خدمات

سیستم تهویه آشپزخانه صنعتی

سیستم تهویه آشپزخانه صنعتی

داشتن سیستم تهویه آشپزخانه صنعتی برای رستوران ها و آشپزخانه های هتل امری ضروری می باشد. وجود این سیستم برای سلامت مشتریان و کارکنان امری ضروری است. تهویه نامناسب می تواند منجر به کاهش ایمنی و بهداشت، کاهش بهره وری کارکنان، افزایش مصرف سوخت، اب و برق، نارضایتی همسایگان و از همه مهم تر کاهش رضایت مشتریان گردد. یک سیستم تهویه آشپزخانه صنعتی مناسب می تواند بر جمع آوری و جذب بوی غذا و به حداقل رساندن دود و بخارات کمک شایانی داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیستم تهویه آشپزخانه صنعتی و رستوان در این مطلب با ما همراه باشید.

سیستم تهویه رستوران

هر بخش رستوران شما تهویه و کنترل درجه حرارت خاص خود را دارد طبیعتا تهویه ای که بالای سر اجاق گازها تعبیه می شود با تهویه ای که در بخش سالن غذاخوری تعبیه می شود یکسان نیست در این بخش می خواهیم سیستم های تهویه مربوط به هر بخش از رستوران را برای شما شرح دهیم.

تهویه سالن غذاخوری

مشتریان برای خوردن غذا به رستوران شما می آیند و در صورتی که بوی نامطبوعی را احساس کنند سریعا محیط را ترک می کنند. مخلوط شدن بوی غذاها با یکدیگر بوی مطبوعی را نخواهد داشت در نتیجه لازم است که یک تهویه برای سالن غذاخوری در نظر داشته باشید.

تهویه سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی می تواند مکان اصلی بوی نامطبوع باشد و حتی بوی آن به داخل سالن هم سرایت کند در صورتی که تهوبه درستی نداشته باشد. می بایست یک سیستم تهویه قوی برای این بخش در نظر بگیرید.

تهویه بخش کافه

معمولا در بخش کافه سیگار و قلیان آزاد می باشد و در صورتی که سیستم تهویه وجود نداشته باشد فضا پر از دود می شود و که برای بسیاری از مردم قابل تحمل نیست. شما می توانید برای این بخش نیز یک سیستم تهویه در نظر بگیرید.

سیستم تهویه آشپزخانه صنعتی

سیستم تهویه آشپزخانه صنعتی

سیستم تهویه آشپزخانه رستوران

آشپزخانه قلب رستوران شماست و به همین دلیل بیشترین نیاز به تهویه را دارد. این سیستم تهویه آشپزخانه صنعتی شامل بخش های مختلفی است که در ادامه آن ها را بیان می کنیم:

سیستم خنک کننده

در اکثر آشپز خانه ها تمام تجهیزات و دستگاه ها از قبیل ، اجاق گاز ، فر ، منقل ، یخچال ، ماشین ظرفشویی و … در یک منطقه نسبتاً کوچک جا نمایی شده و همزمان روشن می باشد. این موضوع به خصوص در فصل تابستان موجب گرم شدن و بالا رفتن دمای آشپزخانه به سطح دمای غیر قابل تحمل برسد . دمای بالا ی آشپز خانه نه تنها برای کارکنان آن مزاحمت ایجاد میکند بلکه بر سود آوری رستوران شما نیز تاثیر می گذارد. مطالعات نشان داده است که ماکزیمم بهره وری کارکنان در دمای بین 71 تا 77 درجه فارنهایت (22 الی 25 درجه سانتی گراد) می باشد. لذا بر اساس توصیه سازمان OSHA تنظیمات ترموستات دستگاه های تهویه مطبوع در این بازه دمایی قرار دارد. بالا تر از دمای مطلوب احتمال رخ دادن هر نوع اشتباهی در آشپزخانه از قبیل آسیب شخصی تا تحویل سفارشات می باشد.
گرمای بیش از حد آشپز خانه موجب کارکرد بیشتر کمپرسور های یخچال و فریزر می شود و در نتیجه افزایش مصرف برق را به دنبال دارد. البته این نکته را به خاطر داشته باشید که دمای مناسب در آشپز خانه با سایر نقاط رستوران متفاوت است. بهتر است از یک سیستم تهویه مطبوع جداگانه برای آشپزخانه استفاده نمائید.

سیستم هود و دودکش

فرایند پخت و پز همراه با چربی، دود و ذرات معلقی می باشد که در فضای آزاد پخش می شوند و برای سلامت و تنفس کارکنان مضر هستند طبق مقررات سازمان بهداشت می بایست در آشپزخانه صنعتی از هودهای صنعتی استفاده کنید جهت آشنایی با استاندارد هود ها از قبیل ابعاد و قدرت مکش می توانید با کارشناسان تهویه که تخصص این کار را دارند مشورت نمائید. شما می توانید با قرار دادن لوازم پخت پز مثل اجاق، فر و منقل تا حد ممکن به دیوار با محاط کردن فضای مکش، کارایی هود خود را به حداکثر برسانید . لازم به ذکر است انواع هود آشپزخانه موجود است، پس شما می بایست مطمئن باشید هود نصب شده برای فیلتر کردن چربی طراحی شده است یا خیر.

سیستم مهار آتش

ممکن است در حین کار آشپزان با اجاق یا منقل روغن یا وسیله ای ایجاد حریق نماید . بنابراین لازم می باشد هود های تهویه مجهز به سیستم مهار آتش باشد. سیستم مهار آتش همانند سیستم اطفا حریق ساختمان ها است که از مواد شیمیایی خشک یا گاز بی اثر مثل CO2 برای خاموش کرد آتش سوزی استفاده میکند. برای جلو گیری از آتش سوزی احتمالی بهتر است تمیز کردن هود ها جزو برنامه کارکنان رستوران باشد.
تنظیم هوای خروجی و ورودی می تواند کمک زیادی به بهینه سازی انرژی و دمای محل کار شما داشته باشد . شاید رستوران شما دارای یک سیستم جامع تهویه باشد اما ممکن است در منطقه خاصی مشکل داشته باشید. می توانید از تکنسین تهویه بخواهید تا با اصلاح یا اضافه کردن هواکش اگزاست یا هواکش تامین هوا یا یک دستگاه هواساز سیار یک محیط مطلوب و بی نقص تحویل شما دهد.

سیستم تهویه آشپزخانه صنعتی

سیستم تهویه آشپزخانه صنعتی

طراحی سیستم تهویه آشپزخانه صنعتی

جهت طراحی یک سیستم تهویه کارآمد و موثر که بتوانید چندین سال از آن استفاده کنید بایستی موارد مختلفی را در نظر داشته باشید. در این بخش مراحل نصب سیستم تهویه آشپزخانه صنعتی برای شما شرح داده شده است:

هواگذر هواکش رستوران

مهم ترین گزینه برای طراحی سیستم تهویه آشپزخانه صنعتی این است که بدانید چند متر مکعب بر ساعت هوا لازم است. این اندازه گیری می تواند میزان هوای مورد نیاز شما در واحد زمان را مشخص کند. اگر نمی دانید میزان هواگذر شما چقدر است بایستی از کارشناسان طراحی سیستم تهویه آشپزخانه صنعتی کمک بخواهید.

محاسبه دقیق هواگذر بسیار مهم است زیرا اگر هواگذر بسیار کم باشد قادر نخواهد بود هوای کافی را جابجا کند تا دود، بو، چربی، گرما رطوبت و سایر آلودگی ها از بین برود. اگر هوا گذر بسیار زیاد باشد مشکلات دیگری مثل فشار منفی، خلا و افزایش مصرف بیهوده انرژی را ایجاد می کند.

ابعاد هود آشپزخانه

قبل از انتخاب هواکش می بایست ابعاد هود آشپزخانه را نیز مشخص کنید. هر چه تعداد هودی که در اشپزخانه صنعتی کار گذاشته اید بیشتر باشد طبیعتا به هواکش بیشتری نیاز دارید.

چه تجهیزاتی زیر هود شما کار می کند؟

نوع سیستم تهویه مورد نیاز آشپز خانه شما تا حدود زیادی به نوع پخت و پز شما بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر کباب درست می کنید یا از دستگاه سرخ کن استفاده میکنید به یک سیستم تهویه نیاز دارید که توانایی جذب دود و چربی را دارد. یا اگر برای فر پیتزا از سوخت جامد استفاده می کنید سیستم تهویه شما باید بتواند ذرات سنگین حاصل از سوخت جامد را به طور کامل مکش و جذب نماید.

ابعاد و طول کانال 

طول کانالی که برای سیستم تهویه در نظر گرفته شده را مشخص کنید. هرچه این طول بیشتر باشد هواکش خروجی نیز بیشتر کار می کند. شما می توانید با داشتن تقریبی طول بین هود و هواکش یک هواگذر مناسب را انتخاب کنید. همچنین مشخص کنید که از چه سطح مقطعی برای این کار می خواهید استفاده کنید.

محل قرارگیری هواکش رستوران

اگر برای اولین بار است که اقدام به طراحی و ساخت سیستم تهویه برای رستوران خود می کنید، محل قرار گیری هواکش مهم است. برای این منظور دانستن ارتفاع پایه هواکش، محیط پایه هواکش و ابعاد ورودی و خروجی هواکش را بدانید. معمولاً هواکش خروجی در ناحیه سقف یا پشت بام قرار داده می شود.

ارتفاع دودکش

اگر در همسایگی رستوران خود ساختمانی وجود ندارد دودکش در بالا ترین نقطه ساختمان خود به طول 20 درصد طول ساختمان نصب نمائید و چنانچه در مجاورت رستوران شما خانه، مغازه و ساختمانی وجود دارد ارتفاع دود کش می بایست از بام بلند ترین ساختمان به میزان 20 درصد بلند تر باشد تا بو و دود موجب ازار ساکنان نشود.

1 دیدگاه در “سیستم تهویه آشپزخانه صنعتی

  1. مجیدی گفت:

    سلام هزینه تقریبی سیستم تهویه ی رستوران چقدر میشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *