مقالات

آشپزخانه صنعتی

آشپزخانه صنعتی

آشپزخانه صنعتی

آشپزخانه صنعتی امروزه در اصناف گوناگونی وجود دارد. اما آشپزخانه صنعتی چیست و چه کاربردی دارد؟ یا اصلا آشپزخانه صنعتی چه تفاوتی با آشپزخانه های دیگر دارد؟ همانطور که از نام آشپزخانه صنعتی پیداست این نوع آشپزخانه ها کاربرد صنعتی دارند. رستوران ها، کافه رستوران ها، کیترینگ ها و حتی فرودگاه ها نیز دارای آشپزخانه صنعتی هستند! آشپز خانه های صنعتی به بخشی مهم و جدایی نا پذیر از صنعت غذا به شمار میروند و غذای بخش عمده ای از مردم را تهیه میکنند. آشپزخانه های صنعتی دارای تجهیزات بسیاری هستند که هر کدام وظایفی گوناگون برای پیشبرد فرآیند غذ را بر عهده دارند. برای شناخت و آشنایی بیشتر آشپزخانه های صنعتی با ما همراه باشید.

جهت طراحی و تجهیز آشپزخانه صنعتی خود با فیدار سورن همراه باشید.

چه مشاغلی نیازمند وجود آشپزخانه صنعتی هستند؟

مشاغل گوناگونی وابسته به وجود آشپزخانه های صنعتی هستند و آشپزخانه های صنعتی تقریبا همه اصناف را تحت الشعاع قرار میدهند. البته این تاثیر آشپزخانه های صنعتی به شمار میرود و مشاغلی که به طور مستقیم با آشپزخانه های صنعتی در ارتباط اند بسیار محدود تر است اما قابل چشم پوشی نیست و نیاز به آشپزخانه صنعتی روز به روز افزایش می یابد. چرا که با شکل امروزی زندگی ها تهیه غذا در خانه امری زمانبر است که شاید جمع کثیری از افراد توانایی آن را نداشته باشند. از این رو آشپزخانه های صنعتی همواره در حال گسترش اند و نیاز به آنها در جامعه روز به روز افزایش میابد. حال بهتر است به مشاغلی بپردازیم که به آشپزخانه صنعتی نیاز دارند.

آشپزخانه صنعتی

آشپزخانه صنعتی

  • رستوران و کافه رستوران

اولین شغلی که به ذهن شما شاید رسییده باشد رستوران است چرا که آشپزخانه صنعتی به گونه ای قلب تپنده رستوران به شمار می آید و تداوم رستوران بدون یک آشپزخانه صنعتی مجهز ممکن نیست. رستوران ها روزانه به شکل گسترده اقدام به تهیه غذا و فراوری مواد اولیه میکنند. کافه رستوران ها نیز برای تهیه غذا به آشپزخانه های صنعتی وابسته اند. البته که تجهیزات موجود در آشپزخانه های صنعتی این دو با هم یکسان نیست اما به هر حال هر دو در رابطه ای مستقیم با آشپزخانه های صنعتی دارند.

  • فست فود 

صنعت فست فود یا غذای سریع نیز به آشپزخانه های صنعتی وابسته است. امروزه افراد زیادی در سرتاسر جهان از فست فود استفاده میکنند و این صنعت به صنعتی پر سود و البته مهم بدل گشته است تا جایی که فست فود های زیادی در سرتاسر جهان پدید آمده اند. فست فود های زنجیره ای نیز از این دسته به شمار میروند. مانند: کی اف سی، مک دونالد، برگر کینگ و … همه و همه وابسته به آشپزخانه های صنعتی میباشند. تجهیزات موجود در آشپزخانه ی صنعتی فست فود، برای تهیه و توزیع فست فود بهینه شده اند و  به کمک تجهیزات فست فود میتوان انواعی از فست فود را آماده سازی کرد.

  • هتل

با دیدن کلمه هتل اولین چیزی که به ذهن شما خواهد رسید محل اقامت است. اما هتل ها نیز به آشپزخانه صنعتی نیازمند اند چرا که امروزه بسیاری از مشتریان هتل ها ترجیح میدهند وعده های غذایی و البته میان وعده ها را نیز در هتل سرو شوند و حتی مطرح ترین هتل های موجود در دنیا نیز با سرمایه گذاری بر روی رستوران و محل پخت غذای خود توانسته اند توجه مشتریان خود را به خود جلب کنند و حتی سبب شوند دیگر افراد برای سرو غذا پا به هتل آنها بگذارند. پس میتوانیم به گونه ای بگوییم که هتل نیز به آشپز خانه های صنعتی وابسته است و نیاز به تجهیزات آشپزخانه هتل داریم.

آشپزخانه صنعتی

آشپزخانه صنعتی

کسب اطلاعات بیشتر: هزینه راه اندازی رستوران چقدر است؟

  • کترینگ

کترینگ ها که خود از مهم ترین آشپزخانه های صنعتی به شمار می روند، روزانه حجم بسیار عظیمی غذا را روانه ادارات و مراکز مختلف مینمایند و این خود به معنای تهیه غذای بخش عظیمی از غذای یک جامعه است. کیترینگ ها غذا را با توجه به سفارشاتی که دارند در حجم عظیم تهیه میکنند و ساختار آشپزخانه صنعتی کیترینگ ها به طور کلی با رستوران ها فرق دارد چرا که رستوران ها برای فرآوری غذا برای تعداد  افراد کم بهینه شده اند اما کیترینگ ها برای تهیه غذای افراد موجود در یک مجموعه یا اداره.

  • بیمارستان

بیمارستان ها نیز از آشپزخانه های صنعتی بی نیاز نیستند و برای تهیه غذا به آشپزخان های صنعتی نیاز دارند. بیمارستان های گوناگون تعداد متفاوتی بیمار دارند که باید به موقع غذای مورد نیاز خود را دریافت کنند. همچنین هر بیمار وابسته به شرایط خود شاید نیاز به تهیه یک نوع غذای منحصر به فرد باشد که باید توسط آشپز بیمارستان در آشپزخانه صنعتی بیمارستان تهیه شود. پس بیمارستان نیز یکی از مکان هاییست که به طور مستقیم با آشپزخانه صنعتی در ارتباط است و به آن وابستگی دارد.

  • فرودگاه

هنگام سفر های هوایی گاهی نیاز است که غذا سرو شود. اما تا به حال با خود اندیشیده اید که این غذا ها از کجا سر و کله شان پیدا میشود و چرا اینقدر بی مزه اند؟ بله درست حدس زدید. فرودگاه ها نیز همانند بیمارستان دارای آشپزخانه صنعتی میباشد و غذای مسافرین در آشپزخانه فرودگاه تهیه میشود. اما در برابر بی مزه و طعم بودن غذا باید بگوییم که آشپز یا آشپزخانه صنعتی فرودگاه هیچ مشکلی ندارد. حتی غذا نیز همانند بقیه غذا هاست و مشکل در ارتفاع است! یعنی ارتفاع سبب میشود تا حس چشایی انسان ضغیف تر شده و نتواند مزه ها را به خوبی تشخیص دهد.

جهت مشاوره راه اندازی رستوران و کترینگ با ما در تماس باشید

تفاوت کترینگ و رستوران

تفاوت کیترینگ و رستوران را پیشتر نیز با هم به اختصار بررسی کردیم. با یکدیگر خواندیم که آشپزخانه صنعتی رستوران ها برای بهینه غذا برای تعداد اندکی افراد بهینه شده اند و نیازی نیست حجم زیادی از یک نوع غذا را برای ارائه به مشتری تهیه کنند اما آشپزخانه صنعتی کیترینگ کاملا بر عکس رستوران عمل کرده و نیاز دارد بتواند در زمانی مشخص و به صورت همرمان غذای چندین نفر را قراهم کند.

همچنین اجزای آشپزخانه صنعتی رستوران و تجهیزات کترینگ به طور کامل با یکدیگر یکسان نیست و تفاوت هایی دارد. از جمله این تفاوت ها میتوان به نیاز ماشین ظرفشویی در رستوران اشاره کرد چرا که تعدد ظروف مشتریان نیاز به شستشوی سریع دارد. اما در کیتزینگ انبوهی از ظروف در کار نیست و غذا در ظروف یکبار مصرف و یا ظروف دیگر سرو میشوند که کیترینگ خود نیازی به شستشوی آنها ندارد.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی

از تجهیزات آشپزخانه های صنعتی میتوان به موارد گوناگون و مختلفی اشاره نمود اما بهتر است مواردی را مورد بررسی قرار بدیم که در اکثر آشپزخانه های صنعتی یافت میشوند. اجاق گاز یکی از دستگاه های ضروری برای آشپزخانه صنعتی به شمار میرود. اجاق گاز در انواع مختلف موجود است که امکانات گوناگونی را نیز دارند. اجاق گاز ها به دو نوع رو میزی و ایستاده تقسیم میشوند که نوع رو میزی آن وزن کمتر و ابعاد کمتری دارد. و البته به همان نسبت از امکانات کمتری برخوردار است. اجاق گاز ها از 2 شعله تا 6 شعله موجود اند که به مراتب اندازه آنها نیز تغییر میکند. البته تصور نکنید که اجاق گاز های داری 6 شعله خیلی دست و پا گیرند اما برخلاف این تصور آنها میتوانند امکان طبخ چند غذا به صورت همزمان را فراهم کنند. برخی از آنها دارای فر نیز هستند.

یخچال های صنعتی نیز از بخش های غیر قابل حذف آشپزخانه صنعتی به شمار می آیند زیرا مواد اولیه باید به تازگی روز اول باقی بماند. یخچال های صنعتی در دو نوع عمودی و افقی یافت میشوند که بر اساس فضای قابل اختصاص شما تعیین میشوند. همچنین ماشین های ظرفشویی از دیگر بخش های مورد نیاز آشپزخانه صنعتی به شمار می آیند که دارای 3 نوع ریلی، زیرکانتری و هود تایپ میباشند که هر کدام ظرفیت های گوناگونی دارند. ماشین ظرفشویی ریلی توانایی شستن بین 1000 تا 1200 تکه را در 1 ساعت داشته و بقیه به مراتب در مقایسه با این ماشین ظرفشویی از ظرفیت کمتری برخوردار اند.

سخن پایانی

آشپزخانه صنعتی یکی از مهم ترین بخش ها برای تهیه غذای جامعه به شمار می آید که امروزه نیاز به آن در جامعه در حال افزایش است. آشپزخانه صنعتی به صورت غیر مستقیم بر بخش عظیمی از جامعه موثر است. راه اندازی یک آشپزخانه صنعتی نیز میتواند از دغدغه های بزرگ علاقه مندان راه اندازی رستوران به شمار آید. چرا که تجهیزات خوب، چیدمان درست و کلی مولفه دیگر برای داشتن و راه اندازی یک آشپزخانه صنعتی لازم است تا رعایت شوند. شاید انتخاب و تجهیز یک آشپزخانه صنعتی برای شما دشوار باشد اما ما به شما استفاده از خدمات فیدار سورن را پیشنهاد میکنیم.

فیدار سورن با ارائه بهترین محصولات و جایگذاری آنها مطابق با فضای آشپزخانه صنعتی شما و البته چینش آن به روش حرفه ای برای حفظ بازده بالا، سبب شده تا علاقه مندان به راه اندازی آشپزخانه صنعتی با راهی هموار تر مواجه باشند و از دغدغه های راه اندازی رستوران کمی فاصله گرفته و بر روی اهداف رستوران خود متمرکز شوند. مهم نیست آشپزخانه صنعتی شما از چه نوعیست. آن را برای رستوران میخواهید و یا برای کیترینگ، فست فود یا غذای ایرانی تفاوتی ندارد و با خیالی آسوده میتوانید تجهیز آشپزخانه صنعتی خود را به فیدار سورن بسپارید تا شاهد یک دگرگونی بزرگ باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.