خدمات

ویژگی های یک آشپزخانه صنعتی خوب

ویژگی های یک آشپزخانه صنعتی خوب

قطعا برای داشتن یک آشپزخانه صنعتی سودآور بایستی ویژگی های یک آشپزخانه صنعتی خوب را بدانید تا بتوانید به بالاترین سرمایه دست پیدا کنید. برای تحقق این هدف مدیران آشپزخانه باید عوامل مهمی را در نظر داشته باشند. در این مقاله می خواهیم برخی از نکات مهمی که می تواند آشپزخانه صنعتی شما را در مسیر درست پیش ببرد، در اختیار شما قرار دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا دریافت مشاوره می توانید با تجهیزات آشپزخانه صنعتی سورن کیچن همراه باشید.

ویژگی های یک آشپزخانه صنعتی خوب

طراحی ارگونومیک

از مهم ترین بخش های راه اندازی آشپزخانه صنعتی، طراحی آن می باشد. آشپزخانه در حالت عالی شلوغ است و کارگران هر بخش در حال رفت و آمد می باشند حال اگر این بخش ها باهم تداخل داشته باشند قطعا مشکلاتی ایجاد می شود. اعم از اینکه برخورد کارگران بایکدیگر و تنش ها می تواند سبب مشکلاتی شود. بنابراین برای صرفه جویی در زمان، انرژی، جلوگیری از ریخته شدن غذا و … بهترین راه طراحی آشپزخانه صنعتی به بهترین شکل می باشد.

ویژگی های یک آشپزخانه صنعتی خوب

ویژگی های یک آشپزخانه صنعتی خوب

بهره وری انرژی

از دیگر نکات مهم در آشپزخانه صنعتی بهره وری انرژی می باشد. تجهیزات مختلفی در آشپزخانه از برق و انرژی استفاده می کنند. چیدمان باید به گونه ای باشد که کمترین میزان هدر رفت انرژی را داشته باشید. دستگاه هایی که به انرژی برق و یا گاز نیاز دارند ترجیحا می بایست در یک خط باشند و کمترین فاصله را از هم داشته باشند.

اندازه مناسب

ابعاد آشپزخانه می بایست به گونه ای باشد که تجهیزات جای کافی را داشته باشند و بهترین شکل چیده شوند. اشپزخانه فضای اضافی و پرت نباید داشته باشد و باید تمامی بخش ها به بهترین شکل استفاده شود. دسترسی به تجهیزات بدین صورت برای آشپزها آسان تر خواهد بود و سطح کیفیت کار افزایش پیدا می کند.

ویژگی های یک آشپزخانه صنعتی خوب

ویژگی های یک آشپزخانه صنعتی خوب

تجهیزات آشپزخانه صنعتی

لیست تجهیزات مورد نیاز یک آشپزخانه توسط سرآشپز مشخص می شود . معمولا اکثر سرآشپزها لیست بلند و طولانی از انواع تجهیزات را درخواست می کنند و کیفیت و یا راندمان تجهیزات شاید خیلی برایشان اهمیت نداشته باشد. در حالیکه سرآشپزهای حرفه ای نیاز به تجهیزات حرفه ای دارند و خواستار استفاده از آن ها هستند . به تامین کنندگان تجهیزات آشپزخانه صنعتی این فرصت را بدهید که راجع به کیفیت و کارایی و حرفه ای بودن محصولاتشان به شما توضیح دهند، سپس تصمیم به خرید یا عدم خرید از آن ها بگیرید . این مرحله بسیار مهم است و با بی دقتی از آن گذر نکنید.

تهویه مناسب

تجمع دود، بخار، ذرات چربی در فضای آشپزخانه بر روی شیشه ها و در فضای اصلا قابل قبول نیست و علاوه بر اینکه فضای کاری آلوده ای را برای کارکنان ایجاد می کند می تواند کارکنان را دچار انواع بیماری ها کند. این موضوع برای سلامت همگانی و حتی مشتریان نیز خطرناک است. قطعا شما نیز دوست ندارید در فضایی غذا بخورید که بوی چربی و دود همه جای آن را فرا گرفته باشد. به همین منطور به هنگام طراحی آشپزخانه صنعتی تهویه مناسبی را برای آن در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *