مقالات

تجهیزات کترینگ

تجهیزات کترینگ

تجهیزات کترینگ

تجهیزات کترینگ و رستوران چه تفاوت هایی با هم دارند؟ نیاز این دو حرفه به تجهیزات تا چه اندازه به یکدیگر شباهت دارد؟ اگر شما از علاقه مندان این دو حرفه باشید قطعا این 2 سوال تا به امروز به ذهنتان خطور کرده اند و حتی اگر از روی کنجکاوی در حال خواندن مقاله «لیست تجهیزات کترینگ برای راه اندازی آشپزخانه صنعتی» هستید حتما با سوال اول روبرو شده اید. کترینگ و رستوران هر دو کار تهیه غذا و فروش آن را انجام میدهند حال چرا دو نام متفاوت دارند و تفاوت انان در چیست؟

تفاوت کترینگ و رستوران در چیست ؟

روزانه در شهر قدم میزنید و تابلو های مختلفی از جمله رستوران و کترینگ های مختلف را میبینید و اما تفاوت این دو عدد چیست؟ میزان غذایی که در رستوران ها تهیه میشود تابع تقاضای مشتریست که در هر روز تغییر میکند اما کترینگ ها بسته به سفارشی که از قبل دریافت میکنند همه روزه میزان مشخصی غذا تهیه میکنند. تفاوت دیگری که کترینگ ها و رستوران ها با یکدیگر دارند، مکان سرو غذاست. در رستوران شما غذا را سفارش داده و در سالن منتظر غذا مینشینید تا آن را همانجا سرو کنید اما در کترینگ اندکی متفاوت است.

درواقع کترینگ ها یا همان تهیه غذا آشپزخانه های صنعتی هستند که شما در صورت تهیه غذا از آنها باید غذا را در خانه، تالار و … سرو کنید. این آشپزخانه ها جهت  دریافت سفارش و پخت و فروش آن در ابعاد بزرگتری نسبت به رستوران پدید آمده اند. البته بین تجهیزات کترینگ و رستوران تفاوت هایی است.

کسب اطلاعات بیشتر: تجهیزات آشپزخانه هتل

محصولات ما

___فیدارسورن انتخاب برتر شما

ممکن است با دیدن این تیتر با خود بگویید کترینگ که فقط یک نوع است و آن هم کترینگ هاییست که در خیابان میبینم اما باید بگوییم که کترینگ نیز دارای انواع متفاوتیست که شاید تجهیزات کترینگ متفاوتی را نیز نیاز داشته باشند.

  • تا به حال با خود فکر کرده اید در بیمارستان ها غذای بیماران چگونه حاضر میشود؟ بله توسط کترینگ بیمارستان این کترینگ یکی از کترینگ های کمتر شناخته شده است که وظیفه تهیه غذای بیماران واقع در بیمارستان را به عهده دارد و همانطور که قبل تر گفته شد نوعی آشپزخانه صنعتیست.
  • صنعت ریلی از دیرباز تا کنون دچار تغییراتی مثبت شده است که برخی تغییرات آن از نظر عموم به دور مانده است. امکان دارد تا به حال سوار قطار شده باشید و فکر کنید غذایی که برای شما سرو میشود جایی دیگر تولید و به آنجا آورده شده اما واقعیت امر این است که در برخی ایستگاه ها کترینگ ریلی وجود دارد.
  • بی شک حتما تا به حال در رابطه با غذای بی مزه هواپیما شنیده اید. نوعی کترینگ هوایی نیز وجود دارد که برای مسافران و پرسنل موجود غذا تهیه میکند. البته کارشان مشکلی ندارد و تجهیزات کترینگ آنها نیز سالم است این حس چشایی انسان است که در ارتفاع دچار مشکل میشود!
  • نوع آخر نیز همان کترینگ های سطح شهر هستند.

لیست تجهیزات کترینگ

تجهیزان کترینگ به طور کلی عبارت اند از:

انواع دیگ ها نقطه تفاوتی بین تجهزات کترینگ و رستوران میباشند به طوری که در کترینگ به دلیل تهیه حجم زیادی از یک نوع غذا، نیاز به وجود انواع دیگ است اما در رستوران سر و کاری با دیگ های بزرگ نخواهید داشت. غذا ساز های صنعتی و میکسر ها جزو تجهیزات کترینگ میباشند که با رستوران مشترک است. برد های برش مواد و کانتر ها برای آماده سازی غذا هم برای رستوران ها حائز اهمیت است و هم جزو تجهیزات کترینگ های غذا به شمار میروند.

تجهیزات کترینگ

تجهیزات کترینگ

برای نگهداری تازه مواد غذایی که به صورت عمده خریداری میشوند وجود یخچال امری حیاتی به شمار میرود. یخچال های صنعتی هم جزو تجهیزات کترینگ به شمار میروند و هم در رستوران ها کاربرد دارند. ابزار های شست و شو از دیگر نقاطیست که تجهیزات کترینگ و رستوران با یک دیگر تفاوت دارند. ماشین های ظرفشویی که یکی از اصلی ترین تجهیزات رستوران به شمار می آیند در آشپزخانه های صنعتی کترینگ کاربردی ندارند چرا که این تجهیزات بیشتر برای شست و شوی ظروف مشتریان به کار میروند و با ظهور ظرف های یکبار مصرف کترینگ ها جایگاهی نخواهند داشت.

کباب پز تابشی صنعتی و اجاق گاز نیز جزو تجهیزات کترینگ به شمار میرود و از دیگر تجهیزات کترینگ میتوان به هود صنعتی، یخساز صنعتی و اره استخوان بر اشاره کرد.

کسب اطلاعات بیشتر: معرفی فر کامبی رشنال و نکات ویژه آن

تجهیزات را از کجا و چگونه تهیه کنیم؟

طراحی و تجهیز آشپزخانه صنعتی و خرید تجهیزات کترینگ و تجهیز کترینگ شما خود نیز زمان زیادی را از شما خواهد گرفت چرا که چیدمان آشپزخانه شما با تجهیزان کترینگ به شدت حائز اهمیت است با بتوانید امکانات و آیتم های مورد نیاز خود را با کم ترین جابجایی به دست آورید و از طرفی برند و خصوصیاتی که تجهیزات کترینگ شما باید داشته باشد تا در کترینگ شما عملکرد خوبی از خودنشان دهد نیز مهم است.

پیشنهاد فیدار سورن به شما سپردن 0 تا 100 آشپزخانه به این شرکت است که با استفاده از بهترین تجهیزات موجود در بازار که خود تولید کننده آن هستند و رقیبی در قیمت ندارند و با دانش و تجربه 15 ساله و رزومه درخشان خود چیدمان آشپزخانه شما را آنچنان که لایق آن هستید به انجام رسانند و همچنین با ضمانت و گارانتی 1 ساله محصولات فیدار سورن، خیال شما را از بابت تجهیزات کترینگ خود راحت سازند و آرامش را برای شما به ارمغان آورند.

گزینش تجهیزات کترینگ مناسب سبب میشود تا در هزینه های شما صرفه جویی ویژه ای به عمل آید همچنین با طراحی اختصاصی دیزاین آشپزخانه خود دیگر نگران دست و پا گیر بودن تجهیزات نخواهید بود و با بیشترین سرعت غذا های شما آماده خواهند و شد. کیفیت بی مثال فیدار سورن باعث میشود که هیچ خللی در کار شما وارد نشود. فیدار سورن همواره به آسودگی خاطر شما می اندیشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.