خدمات

نکات مهم استفاده از چرخ گوشت صنعتی

نکات مهم استفاده از چرخ گوشت صنعتی

چرخ گوشت صنعتی یکی از تجهیزات مهم آشپزخانه صنعتی و رستوران می باشد. رعایت نکات مهم استفاده از چرخ گوشت صنعتی باعث می شود طول عمر دستگاه افزایش پیدا کند. با استفاده از آن می توان گوشت تازه را در همان لحظه به مقدار مورد نیاز چرخ کرد. اگر به تازگی چرخ گوشت صنعتی خریداری کرده باشید قطعا لازم است که در باب نگهداری و تعمیر آن برخی از نکات را رعایت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چرخ گوشت صنعتی در این مقاله با تجهیزات آشپزخانه صنعتی سورن کیچن همراه باشید.

بررسی نکات مهم استفاده از چرخ گوشت صنعتی

از کاربردی ترین دستگاه هایی که در رستوران برای آماده سازی مواد غذایی استفاده می شود چرخ گوشت صنعتی می باشد. این دستگاه ها انواع مختلفی دارند اما کارکرد آن ها همگی یکسان است. از چرخ گوشت صنعتی برای چرخ کردن گوشت در حجم بالا استفاده می شود. قصابی ها، رستوران ها، فست فودی ها و حتی ساندویچی ها از این دستگاه استفاده می کنند.

با توجه به حجم استفاده می توانید یکی از این دستگاه ها را خریداری کنید. چرخ گوشت های صنعتی هم با ابعاد کوچکتر به صورت رومیزی و هم با ابعاد بزرگتر به صورت ایستاده وجود دارند. هنگام استفاده از انواع این دستگاه ها رعایت نکات مهم استفاده از چرخ گوشت صنعتی کاملا ضروری است و ربطی به ابعاد آن ندارد. برخی از این نکات به شرح زیر می باشد:

شرایط محیطی

چرخ گوشت صنعتی خود را در جای مناسبی قرار دهید. برای اینکه طول عمر دستگاه افزایش پیدا کند باید یک فضای مناسب برای این دستگاه در نظر بگیرید. برخی از مواردی که به هنگام انتخاب محیط باید در نظر داشته باشید به شرح زیر است:

  • محیط مورد نظر باید کاملا خشک باشد و هیچ گونه رطوبی در آن منطقه وجود نداشته باشد.
  • پریز برق در محل وجود داشته باشد تا به راحتی بتوان دستگاه را روشن کرد.
  • فضای مورد نظر باید دارای ابعاد مناسبی باشد تا کاربر هنگام کار با دستگاه و جا به جا کردن گوشت ها دچار مشکل نشود.
  • یک میز محکم و بدون حرکت انتخاب نمایید که هنگام چرخ کردن گوشت، دستگاه دچار لرزش بیش از حد نشود.
  • محیط انتخابی شما باید دارای سیستم تهویه مناسب باشد تا دستگاه هنگام کار کردن بیش از حد گرم نشود.
نکات مهم استفاده از چرخ گوشت صنعتی

نکات مهم استفاده از چرخ گوشت صنعتی

با چرخ گوشت صنعتی سبزی خرد نکنید

زمانی که پیاز و یا انواع سبزیجات را با این دستگاه چرخ کنید، احتمال آسیب به دستگا بالا می رود. از آن جایی که این مواد خوراکی آب دار هستند، بهتر است که در این نوع دستگاه ها خرد نشوند و از وسایل دیگری برای چرخ کردن آن ها استفاده شود.

قطعات را روزانه بشویید

یکی از نکات مهم استفاده از چرخ گوشت صنعتی این است که قطعات استفاده شده را روزانه بشویید تا هم نکات ایمنی رعایت شود و هم اینکه طول عمر دستگاه افزایش پیدا کند.

تیغه چرخ گوشت را تیز کنید

یکی از اقدامات مهم هنگام استفاده از این دستگاه، تیز کردن تیغه آن می باشد. هنگام چرخ کردن گوشت، معمولا تیغه ها پس از مدتی کند می شوند. بنابراین برای این که به دستگاه فشار نیاید باید تیغه ها را تیز کنید.

به توان دستگاه توجه داشته باشید

یکی از نکات مهم در استفاده از چرخ گوشت صنعتی این اصل می باشد. شرکت های مختلفی به تولید این نوع دستگاه ها می پردازند و هر کدام از این شرکت ها انواع متفاوتی از این چرخ گوشت ها را تولید می کنند. از آن جایی که این دستگاه ها را در انواع مختلفی تولید می کنند، این نوع وسایل دارای توان های متفاوتی هستند. هنگام استفاده از آن ها باید به حجم گوشتی که چرخ می کنید را در نظر بگیرید. پس از نیم ساعت استفاده از دستگاه، کمی صبر کنید و سپس دوباره کار با دستگاه را شروع کنید.

هر چه توان دستگاه کم تر باشد، باید حجم کم تری از گوشت را با آن چرخ کنید. از طرفی باید در فواصل زمانی کوتاه تری به دستگاه استراحت بدهید تا از خراب شدن آن جلوگیری شود. البته برخی از آن ها دارای توان های بالایی هستند و می توان حجم بالایی از گوشت را با آن ها چرخ کرد. بنابراین با توجه به میزان حجم گوشتی که در طول روز چرخ می کنید، باید دستگاه با توان مناسبی را انتخاب نمایید. از این طریق می توان به افزایش طول عمر دستگاه کمک کرد.

چرخ گوشت صنعتی مناسب برای رستوران

نکات مهم استفاده از چرخ گوشت صنعتی برای شما بیان شد. رعایت این نکات باعث می شود که طول عمر دستگاه بالا رود و دیگر هزینه های اضافی برای تعمیر دستگاه و یا خرید یک دستگاه جدید صرف نکنید. در صورتی که برای سرویس و یا تعمیر چرخ گوشت صنعتی نیاز به یک متخصص داشته باشید می توانید از سورن کیچن کمک بخواهید و با بخش تعمیرات آن در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *