مقالات

تجهیزات کترینگ چیست

فضای مورد نیاز برای راه اندازی کترینگ

اين كه تجهیزات کترینگ چیست، سوال خیلی از افرادی می باشد که به دنبال این هستند که وارد کسب و کار های حوزه غذا شوند. کسب و کار های حوزه غذا خود دنیای وسیع و نسبتا گسترده ای دارند و شامل کسب و کار هایی همچون، رستوران ها، کافی شاپ ها، کافه ها، فست فودی ها، کبابی ها، ساندویچی ها، کافه رستوران ها و همین کترینگ ها می باشند. کترینگ ها هم یکی از انواع کسب و کار های حوزه غذا هستند که تمرکزشان بیشتر بر روی غذاهای بیرون بر است. در ادامه مقاله تجهیزات کترینگ چیست هم همراه فیدارسورن بمانید تا بیشتر با مطالبی مثل این که تجهیزات کترینگ چیست، روند راه اندازی کترینگ، فضای مورد نیاز برای راه اندازی کترینگ، شرکت راه اندازی کترینگ و… آشنا شوید.

تجهیزات کترینگ چیست

پیش از این که به سراغ این که تجهیزات کترینگ چیست برویم. بهتر است که کمی با خود کترینگ ها و نحوه کار آن ها آشنا شویم. کترینگ ها همان گونه که گفته شد یکی از کسب و کار های حوزه غذا هستند، که شباهت زیادی به رستوران ها دارند‌، اما شیوه کاری آن ها کمی با رستوران ها متفاوت است. کترینگ ها که بعضا به آن ها بگیر و ببر هم گفته می شود، معمولا منوی غذاییشان متشکل از انواع غذا های ایرانی، مثل انواع کباب ها، انواع خورشت ها و یسکری غذا های ایرانی دیگر است و خبری از غذا های فست فودی یا خارجی در آنها نیست. از طرفی هم در کترینگ ها معمولا جایی برای نشستن و سرو غذا در محل کسب وکار وجود ندارد و صرفا مشتری میتواند غذا را سفارش داده و درب منزل تحویل بگیرد، یا میتواند خود غذا را از کترینگ تهیه کرده و به منزل یا محل کار و… ببرد و آن را در آنجا میل کند. در مورد این که تجهیزات کترینگ چیست هم به این علت که بحث طولانی ای است، تجهیزات مختلف کترینگ در قسمت پایینی به دسته بندی های مختلفی تقسیم و معرفی شده اند.

تجهیزات کترینگ چیست

تجهیزات کترینگ چیست

تجهیزات آماده سازی: تجهیزات آماده سازی در بحث تجهیزات کترینگ چیست، وسایل و تجهیزاتی هستند که به وسیله آنها مواد اولیه و خام آماده میشوند که به مرحله پخت برسند. لوازم و تجهیزات در این مرحله، مواد اولیه را چرخ، خورد، قطعه قطعه، نیم پز و… میکنند تا غذا آماده شود که برای پخت برود و سپس برای مشتری سرو شود.

لوازم شست و شو: هر چقدر هم که یک کسب و کار از ظروف و وسایل آشپزخانه صنعتی بهره مند باشد، باز هم روزی همه آنها استفاده شده و نیاز به شست و شو پیدا خواهند کرد. این قضیه در ارتباط با همه کسب و کار های خوراکی وغذایی، و آشپزخانه های صنعتی وجود دارد. از همین رو یکی از مهم ترین موراد در بحث تجهیزات کترینگ چیست، لوازم شست و شو می باشند، تا با استفاده از آنها ظروف را شست و مجددا قابل استفاده کرد.

تحهیزات پخت و پز: اگر که نگوییم مهمترین، میتوانیم بگوییم که یکی از مهمترین مراحل کار در هر آشپزخانه صنعتی، پختن غذا میباشد. این مرحله، آخرین مرحله از کار است که غذا را آماده سرو برای مشتریان میکند. از همین رو هیچ کسب و کاری در حوزه غذا و خوراکی جات را نخواهید یافت که از تجهیزات پخت و پز که از موارد مهمی است که شما باید آن را از شرکت راه اندازی کترینگ خریداری کنید، بهره نبرده باشد.

تجهیزات برودتی : تجهیزات برودتی دسته ای از موارد سوال تجهیزات کترینگ چیست هستند که تهیه آنها توسط صاحبان کسب و کارهای غذایی و خوراکی، از شرکت راه اندزای کتیرینگ واجب و لازم میباشد. این تجهیزات همانگونه که از نامشان هم پیداست، برای خنک، سرد و تازه نگه داشتن مواد غذایی و مواد اولیه به کار میروند.

روند راه اندازی کترینگ

به طبع زمانی که انسان می خواهد کاری را شروع نماید، از چند و چون و روند آن به طور کاملی مطلع نیست، و ممکن است در همین اول کاری، روند شرع کار را طوری پییش ببرد که پیش از افتتاح، کسب و کار مد نظرش شکست بخورد. در مورد کسب و کارهای حوزه غذا و به طور مشخص تر در مورد کترینگ ها یا همان بگیر و ببر ها هم قصه به همین شکل است. از همین رو یکی از موارد مهم و لازم برای شمایی که به فکر راه اندازی کترینگ هستید، جمع آوری اطلاعت مختلف و زیاد در ارتابط با کسب و کار های حوزه غذا، مثل نحوه مدیریت کترینگ، این بحث که تجهیزات کترینگ چیست، روند راه اندازی کترینگ به چه شکل است، فضای مورد نیاز برای کترینگ چقدر است، و کدام شرکت راه اندازی کترینگ از دیگری بهتر است، می باشد. در این قسمت اما، برای این که شما با روند راه اندازی کترینگ آشنا شوید. مراحل انجام کار به ترتیب در قسمت زیرین آورده شده اند.

  • برنامه ریزی و بیزنس پلن.
  • مشخص کردن محل کترینگ.
  • دریافت مجوز های لازم.
  • مشخص کردن منو و آیتم های کترینگ.
  • خرید وسایل و تجهیزات کترینگ.
  • دکور كردن مغازه تا اتمام مراحل راه اندازی كترینگ.
فضای مورد نیاز برای راه اندازی کترینگ

فضای مورد نیاز برای راه اندازی کترینگ

فضای مورد نیاز برای راه اندازی کترینگ

یکی دیگر از سوالات بسیار پر تکرار افرادی که به دنبال راه اندازی کسب وکاری در حوزه غذا هستند، در کنار سوال تهجیزات کترینگ چیست، این سوال می باشد که فضای مورد نیاز برای راه اندازی کترینگ چقدر است. این سوال با این که یک سوال کلیدی و بسیار مهم است، اما پاسخ دقیقی ندارد. زیرا پاسخ این سوال کاملا به شمایی که به دنبال راه اندازی کترینگ هستید، مقدار بودجه ای که دارید، و شرایط تان بر می گردد، به طوری که ممکن است برای یک فرد یک فضای 50 متری برای راه اندزای کترینگش مناسب باشد، و برای یکی ممکن است یک فضای 300 متری مناسب باشد.

شرکت راه اندازی کترینگ

امید است مطالب بیان شده در طی مقاله تجهیزات کترینگ چیست مثل همین خرید تجهیزات کترینگ چیست، روند راه اندازی کترینگ، فضای مورد نیاز برای راه اندازی کترینگ، شرکت راه اندازی کترینگ و… برای شما مفید واقع شده باشند. در صورتی که به دنبال راه اندازی کترینگ یا همان بگیر و ببر در تهران باشید، طبیعی است که برای انجام بهتر کار ها به دنبال شرکت راه اندازی کترینگ بگردید. در صورتی که به دنبال راه اندازی کترینگ هستید و به دنبال یک شرکت راه اندازی کترینگ  و یا خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی هستید، به شما توصیه می شود که حتما سری به سایت فیدارسورن بزنید، و با تماس با شماره های درج شده در سایت و گرفتن یک مشاوره کاملا تخصصی و رایگان، روند راه اندازی کترینگ خود را شروع نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *