مقالات

مدارک اخذ مجوز برای راه اندازی فست فود

مدارک اخذ مجوز برای راه اندازی فست فود

شرایط و مدارک اخذ مجوز برای راه اندازی فست فود چیست؟ قطعا کسانی که به فکر راه اندازی فست فود به صورت قانونی در کشور هستند به مجوزهایی برای شروع کار نیاز دارند. از آن جایی که راه اندازی فست فود مانند هر آشپزخانه صنعتی دیگری نیاز به سرمایه زیادی دارد و در عین حال شغلی پردرآمد و با سوددهی بالا می باشد بدیهی است که افراد زیادی به فکر راه اندازی فست فود بوده باشند.

اما یکی از مهم ترین بخش های راه اندازی فست فود مدارک اخذ مجوز برای راه اندازی فست فود می باشد. در ادامه می خواهیم برخی از شرایط و مدارکی را که برای راه اندازی فست فود نیاز دارید را به شما معرفی کنیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر و یا حتی دریافت مشاوره می توانید با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید و با مجموعه سورن کیچن در ارتباط باشید.

جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید: 09122408711

چرا باید مجوز بگیریم؟

شاید امروزه دیگر کمتر کسی پیدا شود که به لحاظ قانونی نداند برای راه انداختن یک کار و کاسبی قبل از هر اقدامی ‌باید به فکر دریافت مجوز یا همان پروانه کسب بود.
با این حال هنوز برخی از افراد به این موضوع فکر می‌کنند که اصلا چرا باید مجوز گرفت؟ مگر بدون وجود مجوز نمی‌توان کسب درآمد کرد؟ در پاسخ به این سوالات باید گفت اصناف مشروعیت خود را از مجوز می‌گیرند و شروع کسب بدون اخذ مجوز اقدامی غیر قانونی است.
پروانه کسب در عرصه تجارت و کسب‌‌وکار از اسناد مهم اقتصادی به شمار می‌رود؛ سندی که دارنده آن مجاز به کسب‌وکار در حرفه‌ای معین خواهد بود. نظارت بر کسب‌وکارها نیز از طریق صدور مجوزهای مختلف صورت می‌گیرد.

فروشگاه اینترنتی لوازم فست فود

بررسی و صدور این مجوزها، از طریق اتحادیه‌های اصناف صورت می‌پذیرد. آگاهی از این مجوزها و قوانین مربوط به آن، برای راه‌اندازی کسب‌وکارها لازم است.
یکی از اصنافی که دریافت مجوز قبل از راه اندازی برای آن بسیار مهم و ضروری است، فست فود‌هاست که به طور مستقیم با سلامت مردم در ارتباط‌‌ هستند. در ادامه به صورت اختصاصی به شرایط اخذ جواز فست فود می‌پردازیم.

مدارک اخذ مجوز برای راه اندازی فست فود

مدارک اخذ مجوز برای راه اندازی فست فود

برخی از شرایط و مدارکی که برای راه اندازی فست فود نیاز دارید به شرح زیر می باشد:

  1. سند مالکیت یا تعهد نامه ملک
  2. 12 قطعه عکس 3*4 جدید
  3. گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
  4. سوابق کاربری تجاری و اداری محل اتحادیه
  5. دو عدد پشت و رو کپی کارت پایان خدمت خود را به همراه اصل
  6. ارائه برگه تلفن واحد صنفی جهت تشخیص کد پستی
  7. کپی کارت ملی با اصل مدارک
  8. کپی تمام صفحات شناسنامه

اخذ جواز کسب رستوران انواع فست فودها برای راه اندازی رستوران مشروط به شرایط خاصی است که در نگاه اول گاهی سخت و زمان بر به نظر می رسد اما قطعا راه قانونی غیر از این وجود ندارد. برای اخذ مجوز و جواز کسب باید مراحل مختلفی را طی کرد و تائیدیه های مختلفی را از سازمان ها اخذ کرد، بنابراین، مجوز قانونی را نباید صرفاً به عنوان یک کاغذ ساده نگاه کرد.

درآمد فست فود چقدر است؟

ارزش این مجوز به حدی است که در حال حاضر در مراجع قضایی متهمان برخی جرایم تنها با اخذ جواز کسب آزاد می شوند، بنابراین به خوبی می توان دریافت که این اوراق از ارزش حقوقی بالایی برخوردار است.

شرایط راه اندازی فست فود چیست؟

تدوین طرح کسب و کار: برآورد هزینه راه اندازی فست فود مقدماتی تا پیشرفته، بازار هدف، اخذ تمامی مجوزهای لازم جهت راه اندازی فست فود. شاید یکی از مهم ترین بخش های راه اندازی فست فود خرید تجهیزات فست فود باشد چرا که راه اندازی این بخش نیاز به تجهیزات زیادی دارد که البته می بایست یک لیست مناسب برای کار تهیه کنید و از خرید لوازم غیر ضروری بپرهیزید.

پیدا کردن یک محل مناسب برای فست فود. در این بخش نیز باید محلی را انتخاب کنید که دسترسی آن عالی باشد و بعلاوه محل پرترددی باشد و از دید مشتری پنهان نباشد. مدارک اخذ مجوز برای راه اندازی فست فود.

مدارک اخذ مجوز برای راه اندازی فست فود

مدارک اخذ مجوز برای راه اندازی فست فود

تامین هزینه های اولیه راه اندازی فست فود

خرید تمامی تجهیزات مورد نیاز ضروری: گاز و فر و سرخ کن و یخچال و میز و قفسه و صندوق دریافت پول.

استخدام و آموزش کارکنان: معمولا نیروهای جوان به صورت نیمه وقت علاقه زیادی به کار در فست فود دارند

تبلیغات فست فود از طریق تبلیغات کاغذی، تلوزیونی. بهتر است مشارکت با سازمان ها و مدارس را در برنامه تبلیغاتی خود بگنجانید.

مدت اعتبار پروانه کسب فست فود و هزینه گرفتن مجوز

ما دو نوع جواز کسب رستوران و فست فود داریم که عبارتند از: جواز کسب موقت و جواز کسب دائم، مدت اعتبار پروانه موقت یک سال و پروانه دائم برای رستوران و فست فود 5 سال می باشد. مدارک اخذ مجوز برای راه اندازی فست فود چیست؟

اخذ هر گونه مجوز کسب و کار از دولت می تواند برای صاحبان مشاغل گران تمام شود و اخذ مجوز فعالیت رستوران و فست فود نیز از این قاعده مستثنی نیست. گرفتن مجوز رستوران یا فست فود برای ما ایرانی ها می تواند حداقل 2 میلیون تومان و گاهی تا 15 میلیون تومان هزینه داشته باشد. البته به طور کلی باید بدانید که نمی توان عدد دقیقی را به عنوان قیمت اخذ مجوز راه اندازی فست فود در نظر گرفت و تعرفه مربوطه ممکن است متغیر باشد و بسته به امکانات و قابلیت های فست فودی متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *