خدمات

اندازه آشپزخانه صنعتی چقدر باید باشد؟

اندازه آشپزخانه صنعتی چقدر باید باشد؟

اندازه آشپزخانه صنعتی چقدر باید باشد؟ تعیین اندازه ها و استانداردهای طراحی آشپزخانه صنعتی با توجه به معیارها و فاکتورها می تواند متفاوت است. آشپزخانه صنعتی و یا آشپزخانه رستوران یک فضای پشت صحنه است که در واقع مهم ترین بخش محسوب می شود و می تواند با حداکثر کارایی فضای روی صحنه را نیز به بالاترین سود برساند. دستیابی به این هدف نیازمند داشتن یک تعادل منحصر به فرد است. در این بخش می خواهیم به سوال اندازه آشپزخانه صنعتی چقدر باید باشد؟ پاسخ دهیم. با سورن کیچن همراه باشید.

اندازه آشپزخانه صنعتی چقدر باید باشد؟

تعیین اندازه آشپزخانه صنعتی شما با در نظر گرفتن معیار ها و فاکتور هایی می تواند متفاوت باشد. وقتی زمان آن می رسد که بخواهید آشپزخانه صنعتی خود را طراحی کنید، هدف همیشه ایجاد فضایی است که نه تنها عملیات را در پشت صحنه بهینه سازد، بلکه فضاهای روی صحنه را نیز به حداکثر برساند.

دستیابی به این هدف نیاز به یک تعادل منحصر به فرد دارد. یک آشپزخانه به اندازه کافی بزرگ، که کارکنان شما به راحتی و با امنیت کامل کار کنند و به راحتی به مهمانان خدمت رسانی کنند، اما نه آنقدر بزرگ که فضا را هدر دهد. برای تعیین اندازه آشپزخانه صنعتی ابتدا باید مشخص کنید که روزانه میزبان چند میهمان هستید و قرار است چند پرس غذا آماده شود.

بیشتر بخوانید: ایستگاه های مختلف در آشپزخانه صنعتی

اندازه آشپزخانه صنعتی چقدر باید باشد؟

اندازه آشپزخانه صنعتی چقدر باید باشد؟

پیدا کردن این تعادل همیشه یک کار ساده نیست

یک نقطه مشترک در بسیاری از صاحبان رستوران‌ها این است که از اندازه متوسط دیگر آشپزخانه‌های صنعتی استفاده می‌کنند. این کار می‌تواند به عنوان راهنما در برخی عملیات‌ مفید باشد. اما معیارهای دیگری وجود دارند که ممکن است نظر شما را عوض کنند. طبق آمار اخیر که بیش از ۷۰۰ رستوران را مورد بررسی قرار داد، میانگین اندازه یک آشپزخانه صنعتی 120 متر مربع است!

با این حال، هنگامی که بحث طراحی آشپزخانه صنعتی پیش می آید، این آمار بیشتر یک واقعیت خنده دار به نظر می رسد تا یک معیار معنادار که باید چنین تصمیم مهمی را هدایت کند؛ دلیل این است که این بررسی صدها رستوران از همه شکل‌ها و اندازه‌ها را مورد نظر قرار داده است. پس تعجبی ندارد که یک آشپزخانه 100 متری می‌تواند برای یک سری عملیات مناسب باشد. اما برای بسیاری از عملیات دیگر خیلی بزرگ و یا کوچک باشد.

بیشتر بخوانید: بهترین شرکت طراحی آشپزخانه صنعتی

اندازه آشپزخانه صنعتی چقدر باید باشد؟

اندازه آشپزخانه صنعتی چقدر باید باشد؟

پس چگونه با اطمینان خاطر، بهترین اندازه آشپزخانه صنعتی را برای رستوران خود در نظر بگیرید؟

یکی از معیارها این است که در نظر بگیرید؛ چه تعداد میهمان را، می خواهید در زمان معین خدمت رسانی کنید؟ قاعده سرانگشتی برای این کار این است که حداقل 1 متر مربع را برای هر شخص در سالن پذیرایی اختصاص دهید. اما این اندازه ممکن است برای فضا های VIP کمی بزرگتر در نظر گرفته شود.بنابراین، برای رستورانی که ۳۰ نفر در آن زمان خدمت می‌کنند،30 متر مربع باید متناسب با نیازهای شما باشد.

با این حال، نکته ذکر شده، صرفا یک حساب سرانگشتی ساده است و نباید به عنوان یک قاعده کلی در نظر گرفته شود. هر واحد غذایی، نیازهای منحصر به فرد خود را دارد. کار کردن با یک متخصص طراحی آشپزخانه می‌تواند با توجه به منو رستوران، ظرفیت پخت، تعداد پرسنل و سبک واحد غذایی شما در تعیین اندازه آشپزخانه صنعتی به شما کمک کند.

1 دیدگاه در “اندازه آشپزخانه صنعتی چقدر باید باشد؟

  1. مهدی گفت:

    سلام برای آشپزخانه رستوران با متراژ کوچیک هم پروژه قبول می کنین؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *