دسته‌بندی نشده

تجهیزات آشپزخانه های صنعتی

انتخاب تجهیزات آشپزخانه های صنعتی باکیفت و مناسب می تواند به کسب و کار شما در زمینه رستوران و تهیه غذا یا فست فود و کافی شاپ رونق بخشد. با داشتن تجهیزات آشپزخانه مناسب می توانید روند پخت غذایی خود را با سرعت بالاتری طی کنید و در عین حال کیفیت غذایی شما چندین برابر افزایش پیدا می کند. تجهیزات با کیفیت می تواند تنوع غذایی شما را افزایش دهد و همچنین تعداد نیروهای کار را در رستوران کاهش دهد. این امر باعث می شود که دخالت نیروی انسانی کمتر شده و خطای مربوط به آشپزی به صفر می رسد. لوازم آشپزخانه های صنعتی تاثیر مستقیمی بر کیفیت غذایی شما دارند. بدین صورت که با استفاده از لوازم و تجهیزات به راحتی می توانید تمامی غذاهای نوشته شده در لیست منویی خود را با کمترین دردسری تهیه و تولید کند.

یک آشپزخانه صنعتی رستوران و یا تهیه غذا دارای تجهیزات متنوعی است. حتما لیست تجهیزات آشپزخانه های صنعتی را مشاهده کرده اید و می دانید که قیمت تجهیزات آشپزخانه های صنعتی متنوع است. اما برای خرید تجهیزات آشپزخانه های صنعتی با مناسب ترین قیمت به کدام شرکت باید مراجعه کرد؟ در مرحله اول می بایست مشخص کنید که چه تجهیزاتی را نیاز دارید. چرا که بسیاری از تجهیزاتی که در آشپزخانه صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد تخصصی می باشند و ممکن است آن دستگاه برای آشپزخانه شما مناسب نباشد. با توجه به فضای کاربری و تهیه لیست لوازم مورد نیاز برای آشپزخانه صنعتی می توانید اقدام به خرید تجهیزات کنید.

مجموعه سورن کیچن چندین سال است که در زمینه تهیه و تولید انواع برندهای تجهیزات آشپزخانه های صنعتی در حال فعالیت می باشد و یکی از بهترین شرکت ها برای طراحی صفر تا صد آشپزخانه صنعتی است. با همکاری با این شرکت به راحتی می توانید تمامی تجهیزات مورد نیاز خود را به مناسب ترین قیمت تهیه کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید و از مشاوره راه اندازی آشپزخانه صنعتی بهره مند شوید.

برای راه اندازی یک واحد غذایی باید چه کار کنیم؟

آشپزخانه صنعتی به این معناست که در هر محیطی تولید غذا برای تعدادی از افراد که کمترین آن به 100 نفر و بیشترین آن حتی به 50000 نفر می رسد میتوان آشپزخانه صنعتی نامید.

تولید غذا در هر محیطی با توجه به نوع منو و طراحی آن می تواند بسیار متفاوت باشد بعنوان مثال تولید غذا در یک کیترینک تهیه غذا ایرانی و یک رستوران ایرانی یا فرنگی و یک کافه رستوران یا یک هتل می تواند بسیار متفاوت باشد که مهمترین تفاووت آن را منو غذا مشخص میکند که منجر به انتخاب تجهیزات اصلی می شود.

قطعا منطقی ترین و حرفه ترین راه برای راه اندازی برنامه ریزی دقیق برای این کار است که در ابتدای راه برای شما سوالاتی کلیدی و مهمی را بوجد میاورد

 1. چه محلی را برای باید برای رستوران خود انتخاب کنم
 2. چه منو و یا غذاهایی با توجه به محل انتخابی و سلیقه مشتریان منطقه باید ارائه دهیم
 3. چه متراژ از فضای مورد نظر را باید به آشپزخانه اختصاص دهیم
 4. چه آیتم هایی را از لحاظ معماری و تاسیسات باید برای محل مورد نظر اختصاص داد
 5. آیا محل انتخابی قابلیت تبدیل شدن به یک محیط تهیه غذا رستوران یا کافه را دارد

و مهمترین سوال که برای اکثریت مشتریان که در حوزه تجربه ندارند پیش می آید

 • آیا با وجود تمام سختی هایی که در حوزه تولید غذا وجو دارد به سراغ این صنعت برویم یا نه

گاهی اوقات دیدن برند های موفق در ایران بعنوان مثال شاندیز؛ باعث میشود بسیاری از مشتریان به سمت این شغل کشیده شوند ولی باید یادمان باشد که سال ها تجربه و تخصص باعث پیشرفت این برند ها شده اند. پس الگو قراردادن آن ها در ابتدای راه نمی تواند گزینه مناسبی برای یک مشتری تازه کار باشد

پس نهایتا نتیجه میگیریم قدم اول برای راه اندازی مشاوره با یک شرکت مشاور تجهیزات آشپزخانه های صنعتی است.

نکته مهم این است که حتما نیازی نیست آن شرکت یا شخص تولید کننده و یا وارد کننده تجهیزات باشد چون در ابتدای راه شما فقط و فقط به مشاوره دقیق و درست نیاز دارید و قدم بعدی در خصوص انتخاب تجهیزات می باشد

با توجه به پیشرفت این صنعت چند سالی است سرآشپزها در پروسه راه اندازی یک واحد غذایی از ابتدای کار حضور دارند در واقع افرادی که با اسم راه اندازی به این صنعت کمک میکنند

اما متاسفانه با گذر زمان دیده می شود کم کم افراد بی تجربه نیز بعنوان راه انداز وارد این حوزه شده و به مشتریان مشاوره می دهند پس قطعا در زمان انتخاب شخصی بعنوان راه انداز ابتدا باید متوجه شویم که آیا آن فرد اصلا سواد یا تحصیلات مربوط به حوزه تهیه غذا و حتی مربوط به صنعت غذا را دارد ؟ آیا تجربه کافی برای راه اندازی منو تخصصی شما را دارد ؟ آیا میتواند برای منو انتخابی به صورت علمی و دقیق قیمت گذاری یا همان قیمت تمام شده مشخص کند ؟

آشپزخانه صنعتی چیست؟

عبارت آشپزخانه صنعتی از ترکیب دو کلمه تشکیل شده است. آشپزخانه را می دانید که محلی برای آشپزی و تهیه غذا می باشد. اما زمانی که به این کلمه، صنعتی نیز اضافه می شود مفهوم آن به کلی تغییر می کند و به معنی یک محل گسترده برای آماده سازی و طبخ غذا در ابعاد بسیار بزرگ می باشد. این محل یکی از بخش های اصلی رستوران ها، تالارها، دانشگاه، بیمارستان، شرکت های دولتی بزرگ و … است که روزانه در حجم زیادی غذا تولید می کند.

در آشپزخانه صنعتی با توجه به میزان خروجی و ظرفیت بالا ، آنچه که بسیار مهم است سرعت عمل و کاهش زمان آماده سازی و پخت غذا است. بر خلاف آشپزخانه ی خانگی که برای تعداد محدودی که همان اعضای خانواده هستند باید غذا آماده شود در یک آشپزخانه صنعتی باید برای سلایق مختلف و در نهایت دقت و کیفیت غذاهایی با عطر و طعم عالی و چیدمانی مشتری پسند طبخ شود.  همانطور که گفته شد هدف از راه اندازی این آشپزخانه کسب درآمد است به همین دلیل باید همه چیز مورد پسند مشتری باشد. بنابراین حساسیت پخت غذا در آن بالا است.

طراحی آشپزخانه صنعتی

ایجاد رستوران و یا فست فودی و یا هر مکانی که وظیفه اصلی آن تهیه غذا می باشد به این سادگی نیست و می بایست بر اساس مراحل تعیین شده برای آن پیش بروید تا به یک نتیجه کلی دست پیدا کنید. یکی از مواردی که می تواند باعث سهولت در کار سرآشپزان شود، دسترسی راحت به تجهیزات مورد نیازشان است. برخی از تجهیزات آشپزخانه های صنعتی در میان بخش های مختلف آشپزخانه مشترک می باشند و در عین حال برخی از آن ها فقط مختص یک بخش از آشپزخانه صنعتی هستند. به همین دلیل چیدمان درست آشپزخانه صنعتی بسیار مهم است.

طراحی آشپزخانه صنعتی دارای مدل های متنوعی می باشد که حتما می بایست توسط یک فرد با تجربه صورت پذیرد. در این محل افراد بسیار زیادی فعالیت می کنند بنابراین باید به گونه ای طراحی شود که پرسنل باهم برخوردی نداشته باشند. در عین حال هرفردی دارای فضای کافی برای انجام وظایف خود داشته باشد. برای طراحی آشپزخانه صنعتی فرایند پخت و آماده سازی غذا بر طراحی تاثیر بسزایی داردکه تعیین این ترتیب کاری بر عهده فردی باتجربه می باشد. برای طراحی آشپزخانه صنعتی خود می توانید با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید و از مجموعه طراحی و تجهیزات آشپزخانه های صنعتی فیدار سورن بهره مند شوید.

هزینه تجهیزات آشپزخانه های صنعتی

می دانید که برای شروع یک کار گسترده نیاز به سرمایه ی زیادی وجود دارد. اما اشتباه در مسیر ممکن است باعث شود هزینه های اضافی نیز در بر داشته باشد. بنابراین برای شروع کار حتما از یک فرد باتجربه در زمینه تجهیز اشپزخانه صنعتی کمک بخواهید. یکی از بهترین شرکت ها که دارای تجربه کار صفر تا صد طراحی اشپزخانه صنعتی می باشد، مجموعه فیدار سورن است که می توانید صفر تا صد کار را به این مجموعه بسپارید. در نظر داشته باشید که هنگامی که از تجربه یک فرد در این مسیر استفاده می کنید هزینه تجهیزات آشپزخانه های صنعتی به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

فرض کنید که لیست تجهیزات آشپزخانه های صنعتی را پیدا کرده می خواهید تمامی لوازم آشپزخانه صنعتی را خریداری کنید. کدام یک از این لوازم و تجهیزات مورد نیاز شما می باشد؟ آیا همه ی آن ها باید تهیه شود؟ مهم ترین مورد برای درآوردن هزینه تجهیزات آشپزخانه های صنعتی داشتن منوی رستوران یا کافی شاپ می باشد. قرار است چه غذایی را به مشتری ارائه دهید. متناسب با غذا می توانید لیست تجهیزات و متعاقبا هزینه تجهیزات آشپزخانه های صنعتی را مشخص کنید. برخی از افراد به دنبال خرید تجهیزات ارزان قیمت می باشند که با هزینه کمتری بتوانند شروع به کار کنند. یکی از مهم ترین موارد در مورد تجهیزات اشپزخانه های صنعتی این است که کیفیت لوازمی که خریداری می کنید به طور مستقیم بر روی کیفیت غذای شما تاثیر می گذارد. بنابراین بهترین راه این است که از لوازم باکیفیت و بروز استفاده کنید.

خرید تجهیزات آشپزخانه های صنعتی

قیمت تجهیزات آشپزخانه های صنعتی

لیست قیمت تجهیزات اشپزخانه صنعتی شامل طیف وسیعی از انواع تجهیزات می باشد که نیازمند بررسی و کارشناسی در خصوص انتخاب تجهیزات مورد نظر می باشد. در واقع قبل از پرداختن به لیست قیمت تجهیزات آشپزخانه های صنعتی می بایست مشخص کنید که چه تجهیزاتی نیاز دارید. استفاده از تخصص کارشناسان در این حوزه می تواند شما شما در تهیه لیست کمک کند. در نظر داشته باشید که لیستی که تهیه می کنید ممکن است تنوع زیادی داشته باشد و برخی از این تجهیزات را می توان با استفاده از یک وسیاه چند منظوره جایگزین کرد. مثلا به جای اینکه یک فر، گاز و سرخ کن تهیه کنید می توانید از یک دستگاه سرخ کن چند منظوره استفاده کنید و تمامی موارد بیان شده را با یک دستگاه انجام دهید.

از طرف دیگر لیست قیمت تجهیزات آشپزخانه های صنعتی که از شرکت های مختلف تهیه می کنید می تواند متفاوت باشد. برای خرید تجهیزات کیفیت را در اولویت قرار دهید چرا که قرار است چندین سال از این لوازم استفاده شود و باید بیشترین کارایی را داشته باشد. همچنین در نظر داشته باشید که همیشه قیمت بالا نشان دهنده کیفیت نیست. برخی از تجهیزات را می توانید به صورت دست دوم تهیه کنید که می دانید برند مورد نظر دارای کیفیت بالایی است. برای دسترسی بهتر به لیست قیمت تجهیزات آشپزخانه های صنعتی می توانید به محصولات فیدار سورن مراجعه کنید و پس از دریافت لیست مورد نظر خود در این زمینه با کارشناسان این مجموعه مشورت های لازم را داشته باشید.

لیست تجهیزات آشپزخانه های صنعتی

برای اینکه بتوانید آشپزخانه صنعتی خود را راه اندازی کنید لازم است که یک لیست کامل از تجهیزات داشته باشید. آشپزخانه های صنعتی در بخش های مختلفی مشاهده می شوند. ساختمان های اداری، کارخانه ها، رستوران ها، هتل ها، فست فود، کافی شاپ و … همگی دارای آشپزخانه صنعتی می باشند و در عین حال این لیست ممکن است برای بخش های مختلف متفاوت باشد. حتی گاهی ممکن است نیاز باشد که برخی از وسایل را به صورت دست دوم خریداری کنید و یا بسیاری از وسایل غیر ضروری را حذف کنید. تمامی این موارد نیازمند داشتن منوی غذایی شما می باشد. برخی از غذاها دارای وسایل مخصوصی برای پخت می باشند که لازم است حتما خریداری شود. در ادامه با فیدار سورن همراه باشید تا لیست تجهیزات آشپزخانه صنعتی را برای شما بیان کنیم. جهت دریافت مشاوره تهیه لیست تجهیزات آشپزخانه های صنعتی می توانید با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان این مجموعه بهره مند شوید.

لیست تجهیزات آشپزخانه های صنعتی به چهار گروه آماده سازی، پخت، مواد اولیه، نگهداری غذا و تجهیزات شستشو تقسیم بندی می شود. احتمال دارد با توجه به منو غذایی برخی از موارد نوشته شده در لیست را حذف کنید که در نتیجه هزینه راه اندازی اشپزخانه صنعتی را به شدت کاهش می دهد.

میز تخته کار

در آشپزخانه صنعتی میزهای مختلفی مشاهده می کنید که هریک دارای کارایی مربوط به خود می باشد. عموما از میزهای تخته کار برای آماده سازی غذا استفاده می شود و بر روی برخی از آن ها نیز اقدام به خرد کردن گوشت و یا برش دادن میوه و سبزیجات مورد استفاده قرار می گیرد. این میزها در مدل های متنوعی عرضه می شود. حتی شما عزیزان می توانید میز مخصوص به اشپزخانه صنعتی خود را سفارش دهید که صرفا برای شما طراحی شود. برای این کار می توانید با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید و جهت سفارش میز کار با مشاورین فیدار سورن صحبت کنید.

دیگ خیساندن برنج

به جز فست فودی ها در تمامی رستوران های ایرانی، برنج غذای اصلی محسوب می شود و می توان گفت یکی از تجهیزات اصلی هر رستوران دیگ یا پاتیل خیساندن برنج می باشد. با توجه به حجم غذایی که سفارش می گیرید می توانید برنج مورد نیاز را در این پاتیل خیس کنید. دیگ های خیساندن برنج جزو مهم ترین گزینه های لیست تجهیزات آشپزخانه های صنعتی می باشند. این دیگ از جنس استیل می باشد و در ابعاد مختلفی عرضه شده است. برای انتخاب مناسب ترین گزینه می بایست با توجه به حجم غذایی که روزانه پخت می شود تصمیم گیری کنید. اگر اطلاعات کافی ندارید می توانید از مشاورین فیدار سورن کمک بگیرید.

چرخ گوشت صنعتی

آشپزخانه ای نمی توانید پیدا کنید که گوشت نداشته باشد و یا برای تهیه غذا از گوشت استفاده نکند. مگر اینکه رستوران مورد نظر گیاهی باشد که تعداد آن بسیار کم است. در آشپزخانه های حرفه ای گوشت چرخ کرده آماده خریداری نمی شود بلکه این کار به صورت تخصصی توسط آشپز صورت می پذیرد. بنابراین در آشپزخانه صنعتی خود نیاز به یک چرخ گوشت صنعتی خواهید داشت. این چرخ گوشت برای چرخ کردن انواع گوشت با تنظیمات مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

اره استخوان بر

شاید در خانه ها این دستگاه را ندیده باشید و یا کلا با آن آشنایی نداشته باشید. از آن جایی که تکه کردن گوشت و قلم در آشپزخانه های صنعتی به صورت حرفه ای صورت می پذیرد. می بایست دستگاهی برای این کار داشته باشید. اره استخوان بر بهترین گزینه می تواند برای شما باشد. از تجهیزات ضروری آشپزخانه صنعتی می توان به اره استخوان بر اشاره داشت.

دستگاه مخلوط کن صنعتی

غذای اصلی رستوران های ایرانی کباب می باشد. یکی از دلایل خوشمزه شدن کباب نیز مخلوط کردن درست مایه کباب می باشد. برای این کار می بایست از دستگاه مخلوط کن صنعتی استفاده کنید. خمیر نان و یا شیرینی را نیز می توانید با استفاده از این دستگاه مخلوط کرد. برای خرید دستگاه مخلوط کن صنعتی می توانید به مجموعه فیدار سورن مراجعه کنید.

کاتالوگ تجهیزات آشپزخانه صنعتی

شرکت تجهیزات آشپزخانه های صنعتی

شرکت های مختلفی در زمینه فروش تجهیزات آشپزخانه های صنعتی فعالیت می کنند. در صورتی که قصد راه اندازی رستوران و یا آشپزخانه صنعتی را دارید و نمی دانید که از کجا شروع کنید بهتر است با شرکتی در ارتباط باشید که دارای تجربه کاری در زمینه فروش تجهیزات اشپزخانه صنعتی و راه اندازی آشپزخانه صنعتی برای ارگان های مختلف را داشته باشد. در راه اندازی رستوران تجربه کاری حرف اول را می زند چرا که این تجربه می تواند شما را چندین سال به جلو بیندازد. در کنار تمامی شرکت های معتبر در زمینه راه اندازی آشپزخانه صنعتی یکی از مناسب ترین شرکت ها که دارای چندین سال تجربه در زمینه طراحی و تجهیز آشپزخانه صنعتی و رستوران فعالیت می کند شرکت فیدار سورن می باشد. این مجموعه با در دست داشتن تمامی تجهیزات مورد نیاز شما، بهترین ها را به شما پیشنهاد می کند. برای دریافت مشاوره و تهیه لیست تجهیزات آشپزخانه صنعتی و رستوران می توانید با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان مجموعه فیدار سورن بهره مند شوید.

بهترین برند تجهیزات آشپزخانه صنعتی

در این بخش می خواهیم لیستی از بهترین برندهای تجهیزات آشپزخانه های صنعتی را برای شما مشخص کنیم. حتما به هنگام خرید لوازم آشپزخانه صنعتی دچار مشکل شده اید و میان انتخاب برند مناسب به شک افتاده اید. در این بخش بهترین برندها و ویژگی های آن را برای شما بیان می داریم. برای کسب اطلاعات بیشتر با مجموعه فیدار سورن همراه باشید.

APW بهترین برند تجهیزات اشپزخانه صنعتی

اغلب تجهیزاتی که در آشپزخانه صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند خارجی هستند چرا که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشند. برند APW یکی معتبرترین برندها در این زمینه می باشد. این برند آنریکایی است و برخی از محصولات آن بسیار مورد توجه قرار گرفته است. البته در حال حاضر به دلیل افزایش قیمت دلار شاهد افزایش قیمت تجهیزات اشپزخانه های صنعتی خواهیم بود. برخی از تجهیزات این برند هات داگ پز رومیزی، انواع اجاق گاز چهار شعله و دو شعله، انواع گریل و … می باشد. مجموعه فیدار سورن محصولات این برند را به صورت مستقیم وارد می کند.

LINCOLN دومین برند تجهیزات آشپزخانه صنعتی

از بهترین و معتبرترین برندهای جهان در زمینه تجهیزات آشپزخانه های صنعتی برند لینکلن می باشد که حتما نام آن را شنیده اید. این محصول با فرهای پیتزای خود معروف شد که این فرها امروزه توسط شرکت فیدار سورن در حال فروش می باشد. شما می توانید فر پیتزای صنعتی خود را از شرکت فیدار سورن تهیه کنید.

FAGOR برند تجهیزات آشپزخانه صنعتی

از دیگر برندهایی که نام آن را حتما شنیده اید فاگور می باشد که یک برند اروپایی است و به دلیل کیفیت بالای محصولات توانسته است یکی از بهترین ها در زمینه لوازم آشپزخانه صنعتی باشد. فاگور به دلیل تولید محصولات گرمایشی و سرمایشی و شست و شو تبدیل به یکی از برندهای معتبر شده است. برای خرید تجهیزات سرمایشی و گرمایشی آشپزخانه صنعتی خود می توانید به وب سایت فیدار سورن مراجعه کنید

LOTUS برند تجهیزات اشپزخانه صنعتی

یکی از برندهای ایتالیایی که تمامی لیست تجهیزات آشپزخانه های صنعتی مورد نیاز شما را دارد برند لوتوس می باشد. این برند با مهندسی معکوس توانسته است تمامی تجهیزات را بازسازی کند. در صورتی که قصد خرید تجهیزات آشپزخانه های صنعتی و بهترین برندها را دارید می توانید به مجموعه فیدار سورن مراجعه کنید و یا با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید و محصول خود را با مناسب ترین قیمت تهیه کنید.

5 دیدگاه در “تجهیزات آشپزخانه های صنعتی

 1. جعفری گفت:

  خسته نباشین
  هزینه راه اندازی رستوران حدودا چقد در میاد؟

  1. z.kouroshi گفت:

   سلام وقت بخیر دوست عزیز برای راه اندازی رستوران می بایست پاسخ برخی از سوالات مانند ابعاد، محل، لیست منو و … مشخص باشد در خدمتتون هستیم 09122408711

 2. اعرابی گفت:

  سلام اقای ساریخانی عزیز
  من رستورانمو چند سال پیش با کمک شما راه انداختم الان اتفاقی سایتتونو دیدم
  اونموقع خیلی کمک کردین که من هزینه هامو کم کنم
  موفق باشید هر جا که هستین

  مخلص شما اعرابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *