خدمات

صفر تا صد راه اندازی کترینگ در تهران 1403

لوازم راه اندازی کترینگ

اگر قصد راه اندازی کترینگ را دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید درست آمده اید. این روزها صرف وعده های غذایی بسیاری از کارمندان در شرکت و یا اداره می باشد و بزرگترین دغدغده نداشتن ناهار است. معمولا کارمندان برای حل مشکل اقدام به سفارش غذا می کنند. اما هزینه بالای رستوران ها و یا در دسترس نبودن انواع خورشت های خانگی باعث به وجود آمدن کترینگ ها و یا مراکز تهیه غذا شده است. این کترینگ ها با دارا بودن انواع خورشت ها، جوجه و کباب و ارسال آن به وسیله پیک توانسته دغدغه بسیاری از افراد را کاهش دهد.

مهم ترین مزیت کترینگ این است که نیازی به مراجعه به رستوران نیست و شما در هر جایی که هستید می توانید غذای خود را دریافت کنید و آن را حتی داخل ماشین خود میل کنید. این نیاز باعث شده است که بسیاری از افراد به فکر راه اندازی کترینگ باشند. در این مقاله می خواهیم در مورد صفر تا صد راه اندازی این تهیه غذا و نکات مهم آن به بحث و بررسی بپردازیم. با سورن کیچن همراه باشید.

هزینه راه اندازی کترینگ

بسته به نوع کترینگ هزینه های راه اندازی متفاوت است. مثلا برخی از کترینگ ها تنها غذاهای کبای و برخی دیگر تنها خورشت ارائه می دهند. برخی دیگر از کترینگ ها نیز با عنوان کترینگ کلاسیک فعالیت می کنند که هزینه راه اندای آن نسبت به دیگر کترینگ ها بیشتر است چون تجهیزات مورد نیاز آن بیشتر از دیگر کترینگ ها می باشد.

داشتن اطلاعات دقیق در مورد میزان هزینه راه اندازی کترینگ اصلی ترین نکته برای شروع کار است. این اطلاعات به شما کمک می کند تا با داشتن اطلاعات کامل اقدام به راه اندازی نمایید و از صرف هزینه های اضافی و بیهوده جلوگیری شود. ذخیره کردن سرمایه در ابتدا می تواند اهمین زیادی داشته باشد. برخی از مواردی که می بایست در لیست هزینه های لازم برای راه اندازی کترینگ درج کنید به شرح زیر می باشد:

 • هزینه محل کترینگ
 • هزینه حقوق نیروی کار
 • هزینه حمل و نقل غذا تا مقصد
 • هزینه مواد اولیه
 • هزینه تجهیزات کترینگ
 • هزینه های جاری
 • هزینه بازاریابی

بیشتر بخوانید: هزینه راه اندازی رستوران بیرون بر

هزینه راه اندازی کترینگ

هزینه راه اندازی کترینگ

سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی کترینگ

بیشترین سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی کترینگ به اجاره ملک و خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی اختصاص داده می­ شود. میزان این سرمایه بسته به نوع کترینگ، محل راه اندازی، تجهیزات مورد نیاز و… متفاوت است. برای شروع کسب و کار خود می­ توانید کترینگ را در محل مناسب اما با متراژ پایین راه اندازی کنید و پس از اینکه کسب و کارتان رونق گرفت و مشتریان را به خود جذب کرد، کترینگ را به مکانی بهتر انتقال دهید.

همچنین یکی از راه ­های مناسب برای کاهش هزینه ­ها، خرید تجهیزات کترینگ به صورت اقساطی است. مجموعه ابتکار استیل این امکان (خرید تجهیزات به صورت اقساطی) برای شما فراهم کرده و می­توانید خرید خود را به صورت نقد یا اقساط انجام دهید. برخی از هزینه­ ها برای راه اندازی کترینگ واجب و ضروری هستند و نمی­توان آنها را فاکتور گرفت. در ادامه به بررسی بیشتر این موارد می ­پردازیم.

مجوزهای راه اندازی کترینگ

برای شروع هر کسب و کاری لازم است که مجوزهای لازم را دریافت کنید. کترینگ نیز نیازمند مجوزهایی می باشد که بایستی آن را دریافت کنید. برخی از مجوزهایی که برای راه اندازی کترینگ می بایست دریافت کنید به شرح زیر است:

 • کسب مجوز برای نام کترینگ
 • اخذ پروانه کسب
 • مجوز سلامت پرسنل
 • کسب مجوز بهداشت
مجوزهای راه اندازی کترینگ

مجوزهای راه اندازی کترینگ

آیا کترینگ سوددهی دارد؟

قبل از شروع هر کسب و کاری در ابتدا تحقیقات لازم را انجام دهید و میزان سوددهی آن را محاسبه کنید و سپس اقدامات لازم برای راه اندازی آن را فراهم کنید. مشاغلی مانند راه اندازی کترینگ بسیار سودآور می باشند به شرطی که در مسیر درستی راه اندازی شوند و مطمئن باشید که هزینه اضافی برای آن نگذارید.

بیشتر بخوانید: مراحل راه اندازی رستوران

مراحل راه اندازی کترینگ در سال 1403

دانستن مراحل راه اندازی کترینگ درسال 1403 به شما برای ایجاد یک کسب  کار موفق کمک بسیاری می­کند. اولین قدم برای راه اندازی هر نوع کترینگ، برنامه­ ریزی و تماس با مشاوران در این زمینه است سپس به دنبال انجام دیگر مراحل باشید. این مراحل باید اصولی و با دقت فراوان انجام شوند تا در راه اندازی کترینگ دچار مشکل نشوید. مراحل راه اندازی کترینگ در سال 1403 به شرح زیر هستند:

 1. تهیه ملک برای راه اندازی کترینگ: مهم­ ترین قدم برای راه اندازی هر نوع کسب و کاری، اجاره یا خرید ملک در یک جای مناسب است. پس از تهیه ملک باید به انجام دیگر مراحل رفت.
 2. گرفتن جواز کسب و کار: پیش از اقدام به هرکاری برای راه اندازی کترینگ، باید به سراغ جواز کسب و کار بروید و تمام مراحل قانونی برای راه اندازی کترینگ را طی کنید و مطمئن شوید دیگر برای کسب و کار خود موانع قانونی ندارید.
 3. تهیه تجهیزات کترینگ: پس از اینکه جواز کسب و کار خود را دریافت کردید، باید به دنبال تجهیزات مورد نیاز برای کترینگ خود باشید. تمام تجهیزات را می­توانید از مجموعه سورن کیچن خریداری کنید.
 4. افتتاح حساب بانکی: برای کسب و کار خود حساب بانکی افتتاح کنید و حساب و کتاب کترینگ را در دست بگیرید.
 5. طراحی و ساخت منوی غذایی: منوی غذایی را باید با توجه به نوع کترینگ راه اندازی شده، به صورت زیبایی طراحی کرد. در طراحی و ساخت منوی غذایی، نام غذا را به همراه قیمت ذکر کنید.
 6. در مرحله آخر باید از افرادی که در زمینه کسب و کارهایی مانند کترینگ تجربه دارند، مشورت کنید و از آنها برای اداره کترینگ کمک بگیرید.
مراحل راه اندازی کترینگ در سال 1403

مراحل راه اندازی کترینگ در سال 1403

مشاوره راه اندازی کترینگ

برای راه اندازی کسب و کارهایی مانند کترینگ باید با افرادی که در این زمینه تجربه کافی را دارند مشورت کنید تا در راه اندازی این کسب و کار جدی شکست نخورید. مجموعه سورن کیچن سابقه های درخشان در زمینه فروش تجهیزات آشپزخانه صنعتی و راه اندازی کترینگ دارد و انتخاب مناسبی برای دریافت مشاوره محسوب می شود.

سورن کیچن تمامی تجهیزاتی که نیاز دارید را برای شما آماده سازی می کند و در صورت نیاز می توانید برخی از تجهیزات خود را به صورت سفارشی سازی شده و با ابعاد دلخواه سفارش دهید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و یا کسب مشاوره می توانید با شماره 09122408711 تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد راه اندازی آشپزخانه صنعتی

لوازم راه اندازی کترینگ

تجهیزات و لوازم اولیه برای راه اندازی کترینگ مورد نیاز است و بخش زیادی از هزینه ها را می بایست صرف خرید تجهیزات کترینگ نمایید. برای خرید این تجهیزات در ابتدا باید مشخص کنید که چه غذاهایی را قرار است بپزید و با توجه به نوع غذا چه تجهیزاتی مورد نیاز است. با توجه به نوع کترینگ و نیاز بیشتر به برخی از تجهیزات یا تعداد بیشتری از آن می بایست یک لیست کامل از تجهیزات آشپزخانه صنعتی مورد نیاز خود تهیه کنید. برخی از تجهیزاتی که برای کترینگ نیاز دارید به شرح زیر می باشد:

لوازم راه اندازی کترینگ

لوازم راه اندازی کترینگ

تجهیزات آماده سازی راه اندازی کترینگ

برخی از تجهیزات در فرایند آماده سازی غذا نقش دارند. تجهیزاتی مانند: چرخ گوشت، اره استخوان‌بر، سيخ گير، ميكسر كباب، محفظه ضدعفونی چاقو، كالباس‌بر، تامبلر، مريناتور، همبرگر و بيفتك زن، دايسر، انواع سبزي خرد كن، انواع خلال كن، سيب زمينی پوست كن، آبگیر كاهو و سبزیجات، پوست گیر پياز، انواع بليكسر (غذاساز)، ميز و تخته كار چوبی و تفلون، آبچكان  تخته كار، كنده ساطور و …

تجهیزات برودتی راه اندازی کترینگ

 • انواع سردخانه زير صفر و بالای صفر، يخچال و فريزر ايستاده،‌ يخچال و فريزر خوابيده رويه ميز
 • تاپينگ زير يخچالی، تاپينگ روميزی، يخچال و فريزر زير كانتری
 • انواع ديسپلی سرد دسر، سالاد، ماست جلو باز ( سلف سرويس ) و جلو بسته، يخچال‌های ايستاده پرده هوا جهت نوشيدنی
 • كانترهای سرد سلف سرويس بصورت زير يخچالی، وان سرد
 • بلست چيلر

تجهیزات پخت راه اندازی کترینگ

 • انواع اينداكشن، شف اينگ ديش جهت پخت و نگهداری غذا
 • كانترهای گرم ثابت و متحرك
 • انواع چراغ‌ها و گرمكن‌های سراميكی
 • انواع بنكوئت ترولی و كابينت‌های گرم و بشقاب گرم كن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *