خدمات

مراحل بازسازی آشپزخانه صنعتی رستوران + براورد هزینه

بازسازی آشپزخانه صنعتی رستوران

یک رستوران برای بهبود کیفیت خدمات خود ممکن است نیاز به بازسازی آشپزخانه صنعتی رستوران داشته باشد. گاها مشاهده شده که برخی از رستوران ها طراحی درستی نداشته اند و پس از مدتی مجبور به بازسازی آشپزخانه صنعتی خود شده اند و یا اینکه رستوران های قدیمی به دلیل کهنه شدن وسیله ها نیاز به بازسازی دارند. بدون داشتن تجهیزات آشپزخانه صنعتی بروز نمی توان به درآمد بالایی دست پیدا کرد. زمانی که با این وضعیت مواجه مش وید بهترین راه این است که در یک تایم کوتاه آشپزخانه خود را بازسازی کنید تا کارایی رستوران بهبود داده شود.

گروه صنعتی سورن کیچن به مشتریان خود کمک می کند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن رستوران خود را طراحی کنند و به سوددهی بالایی دست پیدا کنند. در صورتی که نیاز به بازسازی آشپزخانه صنعتی رستوران دارید و یا حتی قصد راه اندازی آشپزخانه صنعتی را دارید می توانید با سورن کیچن همراه باشید.

مزایای بازسازی آشپزخانه صنعتی رستوران

بازسازی یک آشپزخانه رستوران زمانی می تواند در درآمد شما تاثیر بگذارد که دلیلی برای این بازسازی داشته باشید. در ابتد مشخص کنید که چرا می خواهید آشپزخانه صنعتی خود را بازسازی کنید؟ آیا تجهیزات اشپزخانه صنعتی شما کهنه شده و لازم است که تجهیزات مدرن تری جایگزین کنید؟ آیا در طراحی اشپزخانه صنعتی ایراداتی وجود دارد؟ مشخص شدن دلیل بازسازی آشپزخانه صنعتی رستوران می تواند شما را به هدفتان نزدیک تر کند. برخی از مزایای این بازسازی را در این بخش برای شما شرح داده ایم:

بیشتر بخوانید: طراحی سیستم تهویه آشپزخانه صنعتی

افزایش بهره‌وری: بازسازی آشپزخانه صنعتی رستوران می‌تواند فرایندهای پخت و پز را موثرتر و سریع‌تر انجام دهد و در نتیجه بهره‌وری را افزایش دهد. به عنوان مثال از تجهیزاتی می توان استفاده کرد که زمان پخت را کاهش می دهند و در نتیجه می توانید در زمان کوتاهی تعداد مشتری بیشتری را راه اندازی کنید.

بهبود امنیت غذایی: بازسازی می‌تواند به ارتقای سطح ایمنی غذایی کمک کند، مانند بهبود تهویه‌ی هوا و کنترل سطح بهداشت در محیط آشپزخانه. در این صورت غذاهایی با طعم های خاص را می توانید برای مشتریان ارائه دهید.

بهبود شرایط کاری: بازسازی رستوران می‌تواند شرایط کاری را بهبود بخشد و از طریق انجام تغییراتی مانند افزایش فضای کاری، بهبود نورپردازی، افزایش ایمنی و بهبود تجهیزات صنعتی ، کارکنان و سر آشپزها راحت‌تر کار خواهند کرد.

افزایش کیفیت غذا: نوسازی آشپزخانه می‌تواند به افزایش کیفیت غذا کمک کند، مانند بهبود تجهیزات پخت و پز و افزایش کارایی دستگاه‌های پخت و پز. تجهیزاتی مانند فر کامبی می تواند در عین حفظ کردن طعم و مزه غذا، همزمان چندین غذا را طبخ کند.

کاهش هزینه‌ها: بازسازی می‌تواند به کاهش هزینه‌ها کمک کند، مانند کاهش مصرف انرژی و آب و بهینه‌سازی فرآیندهای پخت و پز. آشپزخانه های قدیمی به دلیل داشتن بافت قدیمی ممکن است هزینه نگهداری بالایی داشته باشند.

مزایای بازسازی آشپزخانه صنعتی رستوران

مزایای بازسازی آشپزخانه صنعتی رستوران

بهبود تجهیزات: بازسازی رستوران می‌تواند به بهبود تجهیزات کمک کند، مانند نصب تجهیزات جدید و به‌روزرسانی تجهیزات قدیمی.

رفع نواقص: نوسازی می‌تواند به رفع نواقص و مشکلات موجود در سیستم پخت و پز کمک کند، مانند جایگزینی تجهیزات آسیب‌دیده و تعمیر تجهیزات قدیمی. همچنین می توانید با بازسازی غذاهای جدیدتری را نیز طبخ کنید.

بهبود ظاهر و پویایی: بازسازی می‌تواند به بهبود ظاهر و پویایی آشپزخانه کمک کند، مانند تغییر دکوراسیون، رنگ‌آمیزی و نصب نورپردازی مناسب.

افزایش ارتباط با مشتریان: بازسازی آشپزخانه می‌تواند به افزایش ارتباط با مشتریان کمک کند، مانند ارائه دسترسی به آشپزخانه برای مشاهده فرایند پخت و پز، تغییر منو و اضافه کردن غذاهای جدید.

افزایش ارزش و تمایز رستوران: بازسازی می‌تواند به افزایش ارزش و تمایز رستوران کمک کند، مانند ارائه غذاهای با کیفیت و خدمات بهتر به مشتریان. این موارد می‌تواند باعث جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان قبلی شود و در نتیجه بازگشت سرمایه، سرمایه گذاری شده در بازسازی را به دنبال داشته باشد.

بهبود تجربه مشتری: بازسازی به بهبود تجربه مشتری کمک کند، مانند افزایش سرعت سرویس دهی، ارائه غذاهای با کیفیت و بهبود نظافت آشپزخانه. این موارد همیشه در ذهن مشتری ثبت می شود و به اطرافیان خود نیز آن را معرفی می کنند.

افزایش شناخت برند: نوسازی آشپزخانه می‌تواند به افزایش شناخت برند رستوران کمک کند، مانند بهبود دکوراسیون و نمایشگاه غذاها با استفاده از تجهیزات جدید.

افزایش فروش: این کار می‌تواند به افزایش فروش کمک کند، مانند ارائه منوی جدید و تنوع در غذاها، بهبود کیفیت غذا و بهبود خدمات به مشتریان.

 بهبود قابلیت رقابت: بازسازی آشپزخانه می‌تواند به بهبود قابلیت رقابت رستوران کمک کند، مانند افزایش کیفیت غذا و خدمات و بهبود شرایط کاری کارکنان.

بیشتر بخوانید: کاملترین لیست تجهیزات اشپزخانه صنعتی

مراحل بازسازی آشپزخانه صنعتی رستوران

بازسازی یک چالش بزرگ است و هزینه زیادی را نیز در بر دارد. در عین حال می تواند شما را به سود بالایی برساند. با تحقیق و بررسی می توانید این هزینه را کاهش دهید. در ادامه می خواهیم مراحل بازسازی آشپزخانه صنعتی رستوران را برای شما بیان کنیم. با توجه به این مراحل می توانید مسیر بازسازی را با هزینه کمتری طی کنید.

  • بررسی نیازهای شما: در ابتدا باید نیازهای خود را بررسی کنید و تصمیم بگیرید که چه اصلاحاتی در آشپزخانه صنعتی خود می خواهید انجام دهید. برای این کار می توانید با متخصصینی که تجربه در این زمینه دارند مشورت کنید.
  • طراحی: پس از بررسی نیازهای شما و تصمیم گیری درباره انجام اصلاحات، باید به طراحی آشپزخانه خود بپردازید. باید مطمئن شوید که طراحی شما بهینه است و تمامی وسایل و تجهیزات مورد نیاز شما در آشپزخانه جای دارند.
  • تجهیزات: تجهیزات آشپزخانه صنعتی بسیار گران هستند، بنابراین باید به دقت تحقیق کنید و تصمیم بگیرید که کدام تجهیزات مورد نیاز شما هستند و چگونه می توانید با سرمایه خود، بهترین و مناسب ترین تجهیزات را جایگزین، تعمیر و یا تعویض کنید.
  • بازسازی: در این مرحله باید بازسازی آشپزخانه خود را شروع کنید. باید از تیمی متخصص و با تجربه در بازسازی آشپزخانه های صنعتی، استفاده کنید تا از کیفیت بالای این کار مطمئن شوید.
  • تست و تعمیر: پس از اتمام بازسازی، باید تجهیزات و وسایل آشپزخانه را تست کنید و مطمئن شوید که همه چیز به درستی کار می کند. همچنین باید به تعمیر و نگهداری تجهیزات آشپزخانه توجه کنید تا از طول عمر آنها اطمینان حاصل کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین شرکت طراحی آشپزخانه صنعتی

مراحل بازسازی آشپزخانه صنعتی رستوران

مراحل بازسازی آشپزخانه صنعتی رستوران

بازساری آشپزخانه صنعتی با سورن کیچن

تصمیم برای نوسازی می تواند برای مالکان دشوار باشد چون با هزینه بالایی همراه است. ممکن است در مسیر بازسازی مجبور به تغییر تمامی تجهیزات و یا تغییر دیزاین شوید. عموما بازسازی رستوران به دو دلیل صورت می گیرد. زمانی که مالک رستوران عوض می شود و زمانی که مالک قعلی پس از چندین سال کار کردن به این نتیجه می رسد که برای بهبود وضعیت رستوران می بایست تغییراتی انجام دهد.

اشپزخانه های صنعتی برای اینکه بتوانند به سود بالایی دست پیدا کنند در ابتدا می بایست بزرگ و جادار باشند. اندازه آشپزخانه باید بزرگ باشد تا بتوان در طراحی بخش های مختلف اشپزخانه صنعتی را از هم جدا کرد. این باعث می شود راندمان هر بخشی افزایش پیدا کند. در بازسازی آشپزخانه صنعتی رستوران می توانید این فضا را بزرگتر کنید.

هر ساله تجهیزات جدیدی از آشپزخانه صنعتی روی کار می اید که کارایی های مختلفی دارند و کیفیت آن ها نیز افرایش پیدا می کند. این تجهیزات هم طعم غذا را بهتر می کنند و هم اینکه سرعت کار را افزایش می دهند. برای استفاده از تجهیزات جدید نیاز به بازسازی دارید.

 مطابق با استانداردهای ایمنی و بهداشتی سلامت و ایمنی برای محافظت از کارکنان شما و همچنین محافظت از مشتریان شما مهم است. استانداردهای بهداشت و ایمنی با گذشت زمان تغییر می کند، بنابراین بسیاری از آشپزخانه های قدیمی گاهی اوقات باید استانداردهای بهداشتی و ایمنی جدیدی را در بازسازی خود رعایت کنند. علاوه بر این، بسیاری از صاحبان آشپزخانه تجاری برای رفع چالش های ایمنی که کارکنان با آن مواجه هستند، بازسازی را انتخاب می کنند، حتی اگر آشپزخانه آنها از نظر فنی با استاندارد های منظقه خود مطابقت داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *