خدمات

راه اندازی کافه

راه اندازی کافه

کافه‌ها به عنوان مکان‌هایی برای تفریح، دیدارهای دوستانه، و کار در محیطی اجتماعی بسیار محبوب هستند. ایجاد یک کافه به عنوان یک کسب و کار، می‌تواند فرصتی عالی برای کسب درآمد باشد، اما راه‌اندازی یک کافه از مراحل طراحی تا اجرا، نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و شناخت کامل این صنعت است. در این مقاله، قصد داریم به بررسی مراحل راه‌اندازی کافه از ابتدا تا انجام کامل بپردازیم. تا انتهای این مقاله همراه سورن کیچن باشید.

چگونه کافه راه اندازی کنیم؟

اینکه چگونه کافه راه اندازی کنیم متشکل از یک سری مراحل مهم و حیاتی است که رعایت و انجام این مراحل موجب موفقیت شما در این صنعت خواهد شد. راه‌اندازی یک کافه، اولین ایده‌ای است که پس از ورود به کافی‌شاپ‌ها و تماشای جمعیتی که در آن‌ها جمع شده‌اند، به ذهن ما می‌رسد. درآمد و حاشیه سود کافی‌شاپ، بسیاری از ما را به این فکر می‌اندازد که شاید خوب باشد یک کافه راه بیندازیم و اوقات خوشی را با قهوه و کیک‌ها سپری کنیم. اما باید به این نکته هم توجه کنیم که، راه‌اندازی یک کافه مراحل و نکاتی دارد که اگر به آن‌ها توجه نکنیم، ممکن است مثل بسیاری از کافه‌ها که با شور و شوق شروع کردند اما در نهایت به دلیل عدم موفقیت، به سرعت تعطیل شدند، خسارت زیادی به ما وارد شود.در ادامه به بررسی مراحل راه اندازی کافه میپردازیم :

 •   تحقیق و برنامه‌ریزی

راه‌اندازی یک کافه نیازمند تحقیق و برنامه‌ریزی دقیقی است که از مهم‌ترین مراحل این کار است. در این فرایند، نیاز به بررسی دقیق بازار و برنامه‌ریزی مناسب برای کافه خود دارید. این فرایند شامل مراحلی مانند مطالعه بازار، تحلیل رقبا، تعیین موقعیت مناسب، انتخاب نوع کافه، و تعیین تجهیزات مورد نیاز کافه است. قبل از هرگونه شروع به کار، باید بازار کافه‌ها را به دقت مورد مطالعه قرار دهید. اطلاعاتی درباره تراکم کافه‌ها در منطقه، نوشیدنی‌ها، قیمت‌ها و سلیقه مشتریان به شما کمک می‌کند تا یک کافه منحصر به فرد و موفق ایجاد کنید. بعد از مطالعه و بررسی بازار باید به بررسی و تحلیل رقبا بپردازیم. باید رقبای موجود در منطقه خود را بشناسید و نقاط قوت و ضعف آن‌ها را بررسی کنید تا استراتژی مناسبی برای کافه خود انتخاب کنید.

چگونه کافه راه اندازی کنیم؟انتخاب مکان مناسب برای کافه نقش بسیار مهمی در جذب مشتریان دارد. مکانی با تردد بالا و دسترسی آسان برای مشتریان، کلیدی در موفقیت کافه شما است.

بر اساس تحقیقات انجام شده، باید تصمیم بگیرید که کافه‌تان به چه شکلی خواهد بود. آیا یک کافه سنتی و کلاسیک یا یک کافه مدرن و نوآورانه راه‌اندازی خواهید کرد؟

در این مرحله، باید لیستی از تجهیزات مورد نیاز برای کافه‌تان تهیه کنید. این شامل ماشین‌آلات قهوه، مبلمان، میز و صندلی‌ها، دکوراسیون و تجهیزات دیگر است. برای تهیه تجهیزات مورد نیاز کافه میتوانید به سایت فیدار سورن مراجعه کنید.

در نهایت، برنامه‌ریزی مالی دقیقی برای کافه‌تان داشته باشید. هزینه‌ها و درآمدها را به دقت بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که کافه‌تان به سرعت به سودآوری می‌رسد.

با انجام دقیق تحقیق و برنامه‌ریزی، می‌توانید از راه‌اندازی کافه خود لذت ببرید و به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کنید.

اطلاعات بیشتر: تجهیزات کافه در تهران

 • انتخاب مکان مناسب برای راه اندازی کافی شاپ

یکی ازا مراحل مهم و حیاتی راه اندازی کافی شاپ انتخاب مکانی مناسب است. انتخاب مکانی پر تردد و پرجمعیت که موجب شود افراد زیادی به کافه شما مراجعه کنند بسیار مهم است همچنین باید حواستان به رقبا نیز باشد ممکن است انتخاب مکانی که رقبای زیادی وجود دارد برای کسب و کار شما زیاد مناسب نباشد. مکان انتخاب شما باید به گونه ای باشد که افراد زیادی به آن جا دسترسی داشته باشند و مشتریانی که علاقه مندند سریع و راحت آدرس شما را پیدا کنند. راه اندازی کافی شاپ در محیطی که تعداد زیادی اداره، محیط آموزشی و … باشد موجب میگردد تا افراد در زمان استراحت به کافه شما مراجعه کنند. درضمن باید توجه کنید انتخاب یک مکان متناسب با بوجه شما بسیار اهمیت دارد.

پس از انتخاب مکان مناسب برای کافه خود، لازم است به توسعه و دکوراسیون آن بپردازید تا یک فضای دلنشین و محبوب برای مشتریان خلق کنید. با توجه به اهمیت این نکات و با دقت در انتخاب مکان، می‌توانید کافه موفق و پرطرفداری راه‌اندازی کنید. در این مرحله، انتخاب دکوراسیون، مبلمان، نورپردازی و سایر عوامل زیبایی‌بخش کافه از اهمیت بسزایی برخوردار است. طراحی داخلی کافه باید با سلیقه مشتریان هماهنگ باشد و بتواند آنها را جذب کند. همچنین، فراهم کردن فضای راحت و دلنشین با استفاده از رنگ‌ها، تنوع در مبلمان، نورپردازی مناسب و ایجاد زاویه‌هایی برای تفریح و استراحت از اقدامات موثر برای جلب مشتریان است. بنابراین، با توجه به این مسائل، انتخاب مناسبی از لوازم و تجهیزات داخلی و خارجی کافه از اهمیت بیشتری برخوردار است.

 • انتخاب دکوراسیون و طراحی داخلی

طراحی داخلی و دکوراسیون یک کافی‌شاپ از اهمیت بسیار زیادی برخوردارند. این عوامل تأثیر زیادی بر تجربه مشتریان در این مکان دارند. طراحی منحصر به فرد و دکوراسیون جذاب کافه، باعث جلب توجه مشتریان و ایجاد احساس خوشایندی و آرامش در آن‌ها می‌شود. برای انتخاب دکوراسیون و طراحی داخلی کافه خود به چند نکته حائز اهمیت توجه کنید.

در ابتدا باید موضوع کلی کافه خود را تعیین کنید. آیا قصد دارید یک کافه کلاسیک و سنتی ایجاد کنید یا یک کافه مدرن و نوآورانه؟ انتخاب رنگ‌ و نورپردازی کافه نقش بسزایی در جلب توجه مشتریان و ایجاد احساس دلنشینی دارند. انتخاب مبلمان مناسب و تنظیمات فضا باید به گونه‌ای باشد که مشتریان به راحتی بتوانند جا بیافتند و از تجربه خوشایندی برخوردار شوند. درمورد دکوراسیون منحصر به فرد تلاش کنید دکوراسیونی منحصر به فرد و خلاقانه برای کافه خود انتخاب کنید. اضافه کردن عناصر خاص و جالب به دکوراسیون کافه، باعث می‌شود تا مشتریان به یادگاری مثبت از این مکان برگردند. انتخاب موسیقی و انواع صداها برای کافه، بسیار مهم است. موسیقی آرامش‌ بخش می‌تواند تجربه اجتماعی مشتریان را بهبود ببخشد.

چگونه کافه راه اندازی کنیم؟با انجام دقیق تحقیق و برنامه‌ریزی، می‌توانید طراحی داخلی و دکوراسیون کافه خود را انجام داده و یک فضای دلنشین و منحصر به فرد برای مشتریان خلق کنید. این نکات به شما کمک می‌کند تا کافه‌ای با احساسات و یادگاری خاص بسازید که مشتریان به آن علاقه‌مند و وفادار باشند.

 • انتخاب تجهیزات و نیروی کار مناسب

انتخاب تجهیزات کافه مناسب همچون ماشین آلات قهوه  موجب میشود تا محصولات شما با کیفیت عرضه شود و مشتریان و طرفداران زیادی را مجذوب کافی شاپ خود کنید. همچنین انتخاب تجهیزات داخلی باعث میشود تا مشتریان از فضای داخلی لذت ببرند همچنین تجهیزات داخلی بخش داخلی مناسب موجب میگردد تا رفت وامد کارنان به راحتی صورت بگیرد و خدمات با کیفیت عالی ارائه شود. سایر موارد همچون ظروف و لوازم مصرفی نیز باید درنظر گرفته شود.

مورد بعدی درمورد نیروی کار است داشتن باریستا متخصص و ویترهای حرفه ای قطعا یکی از مهمترین عوامل موفقیت شماست.

 • طراحی منوی کافی‌ شاپ

منوی کافه شما باید گستره کاملی از نوشیدنی ها و خوراکی های مورد نیاز مشتریان هدف شما را تامین کند. تنوع بالا و کیفیت مناسب عامل موفقیت کافی شاپ شماست. نوشیدنی‌های قهوه‌  شامل موارد قهوه‌ ساده (اسپرسو، آمریکانو، لنگو)، قهوه‌های سفارشی (کاپوچینو، لاته، موکا)، قهوه‌های سرد (فراپچینو، ایس کافه، ایس لنگو)، قهوه‌های دمی (قهوه‌ی وانیلی، قهوه‌ی دارچینی)، نوشیدنی‌های مخصوص فصول (پانچ، قهوه‌ی گرمابه)  و نوشیدنی‌های غیر قهوه‌ شامل موارد  انواع چای‌ ساده (سیاه، سبز، چای زنجبیلی)، چای‌ مخصوص (چای لیمو، چای ترکی، چای به‌هندی)، نوشیدنی‌های سرد (آب‌نبات، دلونه، نوشیدنی‌های میوه‌ای)، شیک‌ها و موکتل‌ها (شکلاتی، موزی، سنتی) میباشند.

در مورد خوراکی ها نیز انواع کیک‌ها و شیرینی‌ها (کیک شکلاتی، کارامل، براونی)، انواع کوکی‌ها و بیسکوییت‌ها (آلویی، شکلاتی، دونات) ساندویچ‌ها و پانینی‌ها (ساندویچ گوشت، پانینی گوشت و پنیر و تاپینگ‌ها و سالادها (ماست و میوه، سالاد مخصوص)را شامل میشود.

 • بازاریابی و تبلیغات

یکی دیگر از مراحل راه ‌اندازی کافی‌ شاپ، بازاریابی و تبلیغات است که یکی از عوامل اساسی در موفقیت این کسب و کار است. بازاریابی هوشمندانه و تبلیغات موثر، به شما کمک می‌کند تا نام کافی‌ شاپتان را به مشتریان جدید منتقل کنید، محصولات و خدماتتان را به بهترین نحو به مخاطبان معرفی کنید و از رضایت و وفاداری مشتریان فعلی بهره‌مند شوید.

 • ارائه خدمات به مشتریان

یکی از مراحل حیاتی در راه‌اندازی کافی‌شاپ، ارائه خدمات به مشتریان است که از جمله عوامل اصلی در پیشرفت این کسب و کار محسوب می‌شود. ارائه خدمات با کیفیت و حرفه‌ای به مشتریان، احساس رضایت و برقراری ارتباط دائمی با آنان را فراهم می‌کند.

 • مدیریت مالی

مدیریت مالی از جمله عوامل بنیادین در موفقیت و ثبات کافی‌شاپ‌هاست. این عملیات شامل برنامه‌ریزی دقیق، کنترل موثر، کاهش هزینه‌ها و بهینه‌سازی استفاده از منابع مالی می‌شود. در در ادامه به موارد اصلی و مالی راه اندازی کافی شاپ اشاره خواهیم کرد.

راه اندازی کافه چقدر هزینه دارد؟

هزینه راه اندازی کافی شاپ به عوامل مختلفی بستگی دارد. تهیه لوازم و تجهیزات در کیفیت های مختلف و همچنین نوع مالکیت مکان کافی شاپ و هزینه پرسنل با توجه به درجه تخصص آن ها هزینه راه اندازی کافی شاپ را متغیر میکند. اما اینکه برای راه اندازی کافه چقدر سرمایه لازم است نیازمند تحقیقات زیادی است باید بررسی کنید و ببینید کافی شاپی که میخواهید بزنید برای چه نوع مشتریان در چه مکان و با چه منویی است. در پاسخ به سوال راه اندازی کافی شاپ چقدر سرمایه میخواد باید بدانید حداقل بالای 600 میلیون را برای راه اندازی یک کافی شاپ کوچک در نظر داشته باشید.

راه اندازی کافه چقدر هزینه دارد؟

برای راه اندازی کافه چکار کنیم؟

اما برای راه اندازی کافی شاپ چه باید کرد؟ برای راه اندازی کافه چه چیزهایی لازم است؟  تمامی پاسخ این سوالات را در مراحل راه اندازی کافی شاپ میتوانید بیابید. اما به طور کلی با تحقیقات کامل بازار و بررسی رقبا و همینطور آماده سازی منو و تجهیزات و انتخاب مکانی مناسب برای مشتریان هدفتان میتوانید به راه اندازی یک کافی شاپ موفق بپردازید. در این زمینه داشتن یک مشاور که تجربه ی زیادی در این امر دارد بسیار کارساز خواهد بود. مجموعه سورن کیچن با بیش از 15 سال سابقه در زمینه مشاوره طراحی ساخت و تجهیز آشپزخانه های صنعتی و همچنین تجهیز بیش از 100 پروژه مختلف در کنار شماست تا تجربیات خود را در اختیار شما قرار دهد و با مشاوره و راهنمایی در این زمینه بتوانید موفقیت کسب و کار خود را رقم بزنید.

تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی کافی شاپ

پیش از خرید تجهیزات کافه باید منوی مورد علاقه خود را انتخاب کنید. پس از مشخص شدن موارد داخل منو، میتوانید تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی کافی شاپ را شناسایی و تهیه بفرمایید. برای تهیه این تجهیزات میتوانید به مجموعه فیدار سورن مراجعه کنید.

 • دستگاه اسپرسوساز
 • دستگاه قهوه‌ساز
 • دستگاه آسیاب قهوه و اسپرسو
 • دستگاه مخلوط‌کن و میکسر
 • دستگاه آبمیوه‌گیری
 • دستگاه چای‌ساز
 • دستگاه قهوه‌جوش
 • دستگاه شیکر
 • دستگاه یخ‌ساز
 • دستگاه تصفیه آب
 • دستگاه ساندویچ‌ساز
 • دستگاه مایکروفر، فر و توستر
 • وسایل پختن غذا
 • یخچال فریزر
 • مبلمان، میز و صندلی
 • ظروف پذیرایی
 • وسایل پذیرایی
 • تجهیزات نظافتی
 • سینک بزرگ و کوچک
 • دستگاه ظرفشویی
 • قفسه نگهداری ظروف و لوازم
 • شوکیس
 • تجهیزات تهویه هوا
 • تجهیزات امنیتی
 • میز آماده‌سازی غذا
 • دستگاه آیس‌تی
 • سیستم صوتی مناسب
 • مواد اولیه مورد نیاز
 • لوازم رست
 • پارچ شیر
 • تمپر

راه اندازی کافی شاپ چقدر هزینه دارد؟

برای راه اندازی کافی شاپ هزینه هایی وجود دارد که با توجه به کیفیت و سطح لاکچری بودن متغیر هستند هزینه های تقریبی راه اندازی کافی شاپ شامل هزینه رهن، هزینه دکوراسیون و هزینه تجهیزات کافه می باشد.

در خصوص رهن مکان کافه باید در نظر داشته باشید که حداقل متراژ برای یک کافه تیک‌اوی باید 12 متر و برای راه اندازی کافی شاپ با محیط قابل پذیرایی باید حداقل 30 متر باشد. برای اطلاع از هزینه و نرخ رهن و اجاره باید به دیوار و یا شیپور مراجعه کنید و با توجه به به شهر و محله خود یک حدود قیمتی بدست آورده بر اساس آن هزینه های خود را تخمین بزنید.

هزینه دکوراسیون کافه به متراژ مغازه، استایل دکوراسیون و رقبای شما بستگی دارد هرچه مغازه بزرگتر و دارای متراژ بیشتری باشد قاعدتا هزینه‌ی بیشتری را باید صرف دکوراسیون به خصوص رنگ یا کاغذ دیواری کنید. هزینه دکوراسیون های مینیمال و شلوغ و در استایل های مختلف باهم متفاوت است به خصوص اگر بخواهید در طراحی دکوراسیون داخلی خلاقیت به خرج بدهید تا توجه افراد زیادی را به کافه خود جلب کنید باید هزینه مشاوره طراحی و اجرا را نیز در نظر بگیرید. چنانچه در بازار و در کنار رقبایی که از سبک های مختلف و خلاقیت بالا و در سطح و لول بالا دکوراسیون انجام داده اند شما نیز باید بتوانید در همان لول و استایل باشید تا انتخاب مشتریان باشید.

هزینه مربوط به تجهیزات نیز مشخص است هر چقدر از تجهیزات به روز تری استفاده کنید هزینه بیشتر باید بپردازید و البته خدمات بهتری را ارائه میکنید. با این حال برای مشاوره و طراحی راه اندازی یک کافی شاپ میتوانید به مجموعه سورن کیچن اعتماد کنید.

راه اندازی کافی شاپ چقدر هزینه دارد؟

راه اندازی کافی شاپ چقدر هزینه دارد؟

برای راه اندازی کافه چقدر سرمایه لازم است؟

 در صورتی که بخواهید یک دکور ساده برای راه اندازی کافه خود انتخاب کنید باید حداقل بودجه‌ی ۲۰۰ میلیون تومان را در نظر بگیرید. این دکور شامل MDF ساده ، کاغذ دیواری ساده یا رنگ و نورپردازی ساده با لامپ‌های هالوژن می باشد.

در صورتی که بخواهید یک دکور متوسط ساده برای راه اندازی کافه خود انتخاب کنید باید در نظر داشته باشید که این نوع دکور برای افرادی مناسب است که می‌توانند بین ۳۰۰ الی ۴۰۰ میلیون تومان برای دکور خود هزینه کنند. این دکور شامل ترکیبی از MDF درجه یک، کاغذ دیواری سه بعدی، نورپردازی حرفه‌ای در سقف و مبلمان مدرن و ست می‌باشد.

در صورتی که بخواهید یک دکور سنگین برای راه اندازی کافه خود انتخاب کنید باید در نظر بگیرید این نوع دکور برای افرادی مناسب است که می‌توانند بیش از ۵۰۰ میلیون تومان برای دکور خود هزینه کنند. این دکور شامل ترکیبی از اجناس درجه یک، کفپوش PVC، مقداری چوب طبیعی و قاب بندی دیوار می‌باشد.

دقت کنید که دکور همه موارد زیر را شامل می‌شود:

 1. قفسه، کابینت و میز پیشخوان
 2. میز و صندلی مشتری
 3. روشنایی کافه
 4. تابلوی مغازه
 5. ورودی کافه
 6. و هر چیز دیگری که به زیبایی کافه کمک می‌کند و در معرض دید مشتریان قرار دارد.

تجهیزاتی نظیر قهوه‌سازها، یخچال‌ها، فریزرها و نرم‌افزارهای مدیریتی نیازمند سرمایه‌گذاری هستند. برای اطلاع از قیمت این تجهیزات میتوانید به وبسایت فیدار سورن مراجعه کنید. همچنین، نرم‌افزارهای مدیریت کافه برای پردازش سفارشات و مدیریت مشتریان ضروری به شمار می‌روند.

برای راه اندازی کافه چیکار کنیم؟

برای راه اندازی کافه یک سری اقدامات قانونی از جمله دریافت مجوز های ضروری لازم است. این مجوز ها نشان دهنده ی قانونی بودن و تحت نظر بودن کسب و کار شماست که علاوه از جلوگیری از عواقب قانونی باعث ایجاد حس اطمینان و اعتماد در مشتریان میگردد. این مجوز ها شامل پروانه کسب وزارت بهداشت و مجوزهای مالیاتی می باشد.

در مرحله بعد باید به فکر مسائل مربوط به راه اندازی خدمت رسانی باشید که شامل پیدا کردن و آماده سازی مکان کافی شاپ، خرید تجهیزات کافی شاپ، مسائل و امور مالی، تامین مواد اولیه کافه و استخدام نیروی کار ماهر میباشد.

برای راه اندازی کافی شاپ چه باید کرد؟

برای راه اندازی کافی شاپ در ابتدا باید حتما یک نقشه راه یا به اصطلاح بیزینس پلن داشت تا به صورت شفاف و متناسب واقعیت های بازار را ببینید و براساس آن استراتژی های مناسب را بچینید تا به موفقیت برسید. یافتن لوکیشن کافه یکی از فعالیت های حیاتی در راه اندازی کافی شاپ است چرا که باید نقطه ای مهم و متناسب با مشتریان هدف انتخاب شود. درخصوص لوکیشن کافه باید هزینه های مربوط به رهن و اجاره را نیز در نظر بگیرید تا متضرر نشوید. در نظر گرفتن و تحقیق در مورد اینکه باید چه مواد اولیه ای و تجهیزات کافه صورت بگیرد. از طرفی پیدا کردن نیروی ماهر و حرفه ای مهم ترین نکته در کسب و کارهای خدماتی می باشد. در نهایت هم باید به اجرای روش های بازاریابی و تبلیغات کافه پرداخت.

چگونه کافه راه اندازی کنیم؟

چگونه کافه راه اندازی کنیم؟

برای راه اندازی کافه چه چیزهایی لازم است؟

برای راه‌اندازی یک کافه، به مجموعه‌ای از تجهیزات، وسایل و اقدامات نیاز دارید که در ادامه به برخی از مهم‌ترین آنها اشاره میکنیم:

 1. برنامه‌ریزی و تحقیقات اولیه:

   – تحقیق بازار و تحلیل رقبا

   – تعیین مفهوم و سبک کافه (مدرن، کلاسیک و غیره)

   – تهیه طرح کسب‌وکار

 1. محل کافه:

   – انتخاب مکان مناسب با توجه به میزان تردد و مشتریان هدف

   – اجاره یا خرید مکان کافه

 1. دکوراسیون و طراحی داخلی:

   – طراحی داخلی بر اساس سبک کافه

   – مبلمان (صندلی، میز و …)

   – دکوراسیون و تزئینات (کاغذ دیواری، نورپردازی و …)

 1. تجهیزات کافه:

   – دستگاه‌های قهوه‌ساز

   – یخچال و فریزر

   – مخلوط‌کن، آب‌میوه‌گیری و دستگاه‌های دیگر مرتبط

   – دستگاه‌های پخت و پز (مانند مایکروویو، توستر و …)

 1. تجهیزات جانبی و لوازم مصرفی:

   – ظروف سرو

   – قاشق، چنگال و چاقو

   – مواد اولیه

   – لوازم تمیزکاری

 1. سیستم‌های مدیریتی و فناوری:

   – نرم‌افزار مدیریت کافه (برای پردازش سفارشات و مدیریت مشتریان و کارکنان)

   – سیستم صندوق‌داری

   – اتصال به اینترنت و وای‌فای برای مشتریان

 1. مجوزها و مقررات:

   – دریافت مجوزهای لازم از سازمان‌های مربوطه

   – رعایت استانداردهای بهداشتی و ایمنی

 1. نیروی انسانی:

   – استخدام باریستا، آشپز، گارسون و دیگر کارکنان

   – آموزش کارکنان در زمینه خدمات مشتری و تهیه نوشیدنی‌ها

 1. تبلیغات و بازاریابی:

   – طراحی و اجرای کمپین‌های تبلیغاتی

   – استفاده از شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت

   – برگزاری رویدادها و ارائه تخفیف‌ها

 1. برنامه مالی:

– تخمین هزینه‌های اولیه و جاری

– مدیریت بودجه و سرمایه‌گذاری

– برنامه‌ریزی مالی برای ماه‌های ابتدایی و پیش‌بینی درآمد

راه‌اندازی یک کافه نیازمند توجه به جزئیات زیاد و البته تجربه کار در این حوزه است و هر کدام از این مراحل می‌تواند تاثیر بسزایی در موفقیت نهایی کسب‌وکار شما داشته باشد. پیشنهاد میگردد جهت افتتاح یک کافی شاپ حتما با مشاوران این امر در تماس باشید و از راهنمایی  متخصصان این امر بهره ببرید. در این خصوص مجموعه فیدار سورن با بیش از دو دهه تجربه در مشاوره و طراحی راه اندازی کافی شاپ در خدمت شماست.

برای راه اندازی کافه چه چیزهایی لازم است؟

برای راه اندازی کافه چه چیزهایی لازم است؟

چگونه کافه راه اندازی کنیم؟

برای راه‌اندازی کافه، باید در ابتدا تحقیقات بازار انجام بدهید و یک طرح کسب‌وکار  که شامل بررسی عوامل خارجی مثل فرصت ها و تهدید ها و داخلی مثل نقاط ضعف و قوت و استراتژِ های موفقیت است تهیه کنید. سپس مکان مناسبی انتخاب کرده و رهن و اجاره یا خریداری کنید. دکوراسیون و طراحی داخلی را بر اساس استایل کافه خود طراحی کنید. تجهیزات لازم مانند قهوه‌ساز، یخچال و نرم‌افزارهای مدیریتی را تهیه کنید.

مجوزهای لازم را از سازمان‌های مربوطه دریافت کرده و استانداردهای بهداشتی را رعایت کنید. کارکنان را استخدام و آموزش دهید. تبلیغات و بازاریابی را برای جذب مشتریان انجام داده و برنامه مالی دقیقی برای مدیریت هزینه‌ها و درآمدها تدوین کنید.
راه اندازی کافی شاپ چقدر سرمایه میخواد

سرمایه لازم برای راه‌اندازی کافی‌شاپ بسته به محل، اندازه و سبک کافی‌شاپ متفاوت است. به‌طور معمول، هزینه‌ها شامل اجاره مکان، دکوراسیون، تجهیزات (مانند قهوه‌ساز و یخچال)، مواد اولیه، مجوزها، تبلیغات و حقوق کارکنان می باشد. برای یک کافی‌شاپ کوچک و ساده، حداقل ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان نیاز است. برای یک کافی‌شاپ متوسط، این مبلغ می‌تواند بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان باشد. برای یک کافی‌شاپ بزرگ و لوکس، سرمایه مورد نیاز ممکن است بیشتر از ۱ میلیارد تومان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *