تجهیزات خط سلف سرویس

از مهمترین بخش‌های راه اندازی کافی شاپ و رستوران، انتخاب تجهیزات خط سلف سرویس مناسب برای کسب و کار شما است. انتخاب از بین طیف گسترده تجهیزات خط سلف سرویس با قیمت، کیفیت و کاربرد متفاوت کاری بسیار دشوار است.

a199_preview_rev_1_preview_rev_1

کانتر سرد جلو باز

a199_preview_rev_1_preview_rev_1

کانتر قاشق و چنگال

a199_preview_rev_1_preview_rev_1

کانتر گرم

a199_preview_rev_1_preview_rev_1

بوفه رویه کورین و سفارشی

a199_preview_rev_1_preview_rev_1

کانتر ساده

a199_preview_rev_1_preview_rev_1

کانتر سرد

تجهیزات خط سلف سرویس

در میان تجهیزات رستوران تجهیزات خط سلف سرویس همواره بخشی از راه اندازی یک رستوران و کافه رویایی بوده و هست. تجهیزات خط سلف سرویس به خدماتی اشاره دارد که فعالیت مورد نیاز توسط خود مشتریان صورت میپذیرد. تصویری که امروزه در ایران در ذهن همگان جای گرفته این است که تجهیزات خط سلف سرویس در واقع همان فرآیندیست که به واسطه رستوران های سلف سرویس در ابتدا معنا پیدا کرده است. با تجهیزات آشپزخانه صنعتی فیدار سورن همراه باشید.

اما در واقع تجهیزات خط سلف سرویس میتواند هم در خدمات ارائه و سرو غذا و هم در دیگر خدمات موجود وجود داشته باشند اما حال اینجاییم تا شناخت بیشتری در رابطه با تجهیزات خط سلف سرویس پیدا کنیم و چگونه یک تجهیزات خط سلف سرویس را راه اندازی نماییم. رستوران هایی که مشغول به سرو غذا به صورت سلف سرویس هستند معمولا منوی خود را به طور کامل در اختیار مشتری قرار میدهند تا مشتری به انتخاب خود غذا و مخلفات را بسته به سلیقه و ذائقه خود انتخاب نماید.

میز سلف سرویس فلافل

معمولا در منوی رستوران های سلف محدودیتی برای سفارش وجود ندارد و مخاطب هر مقدار که بخواهد میتواند بسته به خواسته خود سفارش دهد و تنها چیزی که موجب نگرانی خواهد بود قیمت نهایی و هزینه پرداختیست. رستوران ها به طور کلی دارای تجهیزات مشابهی هستند. در واقع به غیر از مواردی خاص، تجهیزات رستوران ها تقریبا یکسان است و تنها برای هر رستوران به طور اختصاصی شخصیی سازی شده اند. اما رستوران های سلف به واسطه نوع سرو غذایی که دارند، به طبع تجهزاتی متفاوت تحت عنوان تجهیزات خط سلف سرویس را تجربه میکنند.

محصولاتی که در فیدار سورن عرضه می شود

بوفه های رویه کورین و سفارشی

سنگ کورین یکی از سنگ هاییست که برای رویه بوفه ها و کابینت مورد استفاده قرار میگیرد و استفاده از کورین جلوه ای زیبا به بوفه و یا کابینت میبخشد. این بوفه ها معمولا طرفداران بسیاری دارند چرا که فضای مورد استفاده را به شدت زیبا و چشم نواز جلوه میدهند بوفه های رویه کورین و سفارشی را که یکی از اقسام تجهیزات خط سلف سرویس به شمار میروند را میتوانید به صورت سفارشی از فیدار سورن دریافت نمایید.

کانتر سرد

نگهداری مواد غذایی به صورت تازه همواره یکی از دغدغه های صنعت پخت پز به شمار رفته و میرود. ظهور یخچال های متعدد و متنوع نشان داد که تازه  بودن و نگهداری صحیح از مواد اولیه و نتیجه نهایی تا چه مقدار بر روی طعم نهایی غذا تاثیر گذار اند و میتوانند موثر واقع شوند. کانتر سرد در تجهیزات خط سلف سرویس برای نگهداری از طعم های سرد به وجود آمده است که این ابزار به بهترین شکل ممکنن از نتایج نهایی رستوران سلف سرویس شما نگهداری خواهد نمود. تهیه این تجهیزات خط سلف سرویس با بهترین کیفیت را از فیدار سورن بخواهید

کانتر قاشق و چنگال

کانتر قاشق و چنگال یکی از تجهیزات خط سلف سرویس می باشد. یکی از مهم ترین گزینه هایی که سبب رضایت مشتری می شود نحوه سرو غذا می باشد. این مسئله به اندازه کیفیت غذا حائز اهمیت است و در صورتی که نحوه سرو غذا مطلوب نباشد طبیعتا مشتریان خود را از دست خواهی داد. کانتر قاشق و چنگال نیز یکی از انواع تجهیزاتی است که به سرو غذا مربوط می شود. کانتر قاشق و چنگال یک وسیله بسیار کاربردی می باشد که در اماکنی مانند دانشگاه و بیمارستان هم حتما مشاهده کرده اید. این کانتر عموما برای مکان هایی که دارای سلف سرویس هستند مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه جهت حفظ ماندگاری و بهداشت کیفی از ورق استنلس نگیر خشدار ساخته شده است و نمای بیرونی آن کاملا استیل است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان از فیدار سورن، با ما تماس بگیرید

کانتر گرم

نگهداری از غذا های گرم شاید کاری مشکل تر باشد چرا که سرما همیشه سرعت واکنش پذیری را کاهش داده و مانع از تخریب مواد غذایی شده است. بلعکس، با اعمال گرما سرعت واکنش پذیری افزایش یافته و امکان تخریب و فاسد شدن مواد غذایی افزایش می یابد. از طرفی سرد و گرم شدن مواد غذایی به شدت از کیفیت غذا کاسته و سبب میشود تا طعم و عطر اولیه از ببین برود. کانتر گرم را میتوانیم یکی از اساسی تری تجهیزات خط سلف سرویس بنامیم چرا که نقشی مهم و حیاطی را ایفا میکند.

کانتر ساده

کانتر ساده یکی از تجهیزات مفید و کاربردی هر آشپزخانه صنعتی و یا رستوران است که در دسته تجهیزات خط سلف سرویس جای می گیرد. در این خط انواع مختلفی از کانتر گرم، کانتر سرد و یا کانتر قاشق چنگال وجود دارد که کانتر ساده هم یکی از آن ها می باشد. کانتر ساده عموما برای سرویس دهی نان، ظروف و یا تمامی مواردی استفاده می شود که نیازی به گرم کردن و یا سرد کردن نداشته باشند.

تمامی قسمت های کانتر ساده اسکلت خارجی، رویه، شاسی و … همگی از بهترین، باکیفیت ترین، مفاوم ترین، بهداشتی ترین و بروزترین متریال ساخته شده است و دارای گواهی استاندارد می باشد. این محصول از جنس ورق استنلس استیل 304 نگیر خشدار می باشد. کانترهای ساده قابلیت سفارش به صورت کاملا سفارشی را دارند.

تجهیزات رستوران و پخت غذا

تجهیزات مشترک رستوران سلف سرویس و دیگر رستوران ها

برخی تجهیزات نیز مشترک اند چرا که تجهیزاتی همانند تجهیزات آماده سازی و تجهیزات شست شو جایگذینی نخواهند داشت.

تجهیزات شست و شو

یک روز شلوغ، انبوهی از مشتریان و همچنین انبوهی از ظروف نشسته در انتظار شستشو. تصور این تصویر نیز خود ایجاد نا آرامی و آشفتگی میکند. مهم نیست یک رستوران سلف دارید و یا خیر، شست و شوی  سریع ظروف از الویت های یک آشپز خانه صنعتی به شمار میرود به طوری که به گونه ای ضامن فضای خلوت و قابل تحمل آشپز خانه صنعتیست. سینک و یک ماشین ظرفشویی قدرتمند همواره بخشی مهم از خرید تجهیزات خط سلف سرویس به شمار می آیند که باید با توجه به تعداد مشتریان در سبد خرید تجهیزات خط سلف سرویس شما قرار بگیرند.

ماشین ظرفشویی خود نیز دارای انواع گوناگونیست که هر کدام ابعاد و ظرفیت های متنوعی دارند که باید با توجه به تعداد مشتریان شما در هر ساعت انتخاب شوند. به طور کلی ماشین ظرفشویی دارای 3 نوع زیرکانتری، هود تایپ و ریلی یا تونلیست. ابتدا کوچکترین عضو خانواده ماشین ظرفشویی زیر کانتری را معرفی میکنیم که توانایی شستن 540 تکه ظرف در 1 ساعت را دارد. در ادامه هود تایپ با ظرفیت و قدرت شستشوی 1000 الی 1200 ظرف در 1 ساعت قرار دارد و در انتها بزرگترین آنها، ماشین ظرفشویی ریلی و یا تونلی با قابلیت شستشوی 2000 ظرف در 1 ساعت قرار دارد.

تجهیزات آماده  سازی

تجهیزات آماده سازی یکی از پایه ترین بخش های راه اندازی رستوران است. برای تهیه تجهیزات آماده سازی آشپزخانه صنعتی باید از تجهیزات آن شناخت مناسبی داشته و در صورت نبود تجربه و آگاهی از یک فرد با تجربه کمک بگیرید تا بهترین تجهیزات آماده سازی را به تجهیزات خط سلف سرویس خود بیافزایید. از تجهیزات آماده سازی میتوانیم به پاتیل خیساندن برنج و سینک ظرفشویی اشاره کرد که برای یک آشپزخانه صنعتی فارغ از سلف و غیر سلف بودن ضروری اند. همچنین ادوات سینک مانند شاور ظرفشویی برای شستشول بهتر نیز یکی از مهم ترین بخش هاست.

 

چگونه تجهیزات مناسب را انتخاب کنیم؟

برای خرید هر محصولی معیار مشخصی داریم. برای مثال زمانی که برای خرید کفش مراجعه میکنید راحت بودن کفش جزو معیار های مهم به شمار میرود. حال که شما با یک خرید حساس رو برو هستید به مراتب معیار های شما نیز حساسیت بیشتری پیدا میکنند. بهتر است برای خرید تجهیزات خط سلف سرویس خود به موارد زیر دقت کنید تا دچار سر در گمی و اشتباه نشوید.

تجهیزات خط سلف سرویس

دریافت مشاوره راه اندازی آشپزخانه صنعتی

دریافت مشاوره و کمک از متخصصین این حوزه بسیار کار ساز است! شما قطعا نخواهید توانست در مدتی کوتاه، سالها تجربه این افراد را فرا بگیرید و از طرفی اگر شما قصد تجهیز بی نقص آشپزخانه خود را دارید چند جستجوی ساده در سطح گوگل به تنهایی نمیتواند نیاز شما را براورده سازد پس به تجربه افراد متخصص نیز نیاز دارید.

شرکت فیدار سورن، شرکتی با تجربه و با سابقه ای درخشان متمرکز بر مشاوره و راهنمایی افراد در انتخاب درست و تجهیز مناسب آشپز خانه این امکان را در اختیار شما قرار داده تا از تجربیات چندین و چند ساله این شرکت بهره ببرید. جهت دریافت مشاوره راه اندازی و خرید تجهیزات خط سلف سرویس می توانید با مجموعه فیدار سورن در ارتباط باشید.

خرید از شرکتی معتبر

چه برندی را تهیه کنیم؟ داخلی یا خارجی؟ برند بر کیفیت تا چه اندازه موثر است؟  میتوان گفت که شرکت تولید کننده تجهزات همه چیز را تعیین میکند. از متریال مورد استفاده در ساخت تا دقت موقع ساخت و نهایتان میزان مفید کار آیی محصول. پس اگر بر دوام و کیفیت تجهیزات آشپزخانه خود مسر هستید بهتر است یک شرکت مناسب را برگزینید.

شرکت های زیادی وجود دارند که این تجهیزات را تولید میکنند اما فیدار سورن محصولاتی منحصر به فردی را تولید میکند که در رقابتی تنگا تنگ و برتری در بازار ایران میدرخشند. کیفیت محصولات آشپزخانه سورن با گارانتی 1 ساله ضمانت میشود که با نگهداری صحیح و رسیدگی به موقع، تا سال های زیادی خدمتگذار آشپز خانه شما خواهند بود.

چه محصولی را خریداری کنیم؟

امنیت تجهیزات خط سلف سرویس که مورد خرید شما واقع میشوند اهمیت بسیاری دارد تا باعث حادثه آفرینی نشود. ضد زنگ بودن نکته دیگریست که باید به آن توجه ویژه ای کرد چرا که در آشپزخانه رطوبت زیاد است و اگر تجهیزات خط سلف سرویس شما ضد زنگ نباشد خیلی زود دچار فرسودگی شده و شما را با مشکل مواجه خواهند کرد.

ضد زنگ بودن تجهیزات خط سلف سرویس شما بر نظافت و بهداشتی بودن محل کار شما نیز تاثیر ویژه ای خواهد داشت. همانطور که اشاره شد بهداشت آشپزخانه به شدت مهم است چرا که رابطه مستقمی با سلامت جسمانی مشتریان شما دارد. پس بهترست تجهیزات خط سلف سرویس شما به راحتی تمیز شود.

میزان انتظاراتی که شما از دستگاه دارید هم در انتخاب شما تاثیر گذار است. دستگاهی باید انتخاب شود که از نیاز های شما را به طور کامل برطرف کند. برای مثال در صورتی که هر روزه با حجم بالایی از ظرف مواجه اید نمیتوانید ماشین ظرفشویی زیر کانتری را انتخاب کنید. راحتی کاربری دستگاه شما باعث میشود تا در هر زمانی با صرف کمترین زمان و انرژی، به نتیجه ای مطلوب برسید. پس در تهیه تجهیزات خط سلف سرویس خود به آن توجه ویژه داشته باشید.

ابعاد آشپزخانه را فراموش نکنید!

اگر بازدهی و سرعت سرویس دهی برای شما اهمیت دارد بهتر است از ابعاد و البته نوع چیدمان وسایل در آشپزخانه خود غافل نشوید. اگر ابعاد آشپزخانه شما محدود است پس بهتر است درست انتخاب کنید. از مهم ترین نکات طلایی خرید تجهیزات رستوران میتوان به در نظر گرفتن فضا اشاره کرد. امکانات به شدت مهم و با اهمیت هستند اما گنجایش آشپزخانه شما مهم تر است. در آشپزخانه شما کارکنان باید بتوانند به راحتی به فعالیت خود ادامه دهند و تجهیزات دست و پا گیر آنان نباشد همچنین دسترسی به تجهیزات خط سلف سرویس آسان باشد و آنها در جای مناسب نصب شده باشند تا باعث سردرگمی کارکنان نشوند.

تجهیزات خانگی به جای صنعتی؟

لیوانی را تصور کنید که قصد داریم یک پارچ آب داخل آب بریزیم. چه اتفاقی خواهد افتاد؟ خب قطعا همچین چیزی امکانپزیر نیست و بعد از مدتی آب از داخل لیوان به بیرون سرازیر میشود. تجهیزات صنعتی توانایی انجام کار های سنگین و بی وقفه ای را دارند که از  تجهیزات خانگی ساخته نیست. شاید قیمت تجهیزات خانگی توجه شما را به خود جلب کند اما آنها از لحاظ کار آیی با تجهیزات صنعتی غیر قابل مقایسه اند. پس بدون هیچ تردیدی تجهیزات صنعتی را برگزینید. خرید تجهیزات رستوران.

کسب اطلاعات کافی از محصول

دانستن قابلیت ها و امکانات تجهیزات خود کمک شایانی به حفظ بودجه و انتخابی صحیح میکند. خرید آلات مناسب تنها زمانی اتفاق می افتد که بدانید از محصول خود چه میخواهید. نحوه صحیح استفاده کردن، نحوه تمیز کردن بخش های مختلف تجهیزات خط سلف سرویس، گارانتی محصول و نوع گارانتی، نوع فلز و یا دیگر متریال های مورد استفاده در دستگاه و دانستن کل امکانات قابل ارائه دستگاه و کاربرد تک تک دکمه ها نیز، هم کمک بسیاری در یک انتخاب عالی میکند و هم این امکان را فراهم میسازد تا از تمام توان و قدرت دستگاه خود بهره ببرید.

سخن پایانی

گرچه راه اندازی یک رستوران سلف سرویس به ظاهر اقدامی پیچیده به نظر میرسد. اما میتواند همانند یک رستوران پر جنب و جوش زیبا و لذت بخش و البته سود ده واقع شود. تنها کافیست که از  0 تا 100 رستوران خود را به فیدار سورن بسپارید تا از درگیری ها و پیچیدگی های خرید تا تجهیز رستوران سلف سرویس به دور باشید و در انتها رستوران خود را کامل و بدون نقص تحویل بگیرید. همانطور که پیشتر نیز مشاهده نمودید، تجهیز و خرید تجهیزات خط سلف سرویس، فرآیندی تخصصیست پس بهتر است خلق بخشی از رویای خود را به دستان توانمند کارشناسان خبره و با تجربه فیدار سورن بسپارید.