خدمات

ایستگاه های مختلف در آشپزخانه صنعتی

ایستگاه های مختلف در آشپزخانه صنعتی

یکی از دلایل موفقیت رستوران ها داشتن نظم در ایستگاه های مختلف در آشپزخانه صنعتی می باشد. هر بخش به صورت جداگانه فعالیت می کند و دخالتی در کار یکدیگر ندارند. در نتیجه تمامی کارها با سرعت و بدون فوت وقت صورت می گیرد. بسیاری از کسانی که برای اولین بار می خواهند یک رستوران راه اندازی کنند اطلاعاتی در مورد ایستگاه های مختلف در آشپزخانه صنعتی ندارند و در نتیجه ممکن است برخی از بخش ها به درستی راه اندازی نشود و در نتیجه در روند کار خلل ایجاد شود. در این مقاله قصد داریم بخش های مختلف یک آشپزخانه صنعتی را به شما معرفی کنیم تا با اطلاعات کاملی اقدام به خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی نمایید.

ایستگاه های مختلف در آشپزخانه صنعتی

آشپزخانه رستوران از بخش های مختلفی تشکیل شده است که هر بخش محدوده خاص خود را دارد و یک ایتم از فرایند تهیه غذا را پیش می برد. این تقسیم بندی ها حرکت آرام و منظمی را در آشپزخانه ایجاد می کند. تعداد این گروه ها به منو رستوران شما وابسته است. یک رستوران ممکن است تنوع غذایی زیادی داشته باشد و در نتیجه بخش های مختلفی برایش طراحی شود.

بودجه و فضا دو عامل تعیین کننده در تقسیم بندی ایستگاه های مختلف در آشپزخانه صنعتی می باشند. از این رو پیشنهاد می کنیم برای طراحی آشپزخانه صنعتی خود از مشاور راه اندازی رستوران کمک بخواهید تا هم در هزینه صرفه جویی شود و هم نتیجه کار قابل قبول باشد. در ادمه این ایستگاه ها را برای شما شرح می دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ایستگاه های مختلف در آشپزخانه صنعتی

ایستگاه های مختلف در آشپزخانه صنعتی

ایستگاه سرخ کردنی ها

بهترین اشپزها در ایستگاه سرخ کردنی کار می کنند چرا که پیچیده ترین بشقاب ها در این بخش آماده می شود و لازم است که ظاهر آن بسیار خوشمزه باشد. بدین ترتیب حضور یک اشپز ماهر در این بخش لازم است. چرا که در ساعات شلوغ رستوران این بخش باید سرعت عمل بالایی برای آماده کردن سفارشات داشته باشد. در ایستگاه سرخ کردنی تجهیزات مختلفی مانند اجاق گاز صنعتی، دستگاه سرخ کن صنعتی، انواع ماهیتابه ها و انبرهای مختلف به چشم می خورد.

ایستگاه گریل

این بخش از ایستگاه های مختلف در آشپزخانه صنعتی متشکل از دستگاه گریل صنعتی، فرچه ی گریل، انواع ادویه جات و … می باشد. سرآشپز بخش گریل باید آگاهی کامل در مورد پخت انواع غذاهای گریل شده مانند استیک ها نیمه خام، برشته، متوسط را داشته باشند.

ایستگاه پیتزا

اگر پیتزا در منو رستوران شما نقش مهمی دارد و جزو یکی از غذاهای عمومی در رستوران است نیاز به یک دستگاه فر پیتزا درجه یک دارید که بتوانید انواع پیتزا را در کوتاه ترین زمان سرو کنید. با توجه به تعداد سفارش در روز می توان نوع فر پیتزا را تعیین کرد. در کنار داشتن فر می بایست سینی مخصوص پیتزا، چاقوهای برش، کاغذهای زیر پیتزا را نیز داشته باشید.

ایستگاه شستشو

این قسمت از ایستگاه های مختلف در آشپزخانه صنعتی بسیار مهم است چرا که بخشی از وسایلی که شستشو می شود در معرض دید مشتری قرار می گیرد و باید بسیار تمیز باشد. محصولاتی مانند سینک ظرفشویی صنعتی، ماشین ظرفشویی صنعتی، قفسه های خشک کن و … همگی در این بخش قرار داند. این قسمت باید نزدیک در ورودی آشپزخانه باشد تا پرسنل به راحتی بتوانند ظروف کثیف را به این بخش وارد کنند.

ایستگاه های مختلف در آشپزخانه صنعتی

ایستگاه های مختلف در آشپزخانه صنعتی

ایستگاه نگهداری مواد غذایی

برخی از مواد اولیه رستوران همان روز خریداری نمی شود و در رستوران به صورت عمده ذخیره می شود. این ایستگاه از سه بخش سردخانه، مواد غیر غذایی و مواد غذایی خشک تشکیل شده است. مواد غیر غذایی شامل ظروف یکبار مصرف، ظروف تمیز و … می باشد. سردخانه نیز جایی است که در آن یخچال های صنعتی نگهداری می شود و مواد اولیه مانند گوشت در آن وجود دارد.

ایستگاه آماده سازی مواد غذایی

محدوده آماده سازی مواد غذایی دارای سینک های صنعتی برای شستشوی محصولات، محل هایی برای خرد کردن و مخلوط کردن مواد غذایی است. به طور معمول، محدوده آماده سازی به بخشی برای فرآوری غذاهای خام (به عنوان مثال پاک کردن و برش دادن گوشت) و بخشی برای تقسیم مواد غذایی به صورت دسته ای (خرد کردن سبزیجات ، مخلوط کردن سس سالاد و غیره) تقسیم می شود. قرار دادن این بخش در نزدیکی محل ذخیره سازی شما به آشپز ها این امکان را می دهد که دسترسی راحتی به مواد غذایی داشته باشد ، آن ها را آماده کرده و به سرعت به منطقه آشپزی منتقل کنند.

ایستگاه پخت مواد غذایی

محدوده پخت و پز مواد غذایی یکی از ایستگاه های مختلف در آشپزخانه صنعتی است که باعث ایجاد انگیزه در باقی قسمت های آشپزخانه رستوران می شود. اینجا جایی است که غذاهای اصلی آماده می شوند ، بنابراین در اینجا تجهیزات بزرگی مانند اجاق گاز صنعتی، سرخ کن صنعتی و… خواهید داشت. همانند محدوده آماده سازی مواد غذایی، محدوده پخت و پز را می توان به قسمتهای کوچکتر مانند ایستگاه پخت ، ایستگاه کباب کردن و ایستگاه سرخ کردن تقسیم کرد. از آنجا که وعده های غذایی در اینجا آماده ی سرو می شود، قسمت پخت و پز غذا باید نزدیک جلوی آشپزخانه در کنار قسمت سرویس باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *