خدمات

انواع فر صنعتی

انواع فر صنعتی | فر صنعتی چیست؟

خرید و آشنایی با انواع فر صنعتی همواره موضوعی قابل توجه و مهم برای افرادی بوده است که در کسب و کار های مختلف حوزه غذا و خوراکی جات مثل فست فودف ها، رستوران ها و…. فعالیت می کنند و یا قصد شروع فعالیت دراین حوزه ها را دارند. مواد اولیه پس از این که قطعه قطعه می شوند، با مواد مختلف ترکیب می شوند، طعم دار می شوند یا …  به مهم ترین مرحله از کار یعنی پخته شدن می رسند. کار پخته شدن این مواد به دلیل این که حجم و تعداد شان زیاد است و نحوه پختن شان باید شکل خاصی داشته باشد، به وسیله فر های صنعتی صورت می گیرد. انواع فر صنعتی موضوعی است که اگر به رستوران گردی علاقه مندید و یا اگر که به دنبال تجهیزات برای راه اندازی رستوران خود می باشید به دردتان خواهد خورد. با خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی فیدار سورن همراه باشید.

فر صنعتی چیست؟

انواع فر صنعتی همان گونه که پیش تر هم به آن اشاره شد، وسیله ای است که مواد مختلف پس از آماده سازی، توسط سرآشپز، آشپزان و کارکنان آشپزخانه، به داخل آن گذاشته می شوند، تا به صورت کامل و مناسب پخته شوند و غذا آماده سرو و میل توسط مشتریان شود. فر صنعتی اما تا مقدار زیادی با فرهای معمولی و خانگی متفاوت است. دلیل این بحث هم، این موضوع می باشد که در آشپزخانه های صنعتی و در رستورن ها و هر گونه کسب و کار حوزه غذا، حجم غذا و موادی که باید پخته شوند، با حجم غذایی که در خانه ها پخته می شود قابل قیاس نیست. همچنین علاوه بر این موضوع هم، فر صنعتی امکاناتی را در اختیار کارکنان آشپزخانه صنعتی می گذارد که بتوانند ماده غذایی را آن طور که می خواهند بپزند، که فر های معمولی و خانگی این قابلیت را ندارند، به طور مثال هم می توان به این اشاره کرد که، فر مناسب برای پخت کیک قابلیت هایی دارد که به پخت بهتر و مناسب کیک بسیار کمک میکند.

کسب اطلاعات بیشتر: انواع اجاق گاز صنعتی رومیزی

انواع فر صنعتی

انواع فر صنعتی | قیمت فر صنعتی

انواع فر صنعتی | قیمت فر صنعتی

همه ی اجزا و وسایل موجود در آشپزخانه های صنعتی، از یک چاقو و قاشق ساده گرفته تا انواع دستگاه های مختلف، هر کدام توسط شرکت های تولید کننده، در انواع و اقسام مختلفی تولید می شوند تا قادر باشند هر چه بهتر و بیشتر در امر پخت و پرز و آشپزی به افراد کمک کنند. انواع فر های

 صنعتی هم از این قضیه خارج نسیتند و در کنار وجود موضوعاتی مثل قیمت فر صنعتی، مسئله ای به اسم انواع فر صنعتی هم درباره آن ها وجود دارد. برای این که شما عزیزان هر چه بهتر و بیشتر با این انواع مختلف مثل فر مناسب برای پخت کیک و.. آشنا شوید، برخی از آن ها را در پایین با هم میبینم.

فر پلوپز یا فر دم کن برنج: یکی از مهم ترین آیتم های منوی رستوران های ایرانی، برنج می باشد، به همین سبب هر رستوران به دستگاهی برای پخت برنج در تیراژ بالا نیاز دارد. یکی از انواع فر های صنعتی، فر دم کن برنج یا فر پلو پز می باشد. فر دم کن برنج، این قابلیت را دارد که حدود 20 تا 1000 پرس برنج(بسته به نوع خریداری شده) را در کمتر از یک ساعت با بالاترین کیفیت ممکن بپزد.

فر بره پز: برخی از آیتم های غذایی که در بسیاری از رستوران ها موجود می باشند، غذای های مختلف با گوشت بره هستند. به همین خاطر برای این که کار کارکنان آشپزخانه این رستوران ها راحت تر شود، صاحبان این رستوران ها با پرداخت قیمت فر صنعتی بره پز، می توانند دستگاهی که که کار پخت گوشت بره را انجام می دهد، تهیه نمایند. فر صنعتی از تجهیزات رستوران محسوب می شود.

فر های پخت پیتزا: پیتزا یکی از محبوب ترین آیتم های فست فود ها میباشد که در ایران و تمامی نقاط جهان دارای طرفدارن بسیاری زیادی می باشد. به همین سبب پیتزا یکی از آیتم های ثابت و پر فروش فست فودی ها می باشد. از همین رو هم فست فودی ها به این دلیل که نیاز دارند که پیتزای پخته شده شان دارای کیفیت زیادی باشد، و همچنین در حجم زیاد کار پخت را انجام دهند، نیاز به تهیه فر پخت پیتزا دارند که در انواع فر پیتزا صندوقی، ریلی و… در بازار موجود می باشد.

فر ته چین پز: یکی دیگر از انواع فر صنعتی در کنار فر هایی مثل فر مناسب برای پخت کیک و..، فر ته چین می باشد. این دستگاه دارای دو طبقه و چهار عدد سینی می باشد که کف آن ها چرب می شود و برنج، زعفران و دیگر مواد ته چین بر روی سینی های آن ریخته می شوند و در فر قرار میگرند تا آماده سرو شوند.

کسب اطلاعات بیشتر: انواع سرخ کن صنعتی

فر سوپرهیت: فر بخارپز دارای قابلیت های بسیار زیادی می باشد و در سرویس دهی عملکرد بی نظیری دارد. روش پخت در فر دمکن برنج بدین صورت است که این دستگاه با ایجاد بخار اشباع و تماس آن با سطوح دمای بسیار بالا، دمای تبخیر را افزایش می دهد و در نتیجه سبب تولید بخار خشک می گردد. توان حرارتی بالای فر سوپرهیت به شما کمک می کند که در پخت یکنواخت و سریع مواد غذایی از جمعه دم کردن برنج رضایت مطلوبی را داشته باشید. در طراحی فر بخارپز ایستاده تحت فشار باید به این موضوع اشاره کرد که این دستگاه در مقایسه با دیگر دستگاه های مشابه خود، برنج را در مدت بسیار کم در حدود چهل دقیقه و عرضه تعداد پرس بالا به صورت کاملا بهداشتی را دارد.

فر کامبی: با استفاده از فر رشنال در فضایی کمتر از یک مربع می توانید مواد غذایی را گریل، کبابی، پخت، بخارپز، آرام پز، تفت و یا آب پز کنید. فر کامبی رشنال 10 طبقه فضای خیلی کمی را اشغال می کند. همچنین پخت سریع، استفاده آسان، آماده سازی غذا با کیفیت بالا و حتی صرفه جویی در زمان سبب شده مورد توجه بسیاری از افراد قرار بگیرد.

فر صنعتی برای پخت کیک

انواع فر صنعتی | خرید فر صنعتی

انواع فر صنعتی | خرید فر صنعتی

شیرینی جات و مخصوصا فرآورده های آردی شیرین، از محبوب ترین خوراکی جات در دنیا می باشند. این فراورده های آردی شیرین خود دارای انواع و اقسام مختلفی هستند که یکی از آن ها کیک می باشد. کیک یکی از شرین هایی می باشد که پای ثابت همه  قنادی ها و کافه ها می باشد و مردم در زمان غم و شادی، در زمان تولد و در زمان ختم از آن استفاده می کنند. از همین رو بر هر قنادی و برای هر شیرینی پزی ای لازم است که از یکی از انواع فر صنعتی یعنی فر مناسب برای پخت کیک استفاده نماید.

نکات خرید انواع فر صنعتی

در زمانی که تصمیم گرفتید که از میان انواع فر های صنعتی یکی را برای کسب و کار خود انتخاب کنید و با آن غذا و خوراکی جات موجود در منوی تان را بپزید، نباید به صورت شانسی و بدون تحقیق و پرس و جو فری را تهیه کند، بلکه باید برخی مسائل و موضوعات را در ذهن داشته باشید تا بتوانید تصمیم درست را بگیرد. برخی از نکات مهم در زمان خرید فر در قسمت پایین آمده اند.

  • نوع کارکرد.
  • سایز و اندازه فر.
  • نحوه کنترل دستگاه.
  • کاربرد دستگاه، که بسیار مهم است به طوری که برخی از انواع فر صنعتی مناسب برای پخت کیک هستند و دیگر مدل ها خیر.
  • شکل گرما دهی فر.
  • نوع جریان هوا.
  • قیمت فر صنعتی.

قیمت فر صنعتی | خرید فر صنعتی

توصیه می شود برای مطلع شدن از قیمت فر صنعتی، حتما سری به سایت گروه فیدارسورن که از معتبرترین و بهترین مراکز فروش لوازم وتجهیزات آشپزخانه های صنعتی مثل همین انواع فر صنعتی می باشد بزنید و فر و تجهیزات مورد نیاز کسب و کار یا خانه تان را از آنجا خریداری نمایید. در صورتی که دارای آشپزخانه صنعتی رستوران می باشید و نیاز به خرید فر صنعتی دارید اما اطلاعی در مورد قیمت فر صنعتی ندارید می توانید با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان مجموعه فیدار سورن بهره مند شوید.

1 دیدگاه در “انواع فر صنعتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *