تجهیزات آشپزخانه صنعتی

live-button-1

اجرای پخت زنده با فر کامبی

best-price

تضمین خرید بهترین کالا

planing

مشاوره و برنامه‌ریزی دقیق

تجهیزات آشپزخانه صنعتی در تهران

شرکت فیدار سورن با 15 سال سابقه در زمینه مشاوره طراحی ساخت و تجهیز آشپزخانه های صنعتی و همچنین تجهیز بیش از 100 پروژه مختللف ائم از دولتی خصوصی و کیترینگ های بزرگ فعالیت می نماید. ما دیدگاه جدیدی در امر مشاوره به مشتریان این صنعت پا به عرصه نهادیم تا بتوانیم قدم کوچکی در توسعه اقتصادی این صنعت برداریم. برای خرید و یا دریافت لیست قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی با شماره 09122408711 تماس حاصل نمایید.

لیست تجهیزات آشپزخانه صنعتی

قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی

خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

سوالات متداول

هزینه تجهیزات آشپزخانه صنعتی از صفر تا 100 چقدر است؟

هزینه خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی متفاوت می باشد و بستگی به تعداد و کیفیت تجهیزات آشپزخانه دارد. اما در حالت کلی دریافت مشاوره در زمینه تهیه لیست تجهیزات آشپزخانه صنعتی بهترین راه حل خواهد بود چرا که بسیاری از تجهیزات ممکن است برای فیلد کاری شما مناسب نباشد و خرید آن هزینه اضافه ای را برای شما در بر داشته باشد. پاگر در خرید، خواهان کیفیت بالای وسایل باشید، حتما با قیمت بالاتری مواجه می شوید ولی در نهایت با توجه به کیفیت، این کار به سود شما خواهد بود. بعضی از آشپزخانه های صنعتی کاملا از تجهیزات به روز و جدید استفاده می کنن و کاملا صنعتی هستند و بعضی دیگر در حالت نیمه صنعتی هستند و طبیعتا هزینه هرکدام از این تجهیزات متفاوت می باشد. پیشنهاد می شود برای جلوگیری از کاهش کیفیت غذا، تجهیزات آشپزخانه صنعتی خود را از بهترین برندها تهیه کنید.

اگر در حال راه اندازی یک آشپزخانه صنعتی هستید، حتما قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی برایتان یکی از مهم ترنی مسائل می باشد. در این مقاله می خواهیم شما را با برخی از نکات راه اندازی یک آشپزخانه صنعتی آشنا کنیم و لیست قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی را در اختیار شما بگذاریم. برای موفقیت در یک آشپزخانه صنعتی لازم است که تجهیزات مناسبی را انتخاب کنید و از خرید اقلام غیر ضروری خودداری کنید. آشپزخانه مربوط به هتل، رستوران، بیمارستان، فست فود، تجهیزات کافه و … هریک نیازهای متفاوتی دارند و در نتیجه تجهیزات آن ها نیز با یکدیگر تفاوت دارد. از آن جایی که تجهیزات آشپزخانه صنعتی تنوع بسیار زیادی دارد و در هنگام خرید ممکن است سردرگم شوید بهتر است که در ابتدا با انواع تجهیزات آشپزخانه صنعتی اشنا شوید و سپس به بررسی قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی بپردازید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان می توانید با مجموعه فیدارسورن تماس حاصل نمایید.

آشپزخانه صنعتی چیست؟

این عبارت از دو کلمه جداگانه، آشپزخانه و صنعتی تشکیل شده است. آشپزخانه که کلمه شناخته شده ای می باشد و همان محل آشپزی و پخت غذا محسوب می شود. اما در صورتی که به این کلمه، واژه صنعتی اضافه می گردد در واقع از نظر کاربرد و مفهوم کاملا عوض می شود. در وهله اول به بزرگی و قدرت آن اضافع می شود. بنابراین می توان گفت آشپزخانه صنعتی نیز محلی برای تهیه غذا و آماده سازی و پخت آن می باشد اما دارای ابعادی بسیار بزرگتر از یک آشپزخانه خانگی می باشد و برای افراد بیشتری غذا تهیه می شود. این محل در واقع جزء اصلی یک رستوران و یا فست فود محسوب می شود. بنابراین یک آشپزخانه صنعتی لازم است که دستگاه های مختلفی برای پخت داشته باشد که به آن خرید تجهیزات اشپزخانه صنعتی گفته می شود و در این مقاله در حال بررسی قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی می باشیم.

کسب اطلاعات بیشتر: چیدمان آشپزخانه رستوران

تجهیزات آشپزخانه صنعتی

همانطور که در بخش های پیشین نیز بیان شد در یک اشپزخانه صنعتی تعداد زیادی غذا در هر وعده غذایی می بایست طبخ شود و به همین دلیل با استفاده از وسایل پخت و پز خانگی نمی توان این کار را انجام داد. بایستی از تجهیزاتی که دارای ظرفیت و قدرت بیشتری هستند بهره ببرید. بنابراین این تجهیزات می بایست حرفه ای باشد و مقاومت بالایی نیز برخوردار باشند. در ادامه می خواهیم برخی از این تجهیزات را برای شما بیان کنیم و سپس به بررسی قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی بپردازیم.

بخش مربوط به آشپزی و طبخ غذا

در این بخش مهم ترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی وجود دارند که این تجهیزات، عبارتند از اجاق گازها، فر ها و وسایل مربوط به پخت و طبخ غذاهای مختلف که تمامی این لوازم را می توانید از مجموعه فیدار سورن تهیه کنید. برای بررسی قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی به فروشگاه فیدار سورن مراجعه کنید.
بنابراین طراحی آشپزخانه صنعتی در این قسمت باید به گونه ای صورت گیرد که برای هر یک از وسایل و ابزار های لازم محلی مناسب از قبل انتخاب شده و در زمان استفاده آشپز مشکلی ایجاد نشود. نحوه ی قرار گرفتن دستگاه ها در این قسمت نیز اهمیت بسیار زیادی دارد و طبیعتا لازم است در مکان هایی قرار گیرند که خطر آفرین نباشد، به دستگاه ها به ویژه تجهیزات برقی آشپزخانه صنعتی آسیبی نرسد و رفت و آمد و فعالیت برای پرسنل و سرآشپز به راحتی انجام شود.

کسب اطلاعات بیشتر: خرید دیگ چلوپز صنعتی

بخش شستشوی ظروف

اگر شما صاحب یک رستوران نسبتا شلوغ باشید، بدون شک این قسمت برایتان اهمیت زیادی پیدا خواهد کرد زیرا وسایلی که برای سرو غذاها استفاده می کنید باید شسته شده و مجدد از آن ها استفاده شود. علاوه بر این نیاز است که برخی از وسایل کاربردی موجود در آشپزخانه صنعتی نیز شسته شده و در اختیار پرسنل قرار گیرد.

محل قرار گرفتن یخچال ها و مواد غذایی

مواد غذایی مصرفی برای تهیه ی غذا های مختلف باید در مکانی مناسب انبار و نگهداری شوند. این مکان با توجه به نوع ماده ی غذایی باید دارای شرایط دمایی به خصوصی باشد تا از فاسد شدن مواد غذایی جلوگیری کند، البته برای اینکه طعم و کیفیت غذاهای شما مناسب تر باشند، بهتر است که مواد غذایی مصرفی را به صورت روزانه تهیه فرمایید. جدای از این مسئله تمامی یخچال ها و فریزر های موجود در آشپزخانه صنعتی باید در فضایی مناسب و به گونه ای قرار گیرند که در کنار وسایل و تجهیزات تولید کننده ی گرما و حرارت نباشند.

قسمت مربوط به تهیه مواد اولیه غذاها

در این قسمت ابزار های مربوط به خرد کردن، تمیز کردن و آماده سازی مواد غذایی برای طبخ غذاهای مختلف وجود دارند. توجه داشته باشید که طراحی این قسمت نیز از اهمیت بالایی برخوردار است؛ پس به عنوان یک مدیر حرفه ای از آن غافل نشوید.
بخش مربوط به سفارش گیری و سرویس دهی به مشتریان
پس از طبخ غذا ها و دیزاین آن ها در آشپزخانه صنعتی باید از طریق مکانی که در رستوران یا فست فود ها به آن بخش سفارش گیری و سرویس دهی گفته می شود، غذای مورد نظر به مشتری تحویل داده شود. در این قسمت نیز رعایت نظافت و نظم بسیار مهم می باشد؛ زیرا می تواند مورد توجه مخاطبان و مشتریان واقع گردد.

کسب اطلاعات بیشتر: قیمت دستگاه پخت برنج اتوماتیک

قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی

قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی

قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی

در صورتی که تصمیم به راه اندازی یک آشپزخانه صنعتی گرفته اید و می خواهید قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی را بدانید، در ابتدا می توانید از مشاوره رایگان مجموعه فیدار سورن کمک بگیرید. در این صورت کار شما در خرید این تجهیزات به مراتب ساده تر خواهد بود. به واقع فیدار سورن کمک می کند وسایلی که برای یک اشپزخانه صنعتی لازم است را خریداری کنید و از انتخاب تجهیزات آضافی و یا از قبم انداختن برخی از تجهیزات مهم جلوگیری می کند.

گروه تجهیزات آشپزخانه صنعتی در بخش‌های مختلف، برای سهل کردن و سرعت بخشیدن به روال طبخ انواع و اقسام غذاهای داخل منوی رستورانی، کاربرد دارد. از این جهت باید پیش از انتخاب تجهیزات آشپزخانه رستورانی مورد نظر خود، به تدوین منوی رستورانی بپردازید. این درست همان چیزی است که یک مشاور راه اندازی رستوران و مشاور خرید تجهیزات از شما پرسیده و سپس مطابق با آن فهرستی از تجهیزات مورد نیاز را معرفی خواهد کرد. شما عزیزان می توانید برای بررسی قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی و دریافت مشاوره با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید و از مشاوره این مجموعه بهره مند شوید.

آیا تجهیزات آشپزخانه صنعتی گارانتی دارد؟

طبیعتا تجهیزاتی که از قیمت های نسبتا بالایی برخوردار هستند می بایست گارانتی داشته باشند. تجهیزات آشپزخانه صنعتی که در مجموعه فیدار سورن به فروش می رسد نیز به همین صورت است و می توانید با ضمانت آن ها را خریداری کنید.

آیا می توان تجهیزات آشپزخانه صنعتی دست دوم خرید؟

در خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی توجه داشته باشید که برخی از برندها دارای کیفیت بسیار بالایی می باشند و در واقع ارزش خرید جنس دست دوم از این برندها بسیار بالاتر از برندهای بی کیفیت ولی نو می باشد. در این راستا بهتر است در ابتدا با مشاوره آشپزخانه صنعتی فیدار سورن مشورتی داشته باشید تا هزینه ی اضافه ای برای خرید، پرداخت نگردد.

تجهیزات آشپرخانه صنعتی برند خارجی را از کجا تهیه کنیم؟

بسیاری از برندهای مناسب برای تجهیزات رستوران و آشپزخانه صنعتی خارجی می باشند و اگر بدون اطلاعات قبلی برای خرید اقدام کنید ممکن است هزینه های اضافه پرداخت کنید. برای اینکار بهتر است با کمک مجموعه فیدار سورن تجهیزات مورد نظر خود را وارد کنید.

آیا استفاده از تجهیزات آشپزخانه صنعتی نیاز به آموزش دارد؟

برای استفاده از برخی از تجهیزات نظیر فر کامبی که برای پخت غذاهای مختلف می بایست شرایط خاصی را در نظر گرفت باید آموزش های لازم را دریافت کنید. در صورتی که تجهیزات آشپزخانه صنعتی خود را از مجموعه فیدار سورن تهیه کنید، برای نصب، راه اندازی و آموزش کار با تجهیزات می توانید به صورت رایگان از این مجموعه خدمات دریافت کنید.

آیا می توان فقط بخشی از تجهیزات آشپزخانه خود را بازسازی کرد؟

طبیعتا در طی سالها استفاده و به علت استفاده های مکرر تجهیزات آشپزخانه، دستگاه ها و وسایل، فرسوده، خراب و یا مستهلک میشود که این موارد بستگی به میزان استفاده دارند ولی تجهیزاتی که استفاده کمتری دارند سالمتر هستند و نیاز به تعویض ندارند.

تجهیز آشپزخانه صنعتی یا رستوران چه مدت زمان می برد؟

این سوال وابستگی زیادی با محیط و مساحت فضای استفاده شما دارد. همچنین به تعداد مشتریان شما بستگی دارد. ولی اگر بخواهیم پاسخ حدودی به این سوال بدهیم بین 2 هفته تا 8 هفته برای راه اندازی صفر تا 100 رستوران و آشپزخانه صنعتی لازم است.

آیا می توان تجهیزات آشپزخانه صنعتی را قسطی خرید؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی به صورت قسطی لازم است که با شماره 09122408711 تماس حاصل نمایید تا اطلاعات کافی را کسب کنید.

چگونه می توانیم از مشاوره تجهیزات آشپزخانه صنعتی استفاده کنیم؟

راه اندازی یک آشپزخانه صنعتی نیاز به سرمایه بالایی دارد و نمی توان بدون برنامه ریزی شروع به خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی کرد. لازم است که در این زمینه مشاوره های لازم را کسب کنید. شما عزیزان برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه تجهیزات رستوران، تجهیزات کافه و … خود می توانید با شماره 09122408711 تماس حاصل نمایید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

آیا تجهیزات آشپزخانه صنعتی در یک مقیاس است؟

بسیاری از تجهیزاتی که در آشپزخانه های صنعتی و رستوران ها استفاده می شوند در ابعاد مختلفی تهیه و تولید می گردند. شما می توانید برای آشپزخانه صنعتی خود و با توصیه مشاورین مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید. همچنین برخی از تجهیزات مانند بوفه های کورین مطابق با سفارش شما عزیزان قابل ساخت در مجموعه تجهیزات آشپزخانه صنعتی فیدار سورن می باشد.

با چه بودجه ای می توان یک رستوران راه اندازی کرد؟

اگر قصد راه اندازی رستوران دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید و ای اینکه چقدر سرمایه گذاری کنید در ابتدا لازم است که با یک مشاور آشپزخانه صنعتی مشورت های لازم را داشته باشید. خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی در مرحله اول وابسته به منو غذایی شما می باشد تا بتوانید متناسب با آن لیست تجهیزات آشپزخانه صنعتی خود را تهیه کنید.

یکی از اصلی ترین و مهم ترین موارد راه اندازی رستوران و فست فود خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی می باشد. پس اگر قصد راه اندازی آشپزخانه صنعتی را دارید باید با دقت تجهیزات آشپزخانه صنعتی را خریداری کنید. اگر سری به بازار تجهیزات اشپزخانه صنعتی بزنید متوجه می شوید که هر محصولدر برندهای مختلفی موجود است و قیمت های متنوعی دارد اما اینکه کدام یک از این برندها برای شما مناسب تر است موضوعی بسیار مهم است که باید حتما توسط مشاوره راه اندازی آشپزخانه صنعتی مورد بررسی قرار بگیرد.

انتخاب صحیح تجهیزات آشپزخانه صنعتی یکی از مهم ترین بخش های راه اندازی رستوران می باشد که البته این انتخاب می تواند برگرفته از طراحی آشپزخانه صنعتی باشد. اینکه چه لوازی انتخاب کنید به طور مستقیم بر کیفیت غذا نیز تاثیر گذار است و لازم است که حتما مناسب ترین تجهیزات در نظر گرفته شود. شما عزیزان برای دریافت مشاوره راه اندازی رستوران و کترینگ می توانید با مشاورین مجموعه فیدار سورن در ارتباط باشید و به طراحی و تجهیز اشپزخانه صنعتی خود بپردازید. جهت خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی فیدار سورن همراه با شماست.

انواع تجهیزات آشپزخانه صنعتی

تنوع و گستردگی در خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی بسیار بالاست و به همین دلیل شما ممکن است هنگام خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی دچار مشکل شوید. تجهیزات آشپزخانه صنعتی از تجهیزات رستوران گرفته تا تجهیزات آشپزخانه هتل و یا تجهیزات فست فود همگی به چند دسته کلی تقسیم بندی می شوند. تمامی محصولات در این چند دسته جای می گیرند. و می توانید همه محصولات خود را از آن انتخاب کنید. هنگام خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی به دسته  بندی های زیر دقت کنید:

  • تجهیزات آماده سازی آشپزخانه صنعتی
  • تجهیزات پخت غذا
  • تجهیزات نگهداری
  • تجهیزات شستشو

تجهیزات آماده سازی آشپزخانه صنعتی

خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

تجهیزات آماده سازی در واقع به انواع مواد اولیه ای اطلاق می شود که برای پخت غذا به آن نیاز است. این تجهیزات بسیار ضروری است و شامل پاتیل خیساندن برنج، میز کار صنعتی، وردنه، میز کباب کشی، میز دورچین، دستگاه میکسر، اسلایسر کالباس، خردکن صنعتی، میز سالاد بار، اره استخوان بر، چرخ گوشت صنعتی، ظروف بن ماری و … می باشد که هر یک از این اقلام هنگام خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی دارای برندهای مختلفی هستند. اینکه کدام برند برای شما مناسب تر است تنها با کمک مشاوره راه اندازی آشپزخانه صعتی قابل پاسخگویی است.

تجهیزات پخت و پز

این تجهیزات به تمامی لوازم ضروری گفته می شود که در مرحله دوم یعنی پخت غذا مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به نوع رستوران شما این تجهیزات ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال تجهیزاتی که در یک فست فود مورد استفاده قرار می گیرد با تجهیزات یک رستوران سنتی کاملا متفاوت است و باید لیست خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی این دو محل جدا از هم نوشته شود.

از جمله تجهیزات پخت و پز مورد عبارتند از: اجاق گاز رومیزی صنعتی، اجاق گاز صنعتی گرمکن دار، اجاق ۴ شعله، اجاق گاز پلوپز زمینی، دم کن برنج، دستگاه سرخ کن صنعتی، کباب پز، تابه گردان، کباب پز تابشی صنعتی، گریل روغنی، گریل ذغالی و گریل برقی، گریدل، دیگ چلوپز و کته پز، پاستا پز، فر پیتزا، فر پیتزا صندوقی، فر پیتزا ریلی، فر کانوکشن، فر پیتزا آجری، اجاق گاز خطی، اجاق گاز فردار، اجاق گاز خانگی، کباب پز صنعتی، انواع فر صنعتی، هود صنعتی، دستگاه کباب ترکی و ….

تجهیزات نگهداری آشپزخانه صنعتی

تجهیزات نگهداری در یک اشپزخانه صنعتی به دو بخش تقسیم بندی می شود. اولین بخش مربوط به نگهداری مواد غذایی قبل از پخت می باشد و و دومین بخش مربوط به سالم و تازه نگهداشتن مواد غذایی بعد از پخت است. تجهیزات نگهداری برای نگهداری از مواد خشک، منجمد و یا پخته شده مورد استفاده قرار می گیرند. این تجهیزات نیز برای کاربری های مختلف آشپزخانه صنعتی با یکدیگر فرق دارد. از جمله تجهیزات آشپزخانه صنعتی که هنگام خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی باید آن ها را مورد توجه قرار داد عبارتند از: انبار خشک با قفسه انبار برای نگهداری مواد خشک،  انواع یخچال صنعتی و فریزر صنعتی، یخچال ایستاده، فریزر ایستاده، سردخانه، کانتر سرد یا بوفه سرد، تاپینگ برای نگهداری مواد غذایی منجمد و کانتر گرم برقی ، کانتر گرم گازی ، گرمخانه غذا ، شوت سیب زمینی و برگر، گرمخانه غذا، گرمخانه ویترین دار شیشه ای برای نگهداری غذای پخته شده مورد نیاز است.

تجهیزات شستشو

آخرین مرحله از خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی تجهیزات شستشو می باشد. تجهیزات شستشوی رستوران به نظافت آشپزخانه صنعتی کمک می‌کنند. در هر آشپزخانه صنعتی کوچک یا بزرگ برای شستشوی مواد غذایی و شستشوی ظروف به یک سینک صنعتی و یا وان صنعتی نیاز دازید. سایر تجهیزات شستشوی فست فود عبارتند از: کابین استیل، سینک استیل، سینک صنعتی، وان استیل، کابینت دیواری، کابینت آبچکان، سینک ظرفشویی صنعتی، ترولی آب چکان، ماشین ظرفشویی صنعتی، تجهیزات شستشوی کف و آشپزخانه و ….

معیارهای خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

منوی غذا: شما برای پخت هر نوع غذا به تجهیزات و وسایل مختلفی نیاز دارید. وسایل آشپزخانه رستوران و آشپزخانه فست فود باید با توجه به تجهیزات لازم برای مراحل آماده‌سازی و طبخ غذاهای منو تهیه شوند. شما باید انواع تجهیزات آشپزخانه صنعتی مدرن را بشناسید تا وسایل مورد نیاز خود را تهیه کرده و هنگام خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی لوازمی با کاربرد مشابه نخرید.

بودجه و سرمایه اولیه: هزینه‌ی اصلی شما در راه اندازی رستوران یا فست فود مربوط به خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی است. در واقع میزان سرمایه شما نوع و برند این تجهیزات را مشخص می‌کند. اگر سرمایه اولیه شما محدود است می‌توانید از خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی دست دوم استفاده کنید. خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی دست دوم باکیفیت به شما برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها ‌کمک می‌کند.

حجم کار و میزان خروجی آشپزخانه: تجهیزات آشپزخانه باید پاسخگوی نیاز مشتریان شما باشد. شرکت های تولید کننده تجهیزات فست فود و رستوران، این تجهیزات را در ابعاد و ظرفیت‌های مختلف تولید می‌کنند. شما باید با توجه به میزان سفارشات روزانه‌ی خود برای خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی اقدام کنید.

ابعاد آشپزخانه صنعتی و متراژ فضا: طراحی آشپزخانه شما باید با توجه به استانداردهای طراحی آشپزخانه صنعتی و بر اساس متراژ فضا انجام شود. ابعاد تجهیزات و نحوه چیدمان آن‌ها به متراژ آشپزخانه شما بستگی دارد. بیشتر لوازم فست فود و رستوران به صورت سفارشی و با توجه به نیاز شما تولید می‌شوند و برخی دیگر نیز ابعاد مشخصی دارند و قابل سفارشی‌سازی نیستند. فضای آشپزخانه بر روی طراحی، تولید و چیدمان تجهیزات اثر مستقیم دارد.