مقالات

خرید تجهیزات کافی شاپ

خرید تجهیزات کافی شاپ | فروش ویژه تجهیزات رستورانی در فیدار سورن

خرید تجهیزات کافی شاپ از فعالیت هایی است که هر کسی که قصد راه اندازی کافی شاپ را دارد، باید آن را انجام و از مرحله آن گذر کند. البته درست است که خرید لوازم کافی شاپ از مراحل و قسمت های مهم کار است، اما تمام کار نیست و به جز خرید آن ها، برای راه اندازی کافی شاپ باید مراحل مختلفی را هم طی کرد و کار های مختلفی را انجام داد تا به مرحله افتتاح کافه رسید. موضوع کافی شاپ بحث بسیار جذابی است، چه مراجعه کردن به آن و کافه گردی و چه بررسی چم و خم کسب و کار آن، به خصوص اگر که قصد راه اندازی کافی شاپ را داشته باشید. به همین سبب در ادامه این مقاله هم همراه تجهیزات آشپزخانه صنعتی فیدار سورن بمانید تا به مباحث حوزه کافی شاپ مثل خرید تجهیزات و لوازم کافی شاپ بیشتر بپردازیم.

مراحل راه اندازی کافی شاپ

خرید تجهیزات کافی شاپ | فروش ویژه تجهیزات رستورانی در فیدار سورن

خرید تجهیزات کافی شاپ | فروش ویژه تجهیزات رستورانی در فیدار سورن

راه انداختن یک کافی شاپ خوب به موارد زیادی احتیاج دارد تا به بهترین شکل انجام شود. مراحل راه اندازی کافی شاپ مراحلی طولانی هستند که هر فردی که قصد راه انداختن کافی شاپ را داشته باشد، باید آن ها را طی کند. خرید تجهیزات کافی شاپ هم یکی از این مراحل است اما تمام کاری که شما برای راه اندازی کافی شاپ به آن نیاز دارید نیست. برای این که بیشتر با مراحل راه اندازی کافی شاپ آشنا شوید، ما برخی از آن ها را در اینجا برایتان آورده ایم.

برنامه ریزی: در اولین وهله از مراحل راه اندازی کافی شاپ شما به این احتیاج خواهید داشت که بدانید برنامه و هدف تان از راه اندازی کافه چیست؟، آیا قرار است به کوچکی یه فروشگاه نوشیدنی های بر پایه قهوه باشد و یا یک کافه رستوران بزرگ با منوی کاملی از انواع نوشیدنی های گرم و سرد، به همراه انواع مختلفی از غذا های ایرانی و فست فود ها؟. همچنین شما در این مرحله باید میزان توانایی مالی تان، علاقه مندی و مقدار دانش و تخصصی که در این زمینه دارید را هم مشخص کنید و در صورت نیاز زمانی برای بالاتر بردن آن ها گذاشته، سپس اقدارم به خرید تجهیزات و لوازم کافی شاپ کرده و کافه خود را راه اندازی کنید.

کسب اطلاعات بیشتر: خرید لوازم آشپزخانه رستوران

طرح ریزی نهایی کسب و کار: در این مرحله پس از این که برنامه خود را مشخص کردید و اطلاعات تخصصی تان در حوزه کافی شاپ را بالا بردید، وقته آن رسیده است که با انجام مطالعات تخصصی و حرفه ای تری که برای راه اندازی هرکسب و کاری لازم است مثل مطالعات فنی، مطالعات بازار، مطالعات استراتژیک و مدل کسب و کار، بیزنس پلن یا طرح کسب و کارتان را نوشته و یک قدم به مرحله خرید تجهیزات کافی شاپ و افتتاح کافه تان نزدیک تر شوید.

خرید تجهیزات کافی شاپ | فروش ویژه تجهیزات رستورانی در فیدار سورن

خرید تجهیزات کافی شاپ | فروش ویژه تجهیزات رستورانی در فیدار سورن

انتخاب محل و اجاره یا خرید مکان کافه: پس از طی کردن دو مرحله قبلی به مرحله یافتن مکان مناسب کافه می رسیم. از مهم ترین مطالبی که باید در زمان گشتن به دنبال مکان مناسب آن ها را در ذهن داشته باشید، عبارت اند از، داشتن جای پارک مناسب در روبرو و اطراف مکان، قرار گرفتن در مکان شلوغ و ترجیحا خیابان های اصلی به جهت دسترسی به بازار هدف، داشتن متراژ مناسب، دسترسی آسان به حمل و نقل عمومی و… .

مجوز های مورد نیاز کافه: پیش از این که کافه خود را راه اندازی کنید به این نیاز خواهید داشت که مجوز ها و مدارک لازم را کسب کنید تا به شما اجازه فعالیت داده شود. برخی از مجوز ها و مدارک مورد نیاز راه اندازی کافه یا کافی شاپ عبارت اند از پروانه یا جواز کسب، کارت بهداشت، گواهینامه بازآموزی آموزش بهداشت اصناف و… .

تهیه و خرید تجهیزات کافی شاپ: این مرحله که موضوع اصلی این مقاله هم می باشد، این است که شما باید بر اساس حجم و اندازه کسب و کاری که در سر دارید و متناسب با بودجه و سرمایه ای که برای این کار گذاشته اید، یکسری وسایل و لوازم مورد نیاز را تهیه و خریداری کنید.

برخی دیگر از مراحل راه اندازی کافی شاپ که پس از خرید تجهیزات کافی شاپ قرار دارند هم عبارت اند از، طراحی دکوراسیون کافه و تجهیزات کافه، تدوین و طراحی منوی کافه، پیداکردن مراکز تامین مواد اولیه مورد نیاز، استخدام نیروی کار اعم از باریستا، گارسون و…، آموزش حرفه ای کارکنان کافه، بازاریابی، تبلیغات و جذب مشتری و… .

لیست تجهیزات کافی شاپ

خرید تجهیزات کافی شاپ | فروش ویژه تجهیزات رستورانی در فیدار سورن

خرید تجهیزات کافی شاپ | فروش ویژه تجهیزات رستورانی در فیدار سورن

پس از طی کردن 4 مرحله اول راه اندازی کافی شاپ به مرحله 5ام یعنی خرید تجهیزات کافی شاپ می رسیم. در این بخش شما برای این که بدانید چه چیزی هایی را باید بخرید نیاز به لیستی دارید که در آن آيتم ها، ابزار و دستگاه های لازم نوشته شده باشد. لیست تجهیزات کافی شاپ شامل موارد مختلفی از جمله دستگاه اسپرسو ساز، میز و صندلی، پیشخوان، تمپر، قهوه، دستگاه آسیاب قهوه، پیچر، دستگاه مخلوط کن، پیش بند، ظروف سرو نوشیدنی ها، دستگاه یخ ساز، آون تستر، دستگاه شیکر برقی و… می باشد.

کسب اطلاعات بیشتر: مرکز فروش تجهیزات رستوران در تهران

قیمت تجهیزات کافی شاپ

این که بخواهیم یک عددی را مشخص کنیم و بگوییم که هر کسی که قصد راه اندازی کافه، کافی شاپ یا خرید تجهیزات رستوران را دارد، این مقدار باید برای خرید تجهیزات کافی شاپ هزینه کند، کاری غیر ممکن است. زیرا اولا که هر فرد بر حسب شکل کسب و کار، سرمایه و سلیقه ای که دارد اقدام به خرید تجهیزات کافی شاپ می کند، دوما هم باتوجه به وضعیت اقتصادی کشور ما، قیمت تمامی چیز ها از جمله همین تجهیزات کافی شاپ دائما در حال تغییر و بالا پایین شدن است و حتی در طول ساعات یک روز هم تغییرات اساسی می کند.

خرید اینترنتی تجهیزات کافی شاپ

یکی از راه هایی که شما می توانید با استفاده از آن برای خرید تجهیزات کافی شاپ، کافه و کافه رستوران اقدام کنید خرید اینترنتی می باشد که دیگر دردسر و زحمات خرید حضوری را ندارد. در صورتی که شما قصد خرید تجهیزات کافی شاپ را دارید، توصیه می شود حتما سری به  سایت فیدار سورن بزنید. گروه فیدار سورن با تجربه بالایی که در زمینه فروش تجهیزات و لوازم آشپزخانه صنعتی، کافی شاپ، کافه رستوران و… دارند، آماده اند تا بهترین و با کیفیت ترین لوازم و تجهیزات را خدمت شما ارائه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *