مقالات

تجهیزات فست فود

تجهیزات فست فود

تجهیزات فست فود

تجهیزات فست فود یکی از مسائلی است که باید برای راه اندازی فست فود خود به آن توجه فرمایید. راه اندازی یک فست فود میتواند اقدامی پر سود برای علاقه مندان این حوزه به شمار رود. در سراسر جهان مخصوصا کشور های پیشرفته، فست فود جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. فست فود خوشمزه است و از طرفی زود آماده میشود. تنوع بالایی دارد و تقریبا هر سلیقه ای آن را دوست خواهد داشت. از طرفی با رواج زندگی بدون خانواده و جدا از آنها، افراد نیاز به فست فود و یک غذای سریع را بیشتر احساس میکنند چرا که تهیه یک غذای سنتی و بومی زمان زیادی میطلبد و از طرفی صرف این غذا در رستوران هزینه زیادی را در بر خواهد داشت.

از این رو افراد زیادی روزانه به خوردن فست فود روی می آورند و همین امر سببب شده تا فروشگاه های زنجیره ای فست فود نظیر کی اف سی و مک دونالد در سراسر دنیا پدید آیند و در کشور های مختلف شعبه احداث نمایند. در ایران نیز با پیشرفت زندگی شهر نشینی نیاز به فست فود روز به روز در حال افزایش است. از طرفی عدم وجود فست فود های زنجیره ای قدرتمندی نظیر کی اف سی و مک دونالد، فضایی فوق العاده برای احداث فست فود های با کیفیت پدید آورده است. در ادامه با تجهیزات فست فود بیشتر آشنا خواهیم شد.

جهت طراحی و تجهیز آشپزخانه صنعتی خود با فیدار سورن همراه باشید.

نکات مورد توجه در خرید تجهیزات فست فود

برای خرید تجهیزات فست فود برای تجهیز آشپزخانه فست فود خود باید به نکات فراوانی توجه کنید تا یک انتخاب درست و قابل اطمینان داشته باشید. انتخاب صحیح تجهیزات فست فود سبب مبشود تا بازده فست فود شما تا حد قابل توجهی افزایش یابد. در ادامه با بررسی برخی از این نکات با ما همراه باشید.

کسب اطلاعات بیشتر: استانداردهای طراحی آشپزخانه صنعتی

  • کیفیت تجهیزات فست فود

کیفیت تجهیزات فست فود یکی از عوامل قابل توجه برای خرید به شمار میرود. یک شب شلوغ را متصور شوید که تعداد زیادی مشتری گرسنه و منتظر دارید. تجهیرات شما به مشکل میخورد و هیچ گزینه ای برای جایگذینی ندارید به ناچار باید سفارش ها را لغو و یا جایگذین کنید. برای اعتبار فست فود شما چه اتفاقی خواهد افتاد؟ نا امید کردن مشتری و یا درخواست تعویض سفارش میتواند سبب شود تا تجربه و دیدگاهی تاریک از فست فود شما در ذهن مشتری شکل بگیرد و از همه بهتر هر جا نام فست فود شما را بشنود خاطره خود را باز گو خواهد نمود. پس بهتر است برای تهیه تجهیزات آشپزخانه صنعتی با کیفیت بکوشید.

تجهیزات فست فود

تجهیزات فست فود

ضخامت ورق مصرفی، المنت ها، چرخ و قوطی استیل همگی جزو عوامل موثر و تاثیر گذار در کیفیت و دوام تجهیزات به حساب می آیند که تماما توسط شرکت تولید کننده تعیین میشوند. این خود نشان دهنده ان اصل است که شرکت تولید کننده تجهیزات تعیین کننده همه چیز است! بسیاری از شرکت ها برای بازاریابی و جذب مشتری، با کاهش کیفیت سبب کاهش قیمت محصولات میشوند. پس بهتر است در خرید تجهیزات فست فود آشپزخانه صنعتی خود ابتدا کیفیت را اولویت قرار داده و سپس در رابطه با قیمت تصمیم گیری کنید.

کسب اطلاعات بیشتر: مراحل راه اندازی رستوران و کافه

پیش از خرید به بررسی برند ها و کیفیت کالا های آنها بپردازید و به برند دلخواه خود برسید. پیشنهاد ما به شما فیدار سورن است که با به کار گیری بهترین مواد اولیه برای تولید، خیال شما را از بابت کیفیت کالا های خریداری شده در دراز مدت آسوده خواهد نمود و از طرفی با ارائه 1 سال گارانتی برای هر محصول در آشپزخانه فست فود شما نگرانی را از بین میبرد.

  •  منوی خود را بچینید

اولین چیزی که قبل از اقدام برای تهیه تجهیزات فست فود باید به آن توجه کنید، منوی فست فود شماست. باید در ابتدا یک منوی مناسب تهیه نمایید که منحصر به فرد باشد. ارائه بیشترین خدمات خیلی فوق العادست اما برخی غذا ها نیازمند برخی تجهیزات هستند که خرید آنها به صرفه نیست البته بهتر است با توجه به بودجه اختصاص یافته تصمیم گیری شود و  به طبع برای بهترین بودن در حوزه فست فود باید کامل ترین منو را ارائه دهید. وجود برخی تجهیزات فست فود در آشپزخانه شما ضروریست و باید باشد اما الباقی تجهیزات آشپزخانه صنعتی باید با توجه به نیاز شما انتخاب شوند.

تجهیزات فست فود

تجهیزات فست فود

  • در نظر گیری فضای در دسترس

در نظر گیری فضای در دسترس برای خرید تجهیزات فست فود یکی دیگر از عواملیست که باید مورد توجه قرار بگیرد. اندازه گیری فضای آشپزخانه فست فود پیش از اقدام برای خرید بسیار حائز اهمیت است چرا که همه تجهیزات باید با توجه به فضای آشپرخانه خریداری شوند و کنار یکدیگر به خوبی قرار بگیرند. البته به این مورد نیز باید اشاره کرد که آشپزخانه فست فود شما نباید مساحت زیادی از ملک مورد نظر برای فست فود را اشغال کند چرا که کاهش محل سرو رابطه ای مستقیم با کاهش مشتریان شما دارد.

  • جنس تجهیزات فست فود

بخش اعظمی از تجهیزات فست فود، از استیل تشکیل شده اند. چرا که رطوبت بالای آشپزخانه های صنعتی سبب میشود تا فلز هایی نظیر آهن با اکسیژن واکنش داده و به سرعت اکسید شوند و به مرور زمان استقامت خود را از دست داده و به مشکل بخورند پس بهترین فلز برای آشپزخانه های صنعتی استییل است چرا که با اکسید شدن لایه اول این فلز دیگر امکان نفوذ رطوبت به لایه های دیگر وجود نخواهد داشت و برای مدت بسیار طولانی میتوان آن را به کار گرفت و از آن استفاده کرد.

  • ظرفیت تولید تجهیزات فست فود

حال که منوی فست فود خود را نوشتید و فضا را مشخص نمودید، بهتر آن است که میزان سفارش های روزانه خود را حدس بزنید و بر اساس واقعیت و نیاز خودتان اقدام به تهیه تجهیزات فست فود کنید. تجهیزات فست فود همواره در ابعاد و ظرفیت های مختلف موجود اند اما خرید تجهیزات نامناسب یا به آماده سازی فست فود برای مشتریان لطمه خواهند زد و یا باعث مصرف انرژی بیهوده خواهد شد. پس میزان ظرفیت تجهیزات فست فود نیز باید مورد توجه واقع شود.

  • چیدمان تجهیزات فست فود

در زمان شلوغی رستوران، باید کارکنان آشپزخانه فست فود به سرعت اقدام به آماده سازی و تهیه فست فود نمایند تا بتوانند به سرعت مشتریان به غدایشان برسانند و این امر ممکن نیست مگر اینکه یک چیدمان صحیح در آشپزخانه فست فود اتفاق افتاده باشد. در طول یک شیفت کاری ممکن است تمامی غذا های ذکر شده در منوی رستوران شما مورد سفارش واقع شوند و کارکنان موجود در آشپزخانه مجبور باشند چند غذا را  همزمان با هم حاضر کنند. حال فرض کنید اگر چیدمان درست انجام نشده باشد چه اتفاقی می افتد؟ بله، گردش کار اتفاق نخواهد افتاد و سبب میشود تا کارکنان شما دچار سردرگمی شوند.

کسب اطلاعات بیشتر: معرفی فر کامبی رشنال و نکات ویژه آن

جهت مشاوره راه اندازی رستوران و کترینگ با ما در تماس باشید

چرا فیدار سورن؟

برند مناسب تعیین کننده کیفیت کالاست و از طرفی فیدار سورن نمایانگر یک کیفیت با دوامی بالاست که این اصل را نه تنها از روی حرف بلکه از روی کارنامه درخشان این برند نیز میتوان فهمید. فیدار سورن علاوه بر کیفیت و دوام مناسب، با طیف گسترده ای از محصولات و تجهیزات فست فود آماده تجهیز هر چه بهتر فست فود شماست.

فیدار سورن با بررسی فضا و البته نیاز شما به صورت تخصصی، اقدام به تجهیز آشپزخانه فست فود شما با چیدمانی تخصصی خواهد کرد. به گونه ای که هر فرد در آشپزخانه با کمترین زحمت به تمام دستگاه ها و تجهیزات مورد نیاز  خود دسترسی داشته باشد و حتی در روز های شلوغ فعالیت نیز، هیچگونه خللی بر کار کارکنان وارد نشود. پس اگر میخواهید فست فود شما بدرخشد و جزو بهترین ها در صنف خود باشید بهتر است هر اقدامی در فست فود خود را به متخصصین آن حوزه بسپارید چرا که تجربه متخصصین را نمیتوان با چند خط مقاله خواندن به دست آورد.

تجهیزات فست فود

کلام آخر

حال که با نکاتی برای یک خرید بهینه تجهیزات فست فود آشنا شدید بهتر آن است که روش های خرید خود را مورد بررسی قرار دهید. مراجعه حضوری کی از روش هاست که نیازمند زمان زیاد و البته دانش زیاد است. چرا که اجناس مناسب با کیفیت و اجناس بی کیفیت زیادی در بازا کنار هم قرار گرفته اند و به سبب قیمت پایین تر سبب میشوند تا شما تحریک شوید و جنس نا مرغوب را خریداری کنید و از طرفی ممکن است تحت تاثیر برخی فروشندگان قرار بگیرید که تنها به حاشیه سود خود می اندیشند و شما را گمراه سازند.

خرید اینترنتی نیز گزینه بعد شماست اما این در صورتی خوب است که با برند ها آشنایی داشته و همچنین قیمت بازار را نیز داشته باشید تا بتوانید با یک مقایسه درست به نتیجه برسید. اما چرا همانطور که در بالا نیز اشاره شد کار را به فیدار سورن نسپارید؟ سپردن کار به فیدار سورن خود ضمانتگر کیفیت ایده آل در کنار پایین ترین قیمت ممکن متناسب با تخفیف و البته خدمات جانبی بسیاریست. جهت مشاوره راه اندازی رستوران و کترینگ فیدار سورن در خدمت شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.