مقالات

معرفی فر کامبی رشنال و نکات ویژه آن

معرفی فر کامبی رشنال و نکات ویژه آن

در این مقاله معرفی فر کامبی رشنال و نکات مهم آن که بیشتر مورد استفاده عامل های طبخ غذا قرار می گیرد می پردازیم و با مزایا و معایب آن ها بیشتر آشنا می شویم. فر کامبی رشنال یا فر پخت ترکیبی در بازار تجهیزات آشپزخانه صنعتی به فرهای استیمر نیز معروف هستند و از مدرن ترین تجهیزات پخت دنیا محسوب می شود. این فرها از سه المان مختلف برا چخت خود استفاده می کنند. که هر المان برای پخت غذاهای مخصوصی استفاده می شود. در این مورد می توانید به مقاله … مراجعه کنید.

برای داشتن یک فر کامبی رشنال نیاز به سرمایه گذاری اولیه است اما این هزینه در برابر مجموعه تجهیزات آشپزخانه صنعتی که مورد استفاده قرار می گیرد، بسیار ناچیز است. به عبارت دیگر با یکبار سرمایه گذاری ویژگی و عملکردهایی از این دستگاه دریافت می کنید که با راندمان بسیار بالایی همراه است. در ادامه می خواهیم شما را با 5 برند فر کامبی رایج در ایران آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

معرفی فر کامبی رشنال و نکات ویژه آن

معرفی فر کامبی رشنال و نکات ویژه آن

فر کامبی رشنال

شرکت آلمانی که نزدیک به 40 سال است به صورت تخصصی فرهای کامبی تولید میکند و شاید بتوان گفت موفق ترین کمپانی تولید فرهای کامبی در دنیا محسوب می شود. به گفته کمپانی رشنال این شرکت تقریبا نیمی از فروش فرهای کامبی در دنیا را به خود اختصاص داده که صحت این گفته به راحتی از میزان فروش و تبلیغات و رضایت مشتریان در دنیا می توان متوجه شد.

کارخانه وسیع و گسترده، سیستم تولید رباتیک و سیستم فروش و بازاریابی بسیار قوی با نزدیک به بیش از 500 عامل فروش در دنیا نشان از موفقیت بزرگ این کمپانی می دهد. شرکت فر کامبی رشنال با توجه میزان عرضه و تقاضا و زنجیره تامین کالا تولید محصولات خود را به روش تولید در لحظه یا just in time انجام می دهد و همین موضوع باعث شده تا از دپو و انبارش کالا جلوگیری کند و هزینه های خود را در تولید کاهش دهد.

قطعات هر دستگاه توسط هر اپراتوری که سر هم می شود نام آن اوپراتور بروی لیبل دستگاه نوشته می شود تا خدمات و گارانتی برای رفع مشکل براحتی انجام شود. رشنال با بازاریابی و تبلیغات بسیار گسترده توانست به مرور زمان کارکرد و مزیت های فر کامبی رشنال را به مشتریان نشان و اینکه  فرهای کامبی تا چه مقدار در کاهش هزینه های عامل های طبخ غذا کمک میکند

یکی از روش های بازاریابی این شرکت مستقر کردن سیستم های پخت زنده برای نمایندگی ها در محل شرکت آنها بود که همین موضوع باعث می شد تا متقاضیان خرید فر کامبی رشنال برای خرید آن مشتاق باشند کمپانی فر کامبی رشنال هرساله با بروزرسانی تولیدات خود به صورت نرم افزاری و سخت افزاری نشان می دهد که همواره بزرگترین شرکت در دنیا در زمینه تولید فرهای کامبی می باشد.

معرفی فر کامبی رشنال و نکات ویژه آن

معرفی فر کامبی رشنال و نکات ویژه آن

ورود فر کامبی رشنال به ایران

ورود دستگاه فر کامبی رشنال در ایران با 2 مدل کامبی مستر پلاس و سلف کوکینگ سنتر آغاز شد که تفاوت عمده این 2 مدل سیستم پنل منوال و دیجیتال آنها بود شاید بتوان گفت اولین مجموعه ای که فر رشنال را در ایران خریداری و مستقر کرد، تهیه غذای فارسی بود که از سال 2008 تا به الان هنوز بسیاری از عملیات طبخ غذا را با این دستگاه ها انجام می دهد.

در سال 2017 فر کامبی رشنال بازاریابی محصولات و همچنین جذب نماینده فروش در ایران را به طور جدی آغاز کرد که در همان ابتدا یکی از شرکت های بزرگ تولید کننده در ایران نمایندگی فروش محصولات رشنال را به عهده گرفت و تا سال 2019 آمار فروش موفقی نیز از محصولات داشت. این شرکت ایرانی توانست با حضور در نمایشگاه های متعدد و همچنین اجرای سیستم پخت زنده به خوبی مشتریان را به سمت سیستم پخت دیجیتال سوق دهد

در سال 2019 به دلیل تحریم ها فروش رشنال به صورت مستقیم به ایران متوقف شد و در حال حاضر دستگاه های وارد شده به ایران به صورت غیر مستقیم و با خرید از عامل های فروش دیگر در خاورمیانه انجام می شود

پخت اصلی دستگاه های کامبی به سه حالت اصلی تنظیم میشود.

  • بخار
  • خشک
  • بخار ترکیبی

معنی کلمه کامبی در انگلیسی ترکیبی میباشد که همین اسم نشان میدهد شما هر غذایی را میتوانید با این دستگاه طبخ کنید

حرارت خشک: برای غذاهایی که نیاز به حرارت بدون رطوبت دارند

بخار: برای غذاهایی که فقط نیاز به رطوبت دارند

بخار ترکیبی: ترکیبی برای غذاهایی که نیاز به ترکیب هر دو حالت دارند یعنی هم حرارت خشک و هم بخار با این مزیت که شما میتوانید مقدار هر دو آیتم را به میزان دلخواه تنظیم کنید.

شاید بتوان گفت برند فر کامبی رشنال در ایران بیشترین فروش دستگاه های کامبی را به خود اختصاص می دهد و بسیاری از مشتریان با توجه به آلمانی بودن آن احساس بهتری با این دستگاه دارند. تجربه نشان داد که فروش دستگاه های کامبی رشنال کمک بسیار زیادی به عامل های طبخ غذا میکند. ولی شاید این مورد فقط در ابتدای راه بسیار جذاب و مشتری پسند بود.

معرفی فر کامبی رشنال و نکات ویژه آن

معرفی فر کامبی رشنال و نکات ویژه آن

فر کامبی رشنال در ایران

متاسفانه شرکت رشنال نتوانست در گارانتی و خدمات پس از فروش یک شرکت واقعی آلمانی را به مشتریان خود در ایران ارائه دهد. با خراب شدن قطعات دستگاه و قبول نکردن کمپانی بعنوان گارانتی متوجه شدیم که گارانتی از طرف آن ها آن چیزی نبود که فکر میکردیم و در واقع آن ها بسیاری از قطعات را بعنوان قطعه مصرفی نام برده پس به همین دلیل جزء گارانتی محسوب نمی شود و از این رو مشتریان مجبور تحمل هزینه سنگین برای رفع مشکلات دستگاه های خود بودند.

اوضاع بدتر شد زمانی این شرکت ایران را تحریم کرد و حتی برای یک قطعه کوچک باید به سختی از کشورهای خاورمیانه با قیمت بسیار بالاتر تهیه می شد

رشنال خود اذعان دارد که همیشه بهترین گارانتی و خدمات را داشته در صورتی که در واقعیت اینگونه نبود. همچنین با بالا رفتن قیمت ارز قیمت این دستگاه ها سرسام آور شد و دیگر خیلی از متقاضیان رقبتی برای خرید فرهای کامبی نداشتند. حتی بسیاری از مشتریان مجبور هستند سینی های مخصوص پخت کامبی و قرص های مخصوص شستشو را به قیمت بسیار بالا خریداری کنند

کلام آخر

رشنال یک شرکت بسیار قدرتمند با تولید یک دستگاه با کیفیت است اما هیچ وقت بخوبی نتوانست هزینه های جانبی مشتریان را در استفاده از این دستگاه پایین بیاورد . قطعا این مورد در ایران بخوبی حس می شود زمانی که وارد یک مجموعه می شوید و با این صحنه مواجه می شوید که از کامبی رشنال بعنوان کمد استفاده می شود فقط به این دلیل که یک قطعه از دستگاه خراب است و هنوز کسی برای تعمیر یا تعویض قطعه مراجعه نکرده

پس قطعا توصیه ما این است با توجه به هزینه بسیار بالای دستگاه کامبی قبل از خرید حتما در خصوص تمامی برند های موجود در ایران تحقیقات کافی انجام دهید. شما عزیزان برای دریافت مشاوره راه اندازی رستوران و کترینگ و یا خرید محصولات آشپزخانه صنعتی می توانید با مجموعه فیدار سورن در ارتباط باشید.

نویسنده : حامد ساریخانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.