مقالات

تجهیزات رستوران صنعتی

تجهیزات رستوران صنعتی

اگر قصد راه اندازی یک رستوران صنعتی را دارید باید از تجهیزات رستوران صنعتی اطلاعات کامل داشته باشید تا بدانید برای یک رستوران خوب چه لوازی مورد نیاز است. بسیاری از افراد بدون اطلاعات قبلی اقدام به خرید تجهیزات رستوران صنعتی می کنند و در نهایت متوجه می شوند که تجهیزات اضافی خریده اند که به آن ها نیازی ندارند و یا اینکه برخی از تجهیزات را هنوز تهیه نکرده اند. از آن جایی که بسیاری از تجهیزات رستوران صنعتی دارای قیمت بالایی هستند نیاز است که پیش از خرید حتما به طور کامل در مورد تجهیزات مورد نیاز تحقیقات لازم را انجام دهید و در نتیجه با اطمینان خاطر اقدام به خرید تجهیزات رستوران صنعتی کنید. در این مقاله می خواهیم شما را در این زمینه یاری کنیم و راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار دهیم. با مجموعه طراحی و تجهیز آشپزخانه صنعتی فیدار سورن همراه باشید.

رستوران های بزرگ برای اینکه بتوانند در زمینه کاری خود پیشرفت کنند نیاز به بهترین تجهیزات دارند. به همین دلیل برای خرید تجهیزات مورد نیاز هزینه قابل توجهی را صرف می کنندتا بدین وسیله بتوانند موفقیت کسب و کار خود را تضمین کنند. همانطور که می دانید مهم ترین بخش و در واقع قلب یک رستوران آشپزخانه آن می باشد که برای شروع کار حتما باید لوازم مورد نیاز در احتیار باشد. لوازمی مانند یخچال صنعتی، ظروف تهیه غذا، ظروف پذیرایی و … همگی باید به مقدار لازم در اختیار کارکنان باشد.

تجهیزات رستوران صنعتی

تجهیزات رستوران صنعتی

این امر مهم است که شما در خرید تجهیزات رستوران صنعتی از تجهیزاتی با بالاترین کیفیت استفاده کنید چرا که این تجهیزات قرار است چندین سال مورد استفاده قرار بگیرد و بهتر است از لوازمی استفاده شود که دارای بالاترین کیفیت می باشد. مجموعه فیدار سورن در زمینه تجهیز آشپزخانه صنعتی آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد. جهت دریافت مشاوره آشپزخانه صنعتی می توانید به این مجموعه مراجعه کنید.

لیست تجهیزات رستوران صنعتی

در حالت کلی لیست تجهیزات رستوران صنعتی را به چهار دسته کلی تقسیم بندی می کنند. گروه مربوط به آماده سازی اولیه، تجهیزات مربوط به پخت، تجهیزات مربوط به نگهداری غذا و تجهیزات مربوط به شستشو. این یک دسته بندی کلی است و هریک از دسته بندی ها دارای زیر شاخه ها و تجهیزات مربوط به خود می باشند. با توجه به اینکه برای چه نوع رستورانی می خواهید تجهیزات مربوطه را آماده سازی کنید برخی از این تجهیزات ممکن است حذف شود و هزینه راه اندازی کاهش یابد.

اجاق گاز

اصلی ترین وسیله در تجهیزات رستوران صنعتی اجاق گاز می باشد. در یک رستوران صنعتی می بایست از یک اجاق گاز رومیزی استفاده کرد که گرما و حرارت زیادی نیز داشته باشد و غذا را در کمترین زمان حاضر کند. البته مهم ترین مسئله در مورد اجاق گاز این است که مصرف انرژی پایینی داشته باشد.

فر صنعتی

فرهای مربوط به آشپزخانه صنعتی از اصلی ترین تجهیزات رستوران صنعتی می باشند. این فرها مناسب برای آشپزخانه ها و رستوران های صنعتی ساخته می شود و عملکرد آن ها به صورت پخت و پز مواد غذایی است.

سرخ کن

از گزینه هایی که یکی از عمومی ترین تجهیزات رستوران صنعتی محسوب می شود سرخ کن می باشد که معمولا سرخ کن در دو مدل تهیه می شود. یکی از آن ها برای غذاهای دریایی و دیگری برای مواد غذایی غیر دریایی استفاده می شود. بدین صورت از تغییر طعم غذا جلوگیری می شود.

دستگاه کباب زن

یکی از دستگاه‌های مهم در تجهیزات آشپزخانه صنعتی به ویژه رستوران‌ها، دستگاه کباب زن است. این دستگاه بدون دخالت دست و بدون نیاز به مهارت و تخصص می‌تواند در کمترین زمان تعداد زیادی کباب را سیخ کند. بنابراین دستگاه کباب زن علاوه بر رعایت کامل اصول بهداشتی برای سیخ کردن کباب به صورت یکنواخت، یکدست و بدون ریزش، می‌تواند تعداد زیادی کباب را در مدت زمان کوتاه سیخ کند.

تجهیزات رستوران صنعتی

تجهیزات رستوران صنعتی

در حالت کلی می توان تجهیزات رستوران صنعتی را به بخش های مختلفی تعمیم داد. از دیگر لوازمی که در یک اشپزخانه صنعتی نیاز دارید به شرح زیر می باشد:

 • فر دمکن برنج
 • پاتیل برنج
 • اجاق ترکیبی پخت
 • دیگ یا مخزن پخت برنج
 • کانوکشن
 • گرل تخت و شیار دار
 • ماهیتابه صنعتی
 • گریل کباب پز
 • دیگ خورشت
 • گرمخانه
 • دیگ سرخ کن
 • کباب پز
 • هود مرکزی و یا دیواری
 • دیزی پز
 • تجهیزات آماده سازی

کسب اطلاعات بیشتر: مشاوره راه اندازی رستوران و کترینگ

هزینه راه اندازی و تجهیزات رستوران صنعتی

راه اندازی یک رستوران و خرید تجهیزات رستوران صنعتی هزینه بالایی را در بر می گیرد و نیاز به یک سرمایه اولیه دارد. اما نمی توان هزینه دقیق آن را در یک جمله بیان کرد. چرا که این هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهم ترین آن دانستن دقیق ظرفیت رستوران شما می باشد. پس از مشخص بودن ظرفیت رستوران، کارشناسان فیدار سورن با استفاده از تجربه کاری خود می توانند بودجه مورد نیاز برای راه اندازی و خرید تجهیزات رستوران صنعتی را برای شما براورد کنند.

مشاوره خرید تجهیزات رستوران صنعتی

تجهیزات رستوران صنعتی

تجهیزات رستوران صنعتی

بسیار مشاهده شده است که افراد بدون داشتن تجربه قبلی شروع به خرید تجهیزات رستوران صنعتی کرده اند و متاسفانه لوازمی خریداری شده است که مورد نیاز نبوده و یا اینکه نیاز به تعویض داشته اند. این موضوع باعث می شود در همان ابتدای راه اندازی رستوران با مشکل مواجه شوید و مجبور به پرداخت ضرر شوید. این مهم در ابتدای کار ممکن است لطمه بزرگی به راه اندازی رستوران وارد کند. یکی از مهم ترین کارها در ابتدای شروع راه اندازی این است که در ابتدا محل رستوران و فضای شما تعیین گردد. با توجه به متراژ آشپزخانه ای که در اختیار دارید، مشاورین فیدار سورن بهترین چیدمان را برای شما تعیین می کنند و مهم ترین تجهیزات رستوران صنعتی را برای شما لیست می کنند تا با کمترین هزینه بتوانید رستوران خود را به بهترین شکل راه اندازی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.