مقالات

لیست تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه صنعتی

لیست تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه صنعتی

لیست تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه صنعتی شامل چه آیتم هایی است؟. این یک سوال مهم و اساسی است که در ذهن افرادی که به دنبال خرید تجهیزات و لوازم رستوران و آشپزخانه صنعتی هستند، و یا در شرف راه اندازی رستوران یا هر کسب و کاری در حوزه غذا هستند، وجود دارد. برای انجام هر کاری شما نیاز به ابزارو لوازم مورد نیاز آن کار دارید و بدون این ابزار و لوازم قادر نخواهید بود کار مد نظرتان را انجام دهید. در مورد آشپزخانه های صنعتی و رستوران ها هم قصه به همین شکل است و شما بدون داشتن لوازم و تجهیزات رستوران و آشپزخانه صنعتی، قادر به راه اندازی رستوران یا هر کسب و کاری در حوزه غذا نخواهید بود. برای آشنایی با لیست تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه صنعتی در ادامه مقاله هم همراه فیدارسورن بمانید تا اطلاعات بیشتری در مورد مسائلی مثل این که آشپزخانه صنعتی چیست، قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی چقدر است، و موارد لیست تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه صنعتی آشنا شوید.

آشپزخانه صنعتی چیست؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که افراد پیش از آشنایی با لیست تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه صنعتی دارند، این است که آشپزخانه صنعتی چیست؟. در پاسخ به این که آشپزخانه صنعتی چیست، باید گفت که آشپزخانه صنعتی که در زبان انگلیسی به آن Commercial Kitchen یا آشپزخانه تجاری هم گفته می شود، آشپزخانه ای است که اهدافش با آشپزخانه های معمولی و خانگی کاملا متفاوت است، در آشپزخانه تجاری یا صنعتی، هدف تولید و پخت غذا کسب درآمد است. در دید کلی، همان طور که بسیار هم مشخص است، آشپزخانه صنعتی محلی است که در آن غذا و خوراکی جات در تعداد و حجم بالا، آماده، پخته و سرو می شوند. همچنین همه ی مکان هایی که نیاز به پخت تعداد زیادی خوراکی یا غذا دارند، مثل رستوران ها، هتل ها، بیمارستان ها، دانشگاه ها، تالار ها، ادارات، شرکت ها، کارخانجات، سازمان ها، سالن های پذیرایی و… حتما دارای یک یا چند آشپزخانه صنعتی هستند.

لیست تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه صنعتی

لیست تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه صنعتی

لیست تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه صنعتی

روند آماده سازی غذا و سرو آن برای مشتری، یک روند بسیار پیچیده است که از مراحل و قسمت های مختلفی تشکیل شده است، که هر کدام برای اینکه غذا به بهترین و خوشمزه ترین شکل برای مشتری سرو شود، ضروری هستند. از طرفی این روند و مراحل هم هر کدام به کمک وسایل و تجهیزات رستوران به خصوصی مثل موارد لیست تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه صنعتی که با پرداخت قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی قادر به خرید آن ها خواهید بود، انجام می شوند. به همین خاطر در زمان خرید تجهیزات رستوران از مراکز معتبری مثل فیدارسورن، شما باید تا جایی که میتوانید تجهیزات و لوازم مورد نیاز رستوان را خریداری کنید، تا کاری در آشپزخانه صنعتی رستورانتان بخاطر نبود تجهیزات و وسایل لازم انجام آن کار، لنگ نماند. در قسمت پایینی یکسری از موارد لیست تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه صنعتی جمع آوری شده اند.

کسب اطلاعات بیشتر: لیست تجهیزات خط پخت آشپزخانه صنعتی

تجهیزات پخت و پز: بخش اول از لیست تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه صنعتی که مهم ترین و مشهور ترین بخشی است که شما در هنگام پرداخت قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی با آن سرو کار دارید، بخش مربوط به پخت و پز غذا و آشپزی است. از تجهیزات این بخش هم می توان به اجاق گاز ها، فرها، دیگ ها و قابلمه ها، ماهی تابه ها و سایر وسایل مربوط به پخت و پز اشاره کرد.

یخچال ها و محل های نگهداری مواد اولیه: مواد غذایی که تهیه می شوند با توجه شرایط خاص نگهداری ای که دارند، نیاز به جا و مکانی دارند که در آن نگهداری شوند تا سالم و تازه بمانند و در صورت لزوم مورد استفاده قرار بگیرند. از مهم ترین موارد لیست تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه صنعتی در مورد این بخش که در زمان پرداخت قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی باید مورد توجه قرار بگیرند، می توان به یخچال مواد غذایی، یخچال نوشیدنی ها، انواع سبد و نگهدارنده های مواد خوراکی و… اشاره کرد.

لوازم مربوط به تهیه و آماده سازی مواد اولیه برای طبخ: این بخش از کار مرحله ای است که در آن مواد اولیه تمیز، خرد، ترکیب و در کل آماده برای طبخ میشوند. از با اهمیت ترین وسایل این بخش هم می توان انواع چاقو ها، انواع ملاقه ها، دستگاه های همزن، دستگاه های غذا ساز و ترکیب کننده، چرخ گوشت صنعتی و… را نام برد.

تجهیزات شست و شوی ظروف: شما هر چه قدر هم که دیگ ها، ظروف میل غذا، ماهی تابه ها و در کل ظرف و ظروف بخرید، باز هم تعداد محدودی از آن ها را خواهید داشت و به بخشی نیازمند خواهید بود که به صورت متداول این ظروف را شست و شو و آماده استفاده مجدد کند. از تحهیزات این بخش هم می توان به سینک ظرفشویی، دستگاه ظرف شور، فرچه ها و اسکاچ های مختلف، شیرآلات بهداشتی و… اشاره کرد.

لیست تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه صنعتی

لیست تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه صنعتی

وسایل سفارش گیری: آخرین بخش هم که در زمان راهنمای خرید تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه صنعتی حائز اهمیت است مرتبط به سفارش گیری و سرویس دهی به مشتریان، می باشد. این بخش پس از طبخ و آماده شدن غذا بخشی بسیار مهم  از کار است. از تجهیزات این بخش هم قاشق ها، چنگال ها، انواع بشقاب ها، دیس ها، چرخ های حمل غذا، سینی ها و… می باشند.

قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی

هدف از بیان مطالبی مثل این که موارد لیست تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه صنعتی چه هستند، قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی چقدر است و این بحث که آشپزخانه صنعتی چیست، در طی مقاله لیست تجهیزات مورد نیاز آشپزخانه صنعتی تنها این بود که به شمایی که در شرف راه اندازی رستوران یا هر کسب و کاری در حوزه غذا و خوراکی جات هستید، کمکی هر چند کوچک و محدود شده باشد. در صورتی که به دنبال خرید تجهیزات و لوازم مورد نیاز برای راه اندازی و مدیریت رستوران و آشپزخانه صنعتی هستید، به شما توصیه می شود که سری هم به یکی از بهترین سایت ها و فروشگاه های اینترنتی این حوزه، یعنی سایت فیدارسورن بزنید. گروه فیدارسورن یک گروه مجرب در حوزه تولید و فروش انواع و اقسام تجهیزات و لوازم رستوران ها و آشپزخانه های صنعتی هستند، و آمادگی دارند هر گونه تجهیزات و لوازمی که شما به آن ها نیاز دارید را برای شما فراهم نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *