مقالات

قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی

قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی

اگر در حال راه اندازی یک آشپزخانه صنعتی هستید، حتما قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی برایتان یکی از مهم ترنی مسائل می باشد. در این مقاله می خواهیم شما را با برخی از نکات راه اندازی یک آشپزخانه صنعتی آشنا کنیم و لیست قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی را در اختیار شما بگذاریم. برای موفقیت در یک آشپزخانه صنعتی لازم است که تجهیزات مناسبی را انتخاب کنید و از خرید اقلام غیر ضروری خودداری کنید. آشپزخانه مربوط به هتل، رستوران، بیمارستان، فست فود، تجهیزات کافه و … هریک نیازهای متفاوتی دارند و در نتیجه تجهیزات آن ها نیز با یکدیگر تفاوت دارد. از آن جایی که تجهیزات آشپزخانه صنعتی تنوع بسیار زیادی دارد و در هنگام خرید ممکن است سردرگم شوید بهتر است که در ابتدا با انواع تجهیزات آشپزخانه صنعتی اشنا شوید و سپس به بررسی قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی بپردازید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان می توانید با مجموعه فیدارسورن تماس حاصل نمایید.

آشپزخانه صنعتی چیست؟

این عبارت از دو کلمه جداگانه، آشپزخانه و صنعتی تشکیل شده است. آشپزخانه که کلمه شناخته شده ای می باشد و همان محل آشپزی و پخت غذا محسوب می شود. اما در صورتی که به این کلمه، واژه صنعتی اضافه می گردد در واقع از نظر کاربرد و مفهوم کاملا عوض می شود. در وهله اول به بزرگی و قدرت آن اضافع می شود. بنابراین می توان گفت آشپزخانه صنعتی نیز محلی برای تهیه غذا و آماده سازی و پخت آن می باشد اما دارای ابعادی بسیار بزرگتر از یک آشپزخانه خانگی می باشد و برای افراد بیشتری غذا تهیه می شود. این محل در واقع جزء اصلی یک رستوران و یا فست فود محسوب می شود. بنابراین یک آشپزخانه صنعتی لازم است که دستگاه های مختلفی برای پخت داشته باشد که به آن خرید تجهیزات اشپزخانه صنعتی گفته می شود و در این مقاله در حال بررسی قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی می باشیم.

کسب اطلاعات بیشتر: چیدمان آشپزخانه رستوران

قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی

قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی

تجهیزات آشپزخانه صنعتی

همانطور که در بخش های پیشین نیز بیان شد در یک اشپزخانه صنعتی تعداد زیادی غذا در هر وعده غذایی می بایست طبخ شود و به همین دلیل با استفاده از وسایل پخت و پز خانگی نمی توان این کار را انجام داد. بایستی از تجهیزاتی که دارای ظرفیت و قدرت بیشتری هستند بهره ببرید. بنابراین این تجهیزات می بایست حرفه ای باشد و مقاومت بالایی نیز برخوردار باشند. در ادامه می خواهیم برخی از این تجهیزات را برای شما بیان کنیم و سپس به بررسی قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی بپردازیم.

بخش مربوط به آشپزی و طبخ غذا

در این بخش مهم ترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی وجود دارند که این تجهیزات، عبارتند از اجاق گازها، فر ها و وسایل مربوط به پخت و طبخ غذاهای مختلف که تمامی این لوازم را می توانید از مجموعه فیدار سورن تهیه کنید. برای بررسی قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی به فروشگاه فیدار سورن مراجعه کنید.
بنابراین طراحی آشپزخانه صنعتی در این قسمت باید به گونه ای صورت گیرد که برای هر یک از وسایل و ابزار های لازم محلی مناسب از قبل انتخاب شده و در زمان استفاده آشپز مشکلی ایجاد نشود. نحوه ی قرار گرفتن دستگاه ها در این قسمت نیز اهمیت بسیار زیادی دارد و طبیعتا لازم است در مکان هایی قرار گیرند که خطر آفرین نباشد، به دستگاه ها به ویژه تجهیزات برقی آشپزخانه صنعتی آسیبی نرسد و رفت و آمد و فعالیت برای پرسنل و سرآشپز به راحتی انجام شود.

کسب اطلاعات بیشتر: خرید دیگ چلوپز صنعتی

قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی

قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی

بخش شستشوی ظروف

اگر شما صاحب یک رستوران نسبتا شلوغ باشید، بدون شک این قسمت برایتان اهمیت زیادی پیدا خواهد کرد زیرا وسایلی که برای سرو غذاها استفاده می کنید باید شسته شده و مجدد از آن ها استفاده شود. علاوه بر این نیاز است که برخی از وسایل کاربردی موجود در آشپزخانه صنعتی نیز شسته شده و در اختیار پرسنل قرار گیرد.

محل قرار گرفتن یخچال ها و مواد غذایی

مواد غذایی مصرفی برای تهیه ی غذا های مختلف باید در مکانی مناسب انبار و نگهداری شوند. این مکان با توجه به نوع ماده ی غذایی باید دارای شرایط دمایی به خصوصی باشد تا از فاسد شدن مواد غذایی جلوگیری کند، البته برای اینکه طعم و کیفیت غذاهای شما مناسب تر باشند، بهتر است که مواد غذایی مصرفی را به صورت روزانه تهیه فرمایید. جدای از این مسئله تمامی یخچال ها و فریزر های موجود در آشپزخانه صنعتی باید در فضایی مناسب و به گونه ای قرار گیرند که در کنار وسایل و تجهیزات تولید کننده ی گرما و حرارت نباشند.

قسمت مربوط به تهیه مواد اولیه غذاها

در این قسمت ابزار های مربوط به خرد کردن، تمیز کردن و آماده سازی مواد غذایی برای طبخ غذاهای مختلف وجود دارند. توجه داشته باشید که طراحی این قسمت نیز از اهمیت بالایی برخوردار است؛ پس به عنوان یک مدیر حرفه ای از آن غافل نشوید.
بخش مربوط به سفارش گیری و سرویس دهی به مشتریان
پس از طبخ غذا ها و دیزاین آن ها در آشپزخانه صنعتی باید از طریق مکانی که در رستوران یا فست فود ها به آن بخش سفارش گیری و سرویس دهی گفته می شود، غذای مورد نظر به مشتری تحویل داده شود. در این قسمت نیز رعایت نظافت و نظم بسیار مهم می باشد؛ زیرا می تواند مورد توجه مخاطبان و مشتریان واقع گردد.

کسب اطلاعات بیشتر: قیمت دستگاه پخت برنج اتوماتیک

قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی

قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی

قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی

در صورتی که تصمیم به راه اندازی یک آشپزخانه صنعتی گرفته اید و می خواهید قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی را بدانید، در ابتدا می توانید از مشاوره رایگان مجموعه فیدار سورن کمک بگیرید. در این صورت کار شما در خرید این تجهیزات به مراتب ساده تر خواهد بود. به واقع فیدار سورن کمک می کند وسایلی که برای یک اشپزخانه صنعتی لازم است را خریداری کنید و از انتخاب تجهیزات آضافی و یا از قبم انداختن برخی از تجهیزات مهم جلوگیری می کند.

گروه تجهیزات آشپزخانه صنعتی در بخش‌های مختلف، برای سهل کردن و سرعت بخشیدن به روال طبخ انواع و اقسام غذاهای داخل منوی رستورانی، کاربرد دارد. از این جهت باید پیش از انتخاب تجهیزات آشپزخانه رستورانی مورد نظر خود، به تدوین منوی رستورانی بپردازید. این درست همان چیزی است که یک مشاور راه اندازی رستوران و مشاور خرید تجهیزات از شما پرسیده و سپس مطابق با آن فهرستی از تجهیزات مورد نیاز را معرفی خواهد کرد. شما عزیزان می توانید برای بررسی قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی و دریافت مشاوره با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید و از مشاوره این مجموعه بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.