خدمات

سود هر پرس غذای خانگی چقدر است؟

سود هر پرس غذای خانگی چقدر است؟

سود هر پرس غذای خانگی چقدر است؟ ایا راه اندازی کترینگ خانگی به صرفه است؟ راه اندازی هر تجارتی باید بر اساس اصول و قوانین و با برنامه ریزی انجام شود در غیر این صورت راه اندازی کسب و کار با شکست مواجه می شود. راه اندازی کافه رستوران و غذای خانگی از این امر مستثنی نیست و باید با برنامه ریزی پیش برود. در این مقاله می خواهیم برخی توصیه های لازم برای راه اندازی کترینگ خانگی را برای شما بیان کنیم. با سورن کیچن همراه ما باشید.

توصیه می کنیم تنظیم پذیرایی را به متخصصان این حوزه بسپارید. در این مقاله قصد داریم تمامی نکات مهم مربوط به راه اندازی پذیرایی اعم از هزینه ها، سود هر پرس غذای خانگی چقدر است؟ را بررسی کنیم که بسته به نوع پذیرایی که انتخاب می کنید می توانید با صرف هزینه ای چند صد میلیون یک کترینگ غذای خانگی راه اندازی کنید.

برای شروع راه اندازی تهیه غذای خانگی کوچک می توان به کسب و کارهای کوچک سودآور اشاره کرد. یک کسب و کار پذیرایی خانگی معمولاً سریع به سود می رسد و شما می توانید بسیاری از آنها را پیدا کنید که در حال حاضر به عنوان یک تجارت در مقیاس بزرگتر از مشاغل خانگی فعالیت می کنند و به مقدار کافی نیز سودآور بوده است.

اگر از آن دسته افرادی هستید که مهارت‌های آشپزی بسیار خوبی دارید، قطعا راه اندازی یک کسب و کار غذای خانگی یا تهیه غذا می تواند فرصتی عالی برای کسب درآمد شما باشد. در این میان هزینه غذاهای خانگی بسیار کمتر از رستوران است، بنابراین می توانید غذای خود را با کیفیت بالاتر اما با قیمت مناسب تری تهیه کنید که سود هر پرس غذای خانگی متغیر است و به هزینه هایی که برای تهیه غذا صرف می شود وابسته است.

قیمت هر پرس غذای خانگی در سال 1402

قبل از شروع هر نوع کسب و کاری، ابتدا باید سودآوری آن را بررسی کنید، سپس اقدامات لازم را برای راه اندازی آن انجام دهید. مشاغلی مانند غذای خانگی بسیار سودآور هستند و با راه اندازی آنها ضرر مالی نخواهید داشت، با این حال، باید سودآوری آن را در نظر بگیرید. پیش از شروع کار می بایست قیمت هر پرس غذای خانگی را محاسبه کنید و با توجه به قیمت اولیه حاشیه سود آن را افزایش دهید.

برای راه اندازی سرویس پذیرایی غذای خانگی به حداقل دو سرآشپز، دو پیک موتوری و تعدادی نیروی مجرب که حقوق آنها مطابق قانون کار باشد نیاز دارید و هزینه بیمه این کارکنان نیز به عهده شماست. اما نگران نباشید چون سوددهی پذیرایی به قدری خوب است که به راحتی می توانید حقوق کارمندان را پرداخت کنید و سود خوبی برایتان به جا بگذارید.

سود هر پرس غذای خانگی چقدر است؟

سود هر پرس غذای خانگی چقدر است؟

در کترینگ غذای خانگی به روزانه 30 کیلو گوشت قرمز و گوشت مرغ، 20 کیلوگرم برنج و سایر مواد غذایی مثل حبوبات، سبزیجات نیاز دارید که با تفکیک این مبالغ و حقوق کارکنان، سود قابل توجهی باقی می ماند و روی هر پرس غذا حدود 20 تا 25 هزار تومان سود خالص به دست خواهید آورد. به طور کلی برای راه اندازی یک کسب و کار پذیرایی غذای خانگی 100 متری به 200 تا 300 میلیون سرمایه نیاز دارید و پس از راه اندازی آن سود خوبی نصیب شما خواهد شد.

با توجه مواد مورد نیاز بررسی کنید که روزانه چقدر هزینه می کنید و چند عدد غذا با استفاده از آن می توانید تهیه کنید. در انتهای با یک جمع و تقسیم می توانید هزینه اولیه هر پرس غذای خانگی را محاسبه کنید. با توجه به این قیمت می توانید بررسی کنید که سود هر پرس غذای خانگی چقدر است؟

هزینه هر پرس غذای خانگی چقدر است؟

از آنجایی که در حال حاضر با تغییرات قیمت بالایی مواجه هستیم و نمی توان قیمت غذای خانگی را به طور دقیق برآورد کرد، اما طبق پژوهش‌های انجام شده قیمت هر پرس غذا از 20 تا 200 هزار تومان است که حتی در برخی موارد می تواند کمتر یا بیشتر باشد که کاملا متغیر است. برای پاسخ به سوال سود هر پرس غذای خانگی چقدر است؟ باید گفت که سود آن بستگی به نحوه قیمت گذاری آن دارد که در ادامه به صورت کامل به آن می پردازیم.

قیمت هر پرس غذای خانگی در سال 1402 چگونه مشخص می شود؟

برای تعیین قیمت نهایی و سود هر پرس غذای خانگی چقدر است؟ باید عوامل مختلفی را در نظر گرفت و این عوامل عبارتند از:

 • قیمت مواد اولیه برای هر نوع غذا
 • سایر مخلفات غیر از غذای اصلی مانند پیش غذا و دسر
 • حجم و تعداد هر پرس غذای خانگی
 • نوع بسته بندی غذای خانگی و محتویات آن

اولین و مهم ترین عاملی که هزینه خدمات پخت و پز و تهیه غذا را تعیین می کند، مواد اولیه مورد نیاز برای تهیه هر وعده غذایی است. به عنوان مثال، هزینه خرید گوشت بیشتر از سبزیجات است و در نتیجه، هر چه مواد اولیه استفاده شده گرانتر باشد، هزینه غذا نیز بیشتر می شود. از طرفی کیفیت مواد اولیه می تواند قیمت را تغییر دهد، هرچه موادی که استفاده می کنید با کیفیت تر باشد هر پرس با قیمت بالاتری محاسبه می شود.

در برخی از کترینگ ها به همراه غذای اصلی سفارش مشتری، پیش غذاهایی مثل سوپ یا سالاد و انواع دسر نیز سرو می شود. اضافه شدن هر یک از این اقلام به غذای اصلی باعث افزایش هزینه هر پرس غذای خانگی در سال 1402 می شود در نتیجه لازم است قبل از سفارش غذا از سایر مخلفات اطلاعاتی کسب کنید.

حجم مواد غذایی را می توان از دیگر مهم ترین عوامل موثر بر قیمت دانست، البته معمولا حداقل دو نوع غذای معمولی و خاص به ترتیب در حجم کم و زیاد سرو می شود و انتخاب با مشتری است، کاملاً بدیهی است که هر چه تعداد و حجم غذا کمتر باشد میزان مواد اولیه مورد نیاز برای تهیه آن اندک تر و قیمت هر پرس کمتر می شود.

سود هر پرس غذای خانگی چقدر است؟

سود هر پرس غذای خانگی چقدر است؟

خرید از یک برند معروف را در ذهن خود تصور کنید. البته بسته بندی اجناس خریداری شده از یک برند معروف با بسته بندی کالاهای خریداری شده از یک فروشگاه معمولی فرق می کند و با توجه به این موضوع، برخی از کترینگ‌های معروف غذای خانگی معمولا توجه بیشتری به بسته بندی غذای خانگی خود دارند، که در نتیجه قیمت تمام شده ی غذا افزایش پیدا می کند.

آیا راه اندازی کترینگ خانگی سودآور است؟

در این مطلب در مورد سود هر پرس غذای خانگی چقدر است؟ و نحوه قیمت گذاری هر غذا به شکل جامعی توضیح داده شد که این کسب و کارها به دلیل همبستگی که بین افراد شاغل ایجاد می کند و همچنین تاثیر زیادی در توسعه اقتصادی دارد و از طرفی نمونه های مشابه از این تجارت در یک جامعه بسیار زیاد است و می تواند بخش بزرگی از مشکلات اقتصادی آن جامعه را حل کند و شما با در نظر گرفتن تمام این موارد می توانید سود بسیار خوبی را به دست آورید.

سوالات متداول درباره سود هر پرس غذای خانگی چقدر است؟

 1. یکی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت گذاری چه می باشد؟
  حجم مواد غذایی را می توان یکی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت دانست.
 2. عوامل موثر بر قیمت هر پرس غذا چقدر است؟
  قیمت مواد اولیه ، قیمت سایر مخلفات، حجم و تعداد هر پرس و غیره از عوامل موثر می باشد.
 3. نیروهای لازم برای راه اندازی کترینگ غذاهای خانگی چه می باشد؟
  برای راه اندازی سرویس پذیرایی غذای خانگی به حداقل دو سرآشپز، دو پیک موتوری و تعدادی نیروی مجرب که حقوق آنها مطابق قانون کار باشد نیاز دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *