مقالات

خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

یکی از اصلی ترین و مهم ترین موارد راه اندازی رستوران و فست فود خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی می باشد. پس اگر قصد راه اندازی آشپزخانه صنعتی را دارید باید با دقت تجهیزات آشپزخانه صنعتی را خریداری کنید. اگر سری به بازار تجهیزات اشپزخانه صنعتی بزنید متوجه می شوید که هر محصولدر برندهای مختلفی موجود است و قیمت های متنوعی دارد اما اینکه کدام یک از این برندها برای شما مناسب تر است موضوعی بسیار مهم است که باید حتما توسط مشاوره راه اندازی آشپزخانه صنعتی مورد بررسی قرار بگیرد.

انتخاب صحیح تجهیزات آشپزخانه صنعتی یکی از مهم ترین بخش های راه اندازی رستوران می باشد که البته این انتخاب می تواند برگرفته از طراحی آشپزخانه صنعتی باشد. اینکه چه لوازی انتخاب کنید به طور مستقیم بر کیفیت غذا نیز تاثیر گذار است و لازم است که حتما مناسب ترین تجهیزات در نظر گرفته شود. شما عزیزان برای دریافت مشاوره راه اندازی رستوران و کترینگ می توانید با مشاورین مجموعه فیدار سورن در ارتباط باشید و به طراحی و تجهیز اشپزخانه صنعتی خود بپردازید. جهت خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی فیدار سورن همراه با شماست.

خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

انواع تجهیزات آشپزخانه صنعتی

تنوع و گستردگی در خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی بسیار بالاست و به همین دلیل شما ممکن است هنگام خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی دچار مشکل شوید. تجهیزات آشپزخانه صنعتی از تجهیزات رستوران گرفته تا تجهیزات آشپزخانه هتل و یا تجهیزات فست فود همگی به چند دسته کلی تقسیم بندی می شوند. تمامی محصولات در این چند دسته جای می گیرند. و می توانید همه محصولات خود را از آن انتخاب کنید. هنگام خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی به دسته  بندی های زیر دقت کنید:

  • تجهیزات آماده سازی آشپزخانه صنعتی
  • تجهیزات پخت غذا
  • تجهیزات نگهداری
  • تجهیزات شستشو

تجهیزات آماده سازی آشپزخانه صنعتی

خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

تجهیزات آماده سازی در واقع به انواع مواد اولیه ای اطلاق می شود که برای پخت غذا به آن نیاز است. این تجهیزات بسیار ضروری است و شامل پاتیل خیساندن برنج، میز کار صنعتی، وردنه، میز کباب کشی، میز دورچین، دستگاه میکسر، اسلایسر کالباس، خردکن صنعتی، میز سالاد بار، اره استخوان بر، چرخ گوشت صنعتی، ظروف بن ماری و … می باشد که هر یک از این اقلام هنگام خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی دارای برندهای مختلفی هستند. اینکه کدام برند برای شما مناسب تر است تنها با کمک مشاوره راه اندازی آشپزخانه صعتی قابل پاسخگویی است.

تجهیزات پخت و پز

این تجهیزات به تمامی لوازم ضروری گفته می شود که در مرحله دوم یعنی پخت غذا مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به نوع رستوران شما این تجهیزات ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال تجهیزاتی که در یک فست فود مورد استفاده قرار می گیرد با تجهیزات یک رستوران سنتی کاملا متفاوت است و باید لیست خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی این دو محل جدا از هم نوشته شود.

از جمله تجهیزات پخت و پز مورد عبارتند از: اجاق گاز رومیزی صنعتی، اجاق گاز صنعتی گرمکن دار، اجاق ۴ شعله، اجاق گاز پلوپز زمینی، دم کن برنج، دستگاه سرخ کن صنعتی، کباب پز، تابه گردان، کباب پز تابشی صنعتی، گریل روغنی، گریل ذغالی و گریل برقی، گریدل، دیگ چلوپز و کته پز، پاستا پز، فر پیتزا، فر پیتزا صندوقی، فر پیتزا ریلی، فر کانوکشن، فر پیتزا آجری، اجاق گاز خطی، اجاق گاز فردار، اجاق گاز خانگی، کباب پز صنعتی، انواع فر صنعتی، هود صنعتی، دستگاه کباب ترکی و ….

تجهیزات نگهداری آشپزخانه صنعتی

تجهیزات نگهداری در یک اشپزخانه صنعتی به دو بخش تقسیم بندی می شود. اولین بخش مربوط به نگهداری مواد غذایی قبل از پخت می باشد و و دومین بخش مربوط به سالم و تازه نگهداشتن مواد غذایی بعد از پخت است. تجهیزات نگهداری برای نگهداری از مواد خشک، منجمد و یا پخته شده مورد استفاده قرار می گیرند. این تجهیزات نیز برای کاربری های مختلف آشپزخانه صنعتی با یکدیگر فرق دارد. از جمله تجهیزات آشپزخانه صنعتی که هنگام خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی باید آن ها را مورد توجه قرار داد عبارتند از: انبار خشک با قفسه انبار برای نگهداری مواد خشک،  انواع یخچال صنعتی و فریزر صنعتی، یخچال ایستاده، فریزر ایستاده، سردخانه، کانتر سرد یا بوفه سرد، تاپینگ برای نگهداری مواد غذایی منجمد و کانتر گرم برقی ، کانتر گرم گازی ، گرمخانه غذا ، شوت سیب زمینی و برگر، گرمخانه غذا، گرمخانه ویترین دار شیشه ای برای نگهداری غذای پخته شده مورد نیاز است.

تجهیزات شستشو

آخرین مرحله از خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی تجهیزات شستشو می باشد. تجهیزات شستشوی رستوران به نظافت آشپزخانه صنعتی کمک می‌کنند. در هر آشپزخانه صنعتی کوچک یا بزرگ برای شستشوی مواد غذایی و شستشوی ظروف به یک سینک صنعتی و یا وان صنعتی نیاز دازید. سایر تجهیزات شستشوی فست فود عبارتند از: کابین استیل، سینک استیل، سینک صنعتی، وان استیل، کابینت دیواری، کابینت آبچکان، سینک ظرفشویی صنعتی، ترولی آب چکان، ماشین ظرفشویی صنعتی، تجهیزات شستشوی کف و آشپزخانه و ….

معیارهای خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

منوی غذا: شما برای پخت هر نوع غذا به تجهیزات و وسایل مختلفی نیاز دارید. وسایل آشپزخانه رستوران و آشپزخانه فست فود باید با توجه به تجهیزات لازم برای مراحل آماده‌سازی و طبخ غذاهای منو تهیه شوند. شما باید انواع تجهیزات آشپزخانه صنعتی مدرن را بشناسید تا وسایل مورد نیاز خود را تهیه کرده و هنگام خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی لوازمی با کاربرد مشابه نخرید.

بودجه و سرمایه اولیه: هزینه‌ی اصلی شما در راه اندازی رستوران یا فست فود مربوط به خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی است. در واقع میزان سرمایه شما نوع و برند این تجهیزات را مشخص می‌کند. اگر سرمایه اولیه شما محدود است می‌توانید از خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی دست دوم استفاده کنید. خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی دست دوم باکیفیت به شما برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها ‌کمک می‌کند.

حجم کار و میزان خروجی آشپزخانه: تجهیزات آشپزخانه باید پاسخگوی نیاز مشتریان شما باشد. شرکت های تولید کننده تجهیزات فست فود و رستوران، این تجهیزات را در ابعاد و ظرفیت‌های مختلف تولید می‌کنند. شما باید با توجه به میزان سفارشات روزانه‌ی خود برای خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی اقدام کنید.

ابعاد آشپزخانه صنعتی و متراژ فضا: طراحی آشپزخانه شما باید با توجه به استانداردهای طراحی آشپزخانه صنعتی و بر اساس متراژ فضا انجام شود. ابعاد تجهیزات و نحوه چیدمان آن‌ها به متراژ آشپزخانه شما بستگی دارد. بیشتر لوازم فست فود و رستوران به صورت سفارشی و با توجه به نیاز شما تولید می‌شوند و برخی دیگر نیز ابعاد مشخصی دارند و قابل سفارشی‌سازی نیستند. فضای آشپزخانه بر روی طراحی، تولید و چیدمان تجهیزات اثر مستقیم دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.