خدمات

5 نکته مهم قبل از خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

5 نکته مهم قبل از خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

5 نکته مهم قبل از خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی که باید بدانید تا خرید به صرفه ای داشته باشید. عناصر اصلی آشپزخانه صنعتی و رستوران، تجهیزات آشپزخانه صنعتی می باشد. هر آشپزخانه ای که قرار است غذا در حجم بالا تولید کند نیاز به تجهیزاتی دارد که بتواند در زمان کوتاه غذا در حجم بالا تولید کند. این تجهیزات به شما کمک می کند که بتوانید به طور بهینه باکیفیت ترین غذا را اختیار مشتریان قرار دهید. اما برای خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی می بایست برخی از نکات را رعایت کنید تا از خرید خود راضی باشید. در این مقاله به 5 نکته مهم قبل از خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی می پردازیم.

پس از مشخص کردن نیازهای یک آشپزخانه صنعتی، انتخاب محصول باکیفیت با ماندگاری بالا، توجه به بهداشت، صرفه جوبی در هزینه های خرید، مدیریت بودجه و خرید باکیفیت ترین تجهیزات جزو نکات مهم و اساسی می باشد. شما می توانید آشپزخانه خود را به بهترین شکل تجهیز کنید و غذاهایی با کیفیت و عالی در اختیار مشتریان قرار دهید. به شرطی که خرید درستی داشته باشید و نکات لازم را رعایت کنید.

اهمیت کیفیت در خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

مهم ترین نکته ای که در خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی می بایست به آن دقت کنید کیفیت است. تجهیزاتی که خریداری می شوند قرار است چندین سال استفاده شوند و لازم است که کیفیت و کارایی لازم را داشته باشند تا بتوانید از آن ها به سوددهی برسید. اما مهم ترین مواردی که می تواند شما را ترغیب به خرید تجهیزات اشپزخانه صنعتی باکیفیت کند به شرح زیر می باشد:

اهمیت کیفیت در خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

اهمیت کیفیت در خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

کیفیت غذا: تجهیزات باکیفیت می توانند غذای باکیفیتی نیز تولید کنند. آشپزان حرفه ای معمولا از تجهیزاتی استفاده می کنند که بتواند تمامی نیازهای مشتری را با آن ها برآورده کنند. با وجود اینکه شرط اصلی خوشمزگی غذا اشپز و مواد اولیه می باشد اما تجهیزات بی کیفیت نیز می تواند غذا را به شدت خراب کند.

کارایی و عملکرد بهتر: تجهیزات باکیفیت عملکرد بهتری دارند و سرعت آشپز نیز برای پخت غذا افزایش پیدا می کند. این تجهیزات معمولا مجهز به تکنولوژی های روز دنیا می باشند و کارایی بهتری را در اختیار شما قرار می دهند.

مقاومت و دوام: تجهیزات باکیفیت به سادگی خراب نمی شوند و اغلب از مواد مرغوب ساخته شده اند. در نتیجه در برابر آسیب مقاوم هستند و طول عمر بالایی دارند. بنابراین در طولانی مدت نیازی به تعویض و یا تعمیر آن ها را ندارید.

بهداشت: تجهیزات آشپزخانه صنعتی باکیفیت معمولا قابلیت هایی دارند که بهداشت را حفظ می کنند. این تجهیزات قابلیت تمیزکاری و ضدعفونی آسانی دارند و از انتقال عوامل آلوده و عفونی به غذاها جلوگیری می کنند.

صرفه جویی در زمان: با روی کار آمدن تجهیزات با تکنولوژی جدید شما می توانید غذا را در کوتاه ترین زمان سرو کنید و یا حتی برخی از غذاها را در تجهیزات خاص همزمان طبخ کنید بدون اینکه بو و مزه آن ها با هم مخلوط شود.

از این رو رعایت 5 نکته مهم قبل از خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی بسیار ضروری است و شما می توانید با رعایت نکات لازم و کاهش هزینه ها تجربه آشپزی بهتری داشته باشید. همچنین مدیریت و نگهداری از این تجهیزات نیز آسان تر خواهد بود و نیاز به تعویض و تعمیر مکرر نخواهی داشت. به طور کلی داشتن تجهیزات آشپزخانه صنعتی باکیفیت این امکان را به شما می دهد که:

 • غذای باکیفیت و با طعم های متفاوت داشته باشید.
 • در هزینه ها صرفه جویی کنید و بهره وری بالایی داشته باشید.
 • بهداشت آشپزخانه را بهبود بخشید.
 • در زمان صرفه جویی کنید و عملکردتان را افزایش دهید.
 • هزینه های تعمیر و نگهداری را کاهش دهید.
 • تجربه خوشایندی را برای مشتریان ایجاد کنید.

5 نکته مهم قبل از خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

1.تعیین نیازها

پیش از خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی ابتدا نیازهای خود را شناسایی کنید. این نیاز شامل نوع و حجم غذاهایی است که قرار است تولید کنید. فضای آشپزخانه و تعداد پرسنل را نیز مشخص کنید.

5 نکته مهم قبل از خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

5 نکته مهم قبل از خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

2.کیفیت و ماندگاری

تجهیزات آشپزخانه باکیفیت ارتباط مستقیمی با ماندگاری محصول دارند. از برندهای معتبر استفاده کنید و نظرات و تجربیات دیگران نیز در این زمینه جویا شوید.

3.قابلیت تطبیق

تجهیزات آشپزخانه صنعتی شما باید تطبیق کاملی با نیازها داشته باشند. مطمئن شوید که می توانید تنظیمات به دلخواه تغییر دهید و قابلیت تنظیم دما، سرعت و دیگر پارامترها را داشته باشید.

4.صرفه جویی در انرژی

تجهیزات آشپزخانه صنعتی با در مصرف انرژی کاملا بهینه باشند تا در بلند مدت در هزینه صرفه جویی شود. برای این کار می بایست از تکنولوژی های روز دنیا استفاده کنید.

5.خدمات پس از فروش و مدیریت بودجه

قبل از خرید تجهیزات مطمئن شوید که خدمات پس از فروش را به طور کامل دریافت خواهید کرد و همچنین بودجه خود را مدیریت کنید که تجهیزاتی انتخاب کنید که با محدودیت های مالی شما همخوانی داشته باشند.

با رعایت این 5 نکته مهم قبل از خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی می توانید تجهیزات مناسب باکیفیت بالا را انتخاب کنید. همچنین می توانید غذای باکیفیتی را تولید کنید که در کوتاه مدت موفقیت شما را رقم خواهد زد.

قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی

قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی کاملا وابسته به نوع تجهیزات، برند، کارایی و ویژگی های آن دارد. هر محصولی مدل ها و برندهای مختلفی دارد و مشخصات فنی آن ها باهم فرق می کند. شما می توانید در ابتدا نیازهای خود را مشخص کنید و سپس با توجه به نیازها و بودجه مناسب ترین محصول را برای آشپزخانه صنعتی خود خریداری کنید.

تجهیزاتی که برندهای محبوب و معروفی هستند معمولا قیمت بالاتری دارند اما به عنوان جبران غالبا دوام بیشتری نیز دارند و ویژگی های خاصی مانند ظرفیت، قدرت، قابلیت های خاص و موادی که برای ساخت در نظر گرفته شده است بسیار حائز اهمیت است. با استفاده از تجهیزات باکیفیت می توانید در طولانی مدت در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید و مشکلات مربوط به خرابی و تعمیر تجهیزات را نخواهید داشت.

5 نکته مهم قبل از خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

5 نکته مهم قبل از خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

نتیجه گیری

به 5 نکته مهم قبل از خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی پرداختیم. خرید این تجهیزات نیازمند توجه ویژه است و در انتخاب آن ها می بایست عواملی مانند برند، ویژگی ها و قابلیت های مورد نیاز را در نظر داشته باشید. همچنین با خرید تجهیزات باکیفیت هزینه تعمیر را به صفر می رسانید. استفاده از تجهیزات باکیفیت و قابل اعتماد می کند صرفه جویی در هزینه و زمان را به همراه داشته باشند. شما عزیزان برای خرید این تجهیزات می توانید به سورن کیچن مراجعه کنید و جدیدترین تجهیزات را برای کسب و کار خود خریداری کنید.

چه تجهیزاتی برای شروع شغل آشپزخانه صنعتی کوچک نیاز است؟

برای شروع یک کسب و کار آشپزخانه صنعتی کوچک، به تجهیزاتی مانند اجاق گاز صنعتی، فر صنعتی، یخچال صنعتی و تجهیزات کوچکتر مانند اجاق گریل، میکروویو، دستگاه تست آب و غیره نیاز است.

2 دیدگاه در “5 نکته مهم قبل از خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

 1. مهدی گفت:

  سلام خسته نباشین. اقا من می خوام ی سری وسیله جدید برای رستورانم بخرم ولی نگرانم اصل نباشه و هزینه بیخودی هدر بدم. در مورد تجهیزاتی که الان توی بازار هست نظرتون چیه؟

  1. z.kouroshi گفت:

   سلام سورن کیچن بخش زیادی از تجهیزات خودش رو وارد می کنه و همه اصل هستن. لیست تجهیزاتی که لازم دارید رو بنویسید و با شماره 09122408711 تماس بگیرید و راهنمایی های لازم رو دریافت می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *