تجهیزات سرمایشی

برای آشپزی سالم و آسان

تجهیزات سرمایشی

اگر با تجهیزات سرمایشی اشنایی ندارید در این بخش با ما همراه باشید. یکی از مسائلی که برای راه اندازی یک مجموعه لازم است بخش تامین مواد غذایی و خوراکی می باشد. طبیعی است که برای داشتن غذای روزانه نیازمند یک اشپزخانه صنعتی هستید. بدیهی است که مجموعه های دیگر که کار اصلی آن ها تامین غذا می باشد از ضروریات اولیه آن راه اندازی یک اشپزخانه صنعتی است. در این میان یکی از تجهیزات اشپزخانه صنعتی، تجهیزات سرمایشی می باشد.

تجهیزات سرمایشی برای سالم نگهداشتن  مواد غذایی به کار می روند. علاوه بر این با استفاده از تجهیزات سرمایشی می توان از بهداشتی بودن آن ها نیز اطمینان حاصل کرد. انواع یخچال و فریزرهای صنعتی، تاپینگ های پیتزا و ساندویچ و … همگی در دسته تجهیزات سرمایشی می باشند که در ادامه به صورت جداگانه به هریک از این تجهیزات سرمایشی می پردازیم. شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع تجهیزات سرمایشی و دریافت مشاوره آشپزخانه صنعتی می توانید با مجموعه فیدار سورن در ارتباط باشید.

تجهیزات سرمایشی

آب سردکن

آب سرد کن صنعتی یکی از تجهیزات سرمایشی می باشد که در آشپزخانه صنعتی کاربرد فراوانی دارد. در آشپزخانه های صنعتی، رستوران و کافه ها یکی از مهم ترین محصولاتی که در بخش تجهیزات سرمایشی استفاده می شود، آب سردکن می باشد. در طراحی آبسردکن های صنعتی مدار سرمایشی و اپراتور در داخل مخزن قرار می گیرد و در اصل می توان گفت ساختار این دستگاه شبیه به یک آیس بانک می باشد.

طبق مواردی که بیان شد می توان گفت قدرت خنک کنندگی و توان این دستگاه در ارائه آب خنک چندین برابر می شود. آب سردکن های صنعتی می توانند مستقیما به آب لوله کشی شهری وصل شوند. از این آب سردکن ها حتی می توان برای تولید آنی آب معدنی خنک نیز استفاده کرد.

تاپینگ پیتزا و ساندویچ

تاپینگ پیتزا و ساندویچ نیز یکی از تجهیزا سرمایشی محسوب می شود که در رستوران و فست فودها کاربرد بسیار زیادی دارد و جزو تجهیزات کافه و رستوران می باشد. اغلب آشپزخانه های صنعتی برای اینکه پخت و پز خود را آسان کنند از تاپینگ پیتزا و ساندویچ استفاده می کنند.

تاپینگ در واقع یک میز از جنس استیل ضدخش و ضد زنگ می باشد که به بخش های مختلفی تفکیک شده است. در این تجهیزات سرمایشی داخل هر بخش یک لگن تعبیه شده به نام بنماری تاپینگ شناخته می شود. بدین ترتیب می توانید مواد اولیه را در آن ها ریخته و طبقه بندی کنید.

در اکثر مدل‌های تاپینگ فست فود، هر لگن با درب تکی یا درب سرتاسری پوشیده می‌شود تا از ورود آلودگی به داخل آن جلوگیری گردد.
در قسمت زیر اغلب تاپینگ‌ها، یخچالی برای خنک نگه داشتن مواد داخل لگن تاپینگ و جهت جلوگیری از فاسد شدن یا خراب شدن آن‌ها وجود دارد. از قسمت پیشخوان دستگاه می‌توان به عنوان میز کار استفاده کرده و مواد را با هم ترکیب نمود. تاپینگ جزئی از تجهیزات سرمایشی می باشد.

تجهیزات سرمایشی
تجهیزات سرمایشی

سردخانه

سردخانه همانطور که از نامش پیداست به مکانی گفته می شود که در آن سرما تولید می شود. در واقع می توان گفت سردخانه صنعتی جزو بخش هایی است که برای نگهداری از مواد از آن استفاده می شود تا موادی که امکان فاسد شدن دارند در طول زمان خراب نشوند. سردخانه نیز یکی از تجهیزات سرمایشی محسوب می شود.

از گذشته های خیلی دور انسان ها برای نگهداری مواد غذایی دست به کار های مختلفی می زدند. مثلا آن ها را چال می کردند یا در محل های خنک مثلا سردابه ها و .. آن ها را نگهداری می کردند و حتی گاهی اوقات برای نگهداری آن ها از یخچال های طبیعی استفاده می کردند. به همین با پیشرفت تکنولوژی بشر به فکر ساخت یخچال افتاد و یخچال های زیادی با طرز کار های مختلف در طول تاریخ ساخته شده اند که آخرین آن نیز یخچال هایی بودند که با گاز فریون کار می کردند.

امروزه عمل بسیار پیشرفت کرده است و هرچور دستگاه و یا مکان سرمایشی را می توان تولید کرد که هر کدام با ویژگی های خاص خود کاربرد های متفاوتی دارند. همانظور که بیان شد سردخانه بخشی از تجهیزات سرمایشی می باشد.

فریزر ایستاده

فریزر ایستاده یکی از تجهیزات رستوران و کافه محسوب می شود که در بخش تجهیزات سرمایشی جای میگیرد. این محصول جزو تجهیزات سرمایشی ضروری و پرکاربرد محسوب می شود. مراحل راه اندازی رستوران و کافه و فروشگاه هایی که دارای مواد غذایی حساس به دما هستند، بدون استفاده از فریزر ایستاده امری تقریبا غیر ممکن است. برای سفارش تجهیزات سرمایشی می توانید به مجموعه فیدار سورن مراجعه کنید.

کاربرد این دستگاه در نگهداری مواد غذایی می باشد که از فاسد شدن آن ها جلوگییر کند و طول عمر مواد را افزایش دهد. شما می توانید از این تجهیزا سرمایشی برای نگهداری انواع نوشیدنی و محصولات لبی و پروتئینی و … استفاده کنید. درب شیشه ای این دستگاه این امکان را به شما می دهد که محصولات داخل فریزر را به خوبی دیده و محصولات خود را قبل از باز کردن درب انتخاب کنید. همچنین استفاده از شیشه دو جداره در این فریزر ایستاده باعث شده تا یک عایق حرارتی مناسب در این دستگاه ایجاد شود.

فریزر ایستاده
تجهیزات سرمایشی

یخچال ایستاده

یخچال صنعتی یکی از تجهیزات سرمایشی می باشد. این محصول برای استفاده در آشپزخانه صنعتی مانند رستوران ها، فست فودها، کافی شاپ و … استفاده می شود. یخچال های صنعتی مربوط به تجهیزات سرمایشی مواد غذایی را حفظ می کنند و به مدت زمان طولانی آن ها را سالم نگاه می دارند. یخچال های صنعتی با توجه به ظرفیتشان برای اشپزخانه های بزرگ مناسب هستند و جزو تجهیزات سرمایشی این مکان ها محسوب می شوند.

برای تهیه یک یخچال صنعتی از تجهیزات سرمایشی باید از کارشناس فروش در این زمینه کمک بگیرد چون اندازه این قبیل یخچال صنعتی با استانداردهای خانگی فرق دارد و متناسب با موارد استفاده ای که دارند، تولید و عرضه می شوند. یخچال ها و فریزرهای غیرخانگی اعم از یخچال فروشگاهی، یخچال صنعتی، یخچال ایستاده، یخچال سوپرمارکتی، شیشه خم، فریزر خوابیده، صندوقی، فریزر ایستاده، پرده هوا و. . . با استانداردهای روز در کشور ساخته می شوند و با نمونه های نسل قبل تر خود فرق دارند

یخچال های درای ایچ

در گذشته مصرف گوشت گاو بیات شده امری طبیعی و عادی بود. لاشه های گوشت گاو را به مدت یک هفته بعد از ذبح در کمدی آویزان می کردند تا طعم گوشت لطیف تر و خوش طعم تر گردد. در فرایند بیات کردن گوشت، رطوبت از عضلات گوشت تبخیر می شود و طعم گوشت گاو فرآوری شده به خود می گیرد. یخچال درای ایج یکی از تجهیزات سرمایشی محسوب می شود که برای هر رستورانی ضروری می باشد.

به غیر از دما، رطوبت مناسب و دقیق هم برای بیات شدن عامل تعیین کننده است. دو عامل مهم یعنی گردش هوای مناسب و انتقال هوا به گوشت در یک یخچال معمولی دیده نمی شود. گوشت در یخچال معمولی کپک می زند و برای سلامتی مضر است. بنابراین یک یخچال درای ایج گوشت درجه یک، دارای محیط مرطوب بدون نیاز به آب و استریلیزه است و در یک فرآیند پیچیده گوشت بیات تولید می شود. این محصول یکی از تجهیزات سرمایشی می باشد. برای سفارش تجهیزات سرمایشی می توانید به مجموعه فیدار سورن مراجعه کنید.

تجهیزات سرمایشی
تجهیزات سرمایشی

یخچال و فریزر کینو

یخچال و فریزر کینو نیز یکی از تجهیزات سرمایشی می باشد که برای هر رستوران و یا اشپزخانه صنعتی ضروری می باشد. این محصول دارای قابلیت های منحصر به فرد مانند کنترل دقیق دمای کابین می باشد که در این حالت برای نگهداری مواد غذایی به کار می رود. ماژول هوشمندی که بر روی این دستگاه تعبیه شده است، قادر است تمامی اطلاعات دستگاه را در هر زمان در اختیار کاربر قرار دهد.

از ویژگی های این تجهیزات سرمایشی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دارای نمایشگر دیجیتال قابل دید
  • توزیع دمای یکسان و یکنواختی دما در درون کابین طبق استاندارد EN60068-3
  • قابلیت تعیین 15 کاربر جهت مشاهده هشدارها در صورت عدم دردسترس بودن مالک دستگاه
  • تنظیم محدوده دمای عملکرد توسط مالک دستگاه از راه دور توسط تلفن همراه
  • قابلیت تنظیم دمای کابین توسط مالک دستگاه از راه دور توسط تلفن همراه

برای سفارش تجهیزات سرمایشی می توانید به فیدارسورن مراجعه کنید.

تجهیزات سرمایشی

___فیدارسورن انتخاب برتر شما

شما عزیزان برای دریافت مشاوره خرید تجهیزات اشپزخانه صنعتی و تجهزات سرمایشی می توانید با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید