خدمات

تفاوت کترینگ با رستوران

تفاوت کترینگ با رستوران

تفاوت کترینگ با رستوران چیست؟ با تغییر سبک زندگی مردم تقاضا برای غذاهای آماده بسیار افزایش یافته است. برای خوردن غذای بیرون دو انتخاب جذاب همراه شماست. اول اینکه به یک رستوران مراجعه کنید و غذای مورد نظر خود را در فضای رستوران میل کنید. دوم اینکه به صورت اینترنتی و یا از طریق شماره گیری غذای مورد نظر را سفارش دهید تا به منزل و یا محل کار شما بیاورند. متناسب با نیاز خود می توانید یکی از این راه ها را انتخاب کنید. در این مقاله می خواهیم به بررسی تفاوت کترینگ با رستوران بپردازیم. اگر قصد راه اندازی رستوران را دارید و یا می خواهید تجهیزات آشپزخانه صنعتی کترینگ خود را خریداری کنید با ما همراه باشید.

کترینگ و ویژگی های آن

اگر در مورد کترینگ اطلاعاتی ندارید در ابتدا مقاله کترینگ چیست؟ را مطالعه کنید. خدماتی که توسط کترینگ ارائه می شو د بهترین گزینه برای محیط های کاری، جشن ها مراسم ها و … می باشد. برخی از ویژگی های کترینگ به صورت مختصر در ادامه بیان شده است:

  • کترینگ دارای کارکنانی با مدیریت هر اتفاق و رویداد
  • دقیقا همان غذایی را که سفارش داده باشید آماده می کند
  • نگرانی های عموم مردم را درباره رژیم غذایی برطرف می کند
  • می تواند درباره مواد غذایی و مقدار آنها توصیه مناسبی داشته باشد
  • هر چیزی که برای سرو کردن برای ارائه به مشتریان نیاز است را به همراه خود دارد
  • کترینگ مواد غذایی را به شیوه ای مناسب و ایمن برای رساندن به دست مشتری حمل می کند

کترینگ مدل های متنوعی دارد و با توجه به کاربری می تواند به دسته بندی های مختلفی تقسیم شود. با توجه به نوع خدماتی که این فضا ارائه می دهد می توانیم آن را تقسیم بندی کنیم. شما می توانید برای کسب اطلاعات در مورد انواع کترینگ روی لینک کلیک کنید. به صورت مختصر می توان گفت برخی از مدل های کترینگ عبارتند از: کترینگ عروسی، کترینگ کنفرانس، کترینگ صبحانه، کترینگ خدمت به میز، کترینگ رستوران، کترینگ هوایی و …

تفاوت کترینگ با رستوران

تفاوت کترینگ با رستوران

تفاوت کترینگ با رستوران

تفاوت کترینگ با رستوران، محل سرویس دهی و نوع سرویس دهی است. در رستوران، غذاها در محیط رستوران به صورت فوری و در حضور مشتری سرو می ‌شود و مشتریان می ‌توانند از غذاهایی که در منوی رستوران مشخص شده است، انتخاب کنند. اما در کترینگ، غذاها به صورت آماده و در محیط خارج از رستوران، مانند سالن عروسی یا سالن همایش و غیره سرو می ‌شوند و میزبانان می ‌توانند محل سرو غذا و نوع سرویس دهی را براساس نیاز و مورد استفاده خود تعیین کنند. همچنین، میزان پخت غذا در کترینگ و رستوران نیز ممکن است یک مورد دیگر از تفاوت کترینگ با رستوران به حساب بیاید. در رستوران، غذاها عموماً به صورت فوری و در حضور مشتری سرو می ‌شوند و برای اینکه غذاها تازه و گرم باقی بمانند، باید به صورت مداوم پخته و آماده شوند.

از تفاوت کترینگ و رستوران می توان به محل سرو آن اشاره کرد. در کترینگ غذا برای محیط خارج از رستوران آماده می شود به همین سبب تنها فضای آن آشپزخانه صنعتی می باشد. اما در رستوران غذا بر اساس تعداد مشتری ممکن متفاوت باشد و یک سالن نیز برای مشتری دیزاین می شود. همچنین تجهیزات کترینگ نیز ممکن است با رستوران متفاوت باشد.

تفاوت کترینگ و تهیه غذا

تفاوت کترینگ و تهیه غذا در نحوه سرویس دهی و میزان پخت آنها متغییر می باشد. میزان غذایی که در کترینگ پخته می شود بسیار بالاتر از تهیه غذا می باشد و به طور کلی، کترینگ سفارشات مراسم های خاص و رویداد های اجتماعی را تهیه می کند و حجم بالایی را برای ارائه به مشتریان خود آماده می کنند. در تهیه غذا میزان کمتری غذا برای مشتریان خود آماده می کنند و به طور کلی برای عموم مردم این سفارشات انجام می شود. تهیه و سرو غذا در کترینگ و تهیه غذا از لحاظ کیفیت بسیار بالا می باشد و از با کیفیت ترین مواد غذایی برای پخت سفارشات خود استفاده می کنند.

تفاوت کترینگ با رستوران

تفاوت کترینگ با رستوران

تفاوت سرویس دهی در کترینگ و رستوران

همانطور که در بخش پیشین بیان کردیم تفاوت اصلی کترینگ با رستوران در سرویس دهی آن می باشد. در رستوران مشتری به صورت مستقیم به محیط رستوران وارد می شود و با پرسنل در ارتباط می باشد. در این فضا میزها آماده و پرسنل نیز منتظر ارائه خدمات به مشتری می باشند. تفاوت کترینگ با رستوران.

اما در کترینگ، غذاها به صورت آماده و در محیط خارج از رستوران، مانند سالن عروسی یا سالن همایش سرو می ‌شوند و میزبانان می ‌توانند محل سرو غذا و نوع سرویس دهی را براساس نیاز خود تعیین کنند. در کترینگ، سرویس دهی ممکن است به صورت خود سرویسی و یا با پرسنل کترینگ انجام شود و میزبانان می ‌توانند انتخاب کنند که غذاها به صورت بوفه یا سرویس داده شوند. همچنین، در کترینگ می ‌توانند انواع خدمات ویژه مانند تزئینات و دکوراسیون، سفره ‌بندی، پذیرایی و نوشیدنی ‌ها و غیره به میزبانان ارائه شود. در کل، تفاوت کترینگ با رستوران، در نوع سرویس دهی و محیط سرویس دهی است، و هر کدام دارای ویژگی ‌ها و مزایا و معایب خود هستند.

تفاوت تجهیزات کترینگ با رستوران

بسته به اینکه چه نوع غذایی را می خواهید آماده کنید تجهیزات ممکن است متفاوت باشد. به طور کلی تجهیزات وابسته به نوع خدمات است و با توجه به اینکه چه خدماتی ارائه می دهید تجهیزات آشپزخانه صنعتی ممکن است متفاوت باشد. برای این کار در ابتدا باید لیست منو خود را مشخص کنید و با کمک یک مشاور راه اندازی کترینگ و یا رستوران لیست تجهیزات مورد نیاز خود را آماده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *