مقالات

مشاوره آشپزخانه صنعتی

مشاوره آشپزخانه صنعتی

با مشاوره آشپزخانه صنعتی در خدمت شما هستیم. یکی از اصلی ترین نگرانی های کارفرمایان یا همان صاحبان آشپزخانه صنعتی در زمینه مشاوره آشپزخانه صنعتی می باشد. تهیه و تولید غذا با رعایت موارد بهداشتی و در مقیاس صنعتی، یکی از گسترده ترین صنایع فعال در سراسر جهان محسوب می شود. بدیهی است که طراحی آشپزخانه صنعتی با توان و ظرفیت تولید غذا در مقیاس انبوه و کاملا بهداشتی، رکن اولیه صنایع فوق را تشکیل می دهد. که این موضوع در گرو طراحی و اجرای صحیح چنین مجموعه هایی می باشد.

به منظور دستیابی به اولویت اول در یک آشپزخانه صنعتی، یعنی ایجاد نظم و ساختار اولیه در چینش فضا و تجهیزات نیاز به مشاوره آشپزخانه صنعتی می باشد. از این رو شرکت فیدار سورن با بهره گیری از کادر مجرب، متخصص و کارآزموده در چند مرحله فرایند کاری شما را به انجام می رساند. در زمینه مشاوره آشپزخانه صنعتی با فیدار سورن همراه باشید.

مشاوره راه اندازی رستوران و کترینگ

مراحل طراحی آشپزخانه صنعتی

در این بخش می خواهیم به طور مختصر به استانداردهای طراحی آشپزخانه صنعتی بپردازیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مشاوره آشپزخانه صنعتی

مشاوره آشپزخانه صنعتی

مرحله اول: پس از اینکه فضای مورد نظر شما برای پروژه توسط کارشناسان مشاهده گردید، طراحی بخش های مختلف آشپزخانه از قبیل بارانداز، انبار، سردخانه، آماده سازی، پخت و پز، شستشوی ظروف و … با رعایت بالاترین استانداردهای علمی صورت می پذیرد. همچنین تنوع مدل غذایی و ظرفیت پخت نیز در این مرحله می بایست مورد بررسی و نتیجه گیری قرار بگیرد.

مرحله دوم: پس از اینکه نقشه کلی توسط کارفرما تایید شد، مهندسین فیدارسورن اقدام به ارائه نقشه هایی با جزئیات ریزتر می کنند. جزئیاتی از قبیل مکانیکی، برق شامل مسیر لوله های آب و گاز به همراه توان مصرفی گاز، فاضلاب و شبکه های آب رو و… همگی در این مرحله صورت می پذیرد.

مرحله سوم: در این مرحله تمامی نقشه ها آماده می باشد و می توان شروع به کار کرد. در ابتدای کار می بایست لیست تجهیزات آشپزخانه صنعتی مورد نیاز شما نوشته شده و خریداری گردد. ممکن است بدون اطلاع قبلی تجهیزاتی خریداری کنید که مورد نیاز نیست و در نتیجه هزینه هنگفتی را می بایست پرداخت کنید، چرا که هریک از تجهیزات از قیمت بسیار بالایی برخوردارند. با مشاوره آشپزخانه صنعتی به راحتی می توانید تجهیزاتی را خریداری کنید که متناسب با نیاز شماست.

 

شیوه های مختلف طراحی آشپزخانه صنعتی

وقتی می خواهید به طراحی یک آشپزخانه صنعتی فکر کنید می بایست چندین عامل را در نظر بگیرید. در این بخش به هریک از این عوامل به صورت جداگانه خواهیم پرداخت، با مشاوره آشپزخانه صنعتی توسط فیدار سورن همراه باشید.

مشاوره آشپزخانه صنعتی

مشاوره آشپزخانه صنعتی

فضای کافی سالن پذیرایی

داشتن فضای کافی در سالن پذیرایی رستوران برای مهمانان از مهمترین قسمت های یک آشپزخانه و رستوران محسوب می شود و می باست هنگام طراحی آشپزخانه صنعتی در نظر داشته باشیداگر بهترین غذا و خدمات را داشته باشید اما فضای استاندارد برای نشستن مهمانان نداشته باشید، این امر سبب نارضایتی مشتریان شده و طبیعتا از تعداد مشتریان کسر خواهد شد. فضای مورد نیاز برای هر صندلی حدودا 1.5 متر مربع می باشد. یعنی برای داشتن 60 عدد صندلی، نیاز به 90 متر مربع  فضا دارید.

تحرک آسان کارمندان در قسمت پخت و پز آشپزخانه

آشپزخانه صنعتی که به خوبی طراحی شده باشد به کارمندان اجازه می دهد بدون برخورد با یکدیگر رفت و آمد کنند. این عدم اختلال در اوج شلوغی آشپزخانه سبب هرچه بالاتر رفتن راندمان پخت، تحویل و سود بیشتر برای مجموعه می باشد. با مشاوره طراحی آشپزخانه صنعتی می توانید این مورد را به سادگی پیاده سازی کنید.

مراحل راه اندازی رستوران و کافه

ارگونومی

تئوری علم ارگونومی در این خلاصه می شود که هر چه کارمندان شما برای انجام وظیفه خود مراحل کمتری طی کنند به نفع شما خواهد بود. یک آشپزخانه صنعتی ارگونومیک طوری طراحی شده است که کارمند می تواند در یک جا بایستد و تمامی کارهای خود را بدون کوچکترین خم شدن، دست دراز کردن، چرخیدن و راه رفتن انجام دهد. علاوه بر این ارگونومی می تواند میزان آسیب، ناراحتی و خستگی در آشپزخانه را کاهش دهد. این موضوع در مرحله اول از مشاوره آشپزخانه صنعتی به خوبی به چشم می خورد.

بهره وری انرژی

بهره وری انرژی باید جزو اولین مواردی باشد که در طراحی و مشاوره آشپزخانه صنعتی مورد توجه قرار می گیرد. چرا که موجب صرفه جویی در پول و هزینه های آب و برق می شود. برای بهینه سازی مصرف انرِژی می بایست یخچال ها  و تجهیزات پخت و پز تا آنجا که کارایی خود را از دست ندهند از هم فاصله داشته باشند. علاوه بر این برای به حداکثر رساندن بهره وری انرژی، تجهیزات پخت و پز در مکانی قرار گیرند که هود نصب شده است.

احساسات مشتریان

فراتر  از بوی اشتها آور، چیدمان آشپزخانه صنعتی می تواند دیگر حواس مشتریان را مورد توجه قرار دهد. به عنوان مثال نمایشگاه آشپزخانه، به مشتریان اجازه می دهد تا هر آنچه اتفاق می افتد را مشاهده نمایند. در این حالت مشتری با اطمینان بیشتری پا به رستوران و یا کافه شما خواهد گذاشت. در حالت کلی هرچه تعامل آشپزخانه با مشتریان بیشتر باشید، حس اطمینان نیز بالاتر می رود.

انعطاف پذیری

صرف نظر از طرح نهایی، انعطاف پذیری طراحی برای هر آشپزخانه تجاری مهم است. تغییر در مدیریت یا گرایشات مواد غذایی می تواند به طور کامل منو و به تبع تجهیزات و نحوه چیدمان آن ها را تغییر دهد. فراتر از آن، مطمئن شوید که تجهیزات می توانند به راحتی برای تمیز کردن جا به جا شوند.

 

مشاوره آشپزخانه صنعتی با فیدار سورن

مشاوره آشپزخانه صنعتی

مشاوره آشپزخانه صنعتی

نکته قابل توجه در زمینه مشاوره آشپزخانه صنعتی اینجاست که هر چه به مراحل پایانی ساخت پروژه نزدیک شده باشید و به شرکت مشاوره آشپزخانه صنعتی مراجعه کنید باعث می شود تا طراحی و پیاده سازی آشپزخانه شما به دلیل بسته بودن محیط بدرستی و با استاندارد طراحی نشود و بازدهی مناسبی را برای شما نداشته باشد .
بنابراین بهترین زمان مراجعه به فیدار سورن برای مشاوره آشپزخانه صنعتی جهت راه اندازی آشپزخانه صنعتی قبل از تهیه فضا می باشد. مشاوران ما در این زمان با توجه به نیاز کارفرما ، مقدار فضای مورد نیاز رامشخص می کنند و این امر باعث می شود تا کارفرما بهترین استفاده از فضای در نظر گرفته شده را داشته باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.